Ciberžolės šaknis, kuri yra puikus kurkumino šaltinis, yra turtinga natūralių aliejų, aminorūgščių, vitaminų, mineralų, riebiųjų rūgščių, fito maistinių medžiagų, kurios teigiamai veikia beveik kiekvieną kūno sritį. Fito maistinės medžiagos yra natūraliai susidarančios, kurios gerina sveikų ląstelių, audinių, organų ir sistemų funkcionavimą. Šiuose junginiuose yra antioksidantų, priešuždegiminių medžiagų, analgetikų ir daug įvairių apsauginių, sveikatą stiprinančių medžiagų, kurios padeda palaikyti natūralias organizmo funkcijas. Ciberžolės šaknyse yra stipriai veikiančių fenolių, kurkuminoidų: kurkumino, demetoksikurkumino, bisdesmetoksikurkumino, kurie ne tik padeda panaikinti mikrobus, bakterijas ir virusus, bet ir gerina virškinimo procesus, palaiko normalią imuninės sistemos funkciją, suteikia energijos, pagerina metabolizmą, valo kraują, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir gerina mentalinius procesus.

 

ciberzole

10 įdomių faktų apie kurkuminą ir ciberžolę:

 
  • Gali sumažinti vėžio riziką. Memorialinis Sloan Kettering vėžio centras atliko didelį tyrimą (publikuotas moksliniame leidinyje „Clinical Cancer Research“), analizuojant ciberžolės poveikį vėžiui ir nustatė, kad tai yra viena veiksmingiausių natūralių priešvėžinių medžiagų, kovojant su šia sunkia liga. Teigiama, kad per dieną papildžius mitybą šaukštu ciberžolės, galima natūraliai ir efektyviai padėti savo kūnui išsivalyti nuo vėžinių ląstelių.
 
  • Turi natūralių priešuždegiminių medžiagų. 2014 metais moksliniame leidinyje „Clinical Interventions in Aging“ publikuotame tyrime rašoma, kad ciberžolės šaknų ekstraktas gali būti naudojamas išoriškai ir į vidų, norint sumažinti uždegimą išorėje ir vidaus organuose. Ciberžolės kompresai veiksmingai mažina tinimą, raumenų ir kitokį skausmą, patempimą.
 
  • Stiprina imuninę sistemą. Kaip tai vyksta? Imuninę sistemą ciberžolė stiprina, gerindama žarnyno veiklą. Rekomenduojama kasdien į mitybą įtraukti 0,5 šaukštelio ciberžolės, kad pagerėtų imuninės sistemos funkcija ir bendra savijauta.
 
  • Harmonizuoja hormonų pusiausvyrą. Yra daug vaistų, kurie skirti atkurti hormonų pusiausvyrai, bet mokslo ir medikų bendruomenės nuolat ieško natūralių priemonių, kurios padėti atkurti hormonų balansą, be sintetinių medžiagų. Viena iš galimų priemonių yra ciberžolė. Ciberžolė stiprina imuninę sistemą, valo nuo toksinų, gerina organų, kurių veikla priklauso nuo hormonų, veiklą, gerina smegenų kraujotaką.
 
  • Stabdo plaukų slinkimą. Plaukų slinkimas beveik visais atvejais yra susijęs su tam tikrų maistinių medžiagų trūkumu. Šis trūkumas gali atsirasti dėl prastos mitybos, netinkamo gyvenimo būdo, paveldėjimo. Nereceptinėse priemonėse nuo plaukų slinkimo dažnai būna agresyviai veikiančių cheminių medžiagų ir sintetinių priedų, kurie dirgina odą ir neleidžia plaukams natūraliai augti sveikiems ir stipriems. Visas šias priemones gali pakeisti ciberžolė, kuri skatina plaukų augimą, stabdo slinkimą. Naudoti išoriškai (tepti ant galvos odos, palaikyti 15 – 30 min. ir išplauti su šiltu vandeniu ir šampūnu).
 
  • Gerina virškinimą. Ciberžolėse esanti maistinė ląsteliena, vitaminai, mineralai, antioksidantai ir uždegimą mažinančios medžiagos, gali padėti virškinimo sistemai palaikyti fermentines reakcijas, rūgščių gamybą, raumenų judėjimą ir optimalią maistinių medžiagų absorbaciją. Tiesiog įdėkite šaukštą tarkuoto, malto arba skysto ciberžolės ekstrakto į vieną iš kasdien ruošiamų patiekalų, norėdami pagerinti virškinimą.
 
  • Skatina riebalų deginimą. 2015 metais moksliniame leidinyje „Journal of Biochemistry“ publikuoti tyrimai parodė, kad kasdien vartojant kurkumino turtingų ciberžolių, maistas yra geriau suvirškinamas, atkuriamas tulžies išsiskyrimo balansas, padidėja energijos lygis, greičiau aplanko sotumo jausmas valgant, greičiau deginamos kalorijos.
 
  • Valo kepenis. Ciberžolėse esančios fito medžiagos, įskaitant kurkuminą, veikia kaip labai stiprūs antioksidantai ir uždegimą mažinančios priemonės, apsaugo kepenis ir visą organizmą. Kai kepenys yra sveikos ir gerai funkcionuojančios, tada gali geriau veikti kūnas ir protas, nes organizmo nežaloja kenksmingi laisvieji radikalai, kurie kaupiasi kepenyse ir iš jų paplinta po visą kūną.
 
  • Gali padėti sumažinti Alzheimerio riziką. 2008 metais moksliniame leidinyje „Annals of Indian Academy of Neurology“ buvo publikuotas tyrimas, parodęs, kad visiškai natūralios augalinės (fito) cheminės medžiagos (pavyzdžiui, kurkuminas) gali padėti pagerinti nervų sistemos ir smegenų veiklą ir turėti mažesnį šalutinį poveikį negu dažniausiai Alzheimeriui gydyti skiriami vaistai.
 
  • Padeda suvaldyti artrito skausmą. 2014 metais moksliniame leidinyje „Clinical Interventions in Aging“ buvo publikuotas tyrimas apie kelių osteoartritą parodė, kad kasdien vartojant 1500 mg ciberžolės papildų, turi tokį patį poveikį, slopinant uždegimą ir skausmą, kaip 800 mg ibuprofeno.