Nėra geresnio laiko atnaujinti namus nei pavasarį, kai atgimsta gamta. Nuo šviežiai skintų gėlių iki džiaugsmingų spalvų, nuo gyvybingų aksesuarų iki dangiškos poilsio oazės – dabar puiki galimybė išreikšti savo kūrybingumą interjere.

 

Prieškambario zona

 

Fojė yra kaip namo akys, nuo kurių prasideda pažintis. Ši namų zona pirmoji pasitinka šeimininkus ir pasveikina svečius. Tai – tarsi vitrina, atspindinti gyventojų skonį ir estetikos suvokimą. Pavasario mėnesiais prieškambaris, prieangis, veranda ar fojė, bet kuri patalpa, kuri ribojasi su lauko durimis, gali virsti geros nuotaikos užtaisu ir balzamu širdžiai. Jei patenka dienos šviesa, ant komodos ar palangės pastatykite kelis vazonus su žydinčiais kambariniais augalais, pavyzdžiui, orchidėjomis. Jos džiugins ilgai, dekoracijos nereikės dažnai keisti, palyginti su skintų gėlių puokšte. Kitas pavasariškas variantas – vazonuose daigintos svogūninės gėlės: narcizai, hiacintai, tulpės. Keiskite prieškambario interjerą sezoniškomis spalvomis, o puošybai naudokite ryškiai dažytus keraminius ar spalvoto stiklo elementus (dubenėlius, padėklus, skulptūras). Vienetiniai amatininkų darbai suteikia namams individualumo ir autentiškumo. Foninis apšvietimas, suderintas su ryškiais tonais, neįpareigoja, atpalaiduoja, skatina pozityvumą, bendravimą.

 

Hello,Spring,Sign,With,Purple,Flowers,On,The,Mantel

 

Svetainės aksesuarai

 

Pavasarį atliekamas generalinis namų švarinimas, perstatomi baldai, kad atsirastų naujumo ir šviežumo įspūdis. Retas žmogus keičia baldus kas porą metų. Tai ilgalaikės investicijos. Kitas reikalas – svetainės aksesuarai, kuriais pagyvinamas neutralus interjeras ir kuriama patalpos nuotaika. Rekomenduojama turėti atskiras kolekcijas pavasariui, vasarai, rudeniui ir žiemai. Kokius interjero elementus lengviausia pakeisti? Tai – kilimas, sofos pagalvių užvalkalai, pledai, sienų (paveikslai, veidrodžiai) ir baldų (suvenyrai, žvakidės, saugojimo dėžės) dekoras. Pavasarį naudokite daugiau šviesą atspindinčių tekstūrų: stiklą, metalą, veidrodį. Jie išsklaido saulės spindulius, patenkančius pro langus, ir vizualiai praplečia erdves. Rinkitės plonus ir grakščius puošybos elementus (vazas, šviestuvus, rėmelius), kad kompozicijos netrukdytų oro cirkuliacijai. Aksesuarus iš reljefinės tekstilės (kailio, stambių mezginių, gobeleno, pliušo) keiskite į lygią austą tekstūrą.

 

Skintos gėlės

 

Pamerkite darželio, laukų gėlių, skintų krūmų šakelių. Tai akivaizdus pavasario pranašas, pripildantis erdvę kvapų ir spalvų. Nėra geresnio būdo pasidžiaugti sezoniniais augalais, nei paversti juos interjero akcentu. Išsaugokite lengvą, nerūpestingą nuotaiką ir kurkite kompozicijas iš narcizų, frezijų, tulpių, alyvų, įterpkite forsitijų, jazminų, lazdynų, beržų, karklų šakelių. Svarbiausia – vienu metu naudoti puokšteles iš tos pačios rūšies augalų. Merkti į skirtingos formos ir aukščio, bet panašios spalvos (baltas, skaidrias) vazas. Taip išlaikysite nuoseklumą ir vientisumą. Skintų gėlių kompozicijas derinkite su kitais pietų stalo puošybos elementais, tokiais kaip austi takeliai ir nertos staltiesės, – sukursite daugiau tekstūros ir padidinsite patrauklumą. Naudokite natūralias žaliavas ir prislopintas spalvas, kad aksesuarai neužgožtų gėlių. Leiskite pavasario dovanoms užpildyti namus lengvu gaivos pliūpsniu.

 

Scandinavian,Living,Room,Interior,With,Design,Grey,Sofa,,Wooden,Coffee

 

Raštų kokteilis

 

Pavasaris – idealus metas improvizuoti ir maišyti skirtingus raštus. Klaidinga manyti, kad atgimus gamtai interjere tinka tik augaliniai motyvai. Patalpa, puošta vien lapų ar žiedų ornamentais, gali atrodyti senamadiška ir nepatraukli. Nebūtina atsisakyti žiemą naudotų geometrinių motyvų. Jei sienos margintos vertikaliai, derinkite smulkiais vijokliais ar žiedeliais nusagstytus tekstilės aksesuarus (kilimą, pagalvių užvalkalus). Jeigu ant grindų paklotas takelis imituoja šaškių lentą, t. y. išaustos taisyklingos geometrinės formos ir jos kartojasi sinchroniškai, kitiems interjero elementams rekomenduojama rinktis stambių augalų motyvus: atogrąžų palmių, paparčių lapiją. Jei patalpos akcentas – chaotiška, abstrakti spalvų, linijų ir kampų kompozicija, labiausiai dera vienas didelis žiedo ar lapo piešinys, užimantis visą aksesuaro plotą. Nesunkiai derinsite skirtingus raštus paisydami priešingybių principo. Eklektika kombinuojama su minimalizmu, smulkūs raštai – su stambiais, painūs ornamentai – su tiesiomis linijomis.

 

Gamtos spalvos

 

Jei šaltymečiu dominavo tamsios žemiškos spalvos (kupranugarių vilnos, ruda, samaninė, alyvuogių, rūdžių), pavasarį būtina įsileisti į erdves daugiau gyvybės ir ryškių potėpių. Standartiškai manoma, kad natūralioje gamtoje spalvos, reiškiančios naują ciklo pradžią, yra balta (tirpstantis sniegas, pirmieji žiedai), mėlyna (giedras dangus), žalia (žolė, medžių lapeliai), geltona (pavasariniai žiedai). Paletė negausi, bet yra galimybių improvizuoti. Norint sukurti interjere darnią kompoziciją, svarbu žinoti, kad dera bet kokios dvi spalvos, kurios egzistuoja natūralioje gamtoje. Šiek tiek juodos lyg pliki arimai, truputis pilkos tarsi medžių kamienai, dozė šviežios žalumos, keli narcizų geltonumo ar hiacintų violeto akcentai – nėra geresnio dizainerio už motiną žemę. Praplėsite pasirinkimą, jei derinsite tos pačios spalvos artimus atspalvius: žydrą ir mėlyną, geltonai ir mėlynai žalią, šiltą ir šaltą geltoną, šviesiai ir tamsiai pilką.

 

Žalieji augalai

 

Visžaliai kambariniai augalai būtini bet kokiame interjere. Juk suteikia namams gyvybės tiesiogine žodžio prasme. Šiais laikais apstu pavyzdžių, kaip integruoti žaliuosius gyventojus į bendras erdves ir paversti puošybos elementais. Vazoninės gėlės – klasikinis uždarų patalpų apželdinimo sprendimas. Parinkę originalų vazoną vienu šūviu nušausite du zuikius. Apsvarstykite galimybę virš valgomojo stalo arba svetainės poilsio zonos įrengti kabančias augalų kompozicijas. Moderniai atrodo sukulentai stikliniuose induose ar mėsingi žalialapiai (palmė, monstera, zamiokulkas, trijuostė sansevjera), pastatyti ant grindų. Paskutinis mados klyksmas – žaliosios sienelės, kurios interjerui suteikia spalvų, tekstūrų, natūralumo, priartina miesto žmogų arčiau gamtos. Renkantis augalus svarbu atsižvelgti į bendrą patalpos koncepciją. Nedidelėje erdvėje dera vienas didelis arba keli mažesni vazonai. Jei pakanka ploto gyvajam kampeliui, galima įrengti stilingą žalią oazę. Atsižvelgiant į augalų rūšį, reikšmingi patalpų apšvietimo, drėgmės ir temperatūros rodikliai.

 

Modern,Interior,Of,Living,Room

   

Mėlynas miegamasis

 

Šylant orams ir didėjant saulės spindulių dozei, daugeliui pasireiškia pavasarinė depresija. Organizmas nespėja prisiderinti prie klimato permainų, todėl kankina lėtinis nuovargis. Laimei, būklė yra laikina, o savijautą galima pagerinti adaptuojant namų aplinką. Mėlyna spalva vėsina, ramina emocijas, normalizuoja kraujospūdį. Ji tinka miegamajam, kuriame prasideda ir baigiasi diena. Kombinuojant mėlyną su balta, kuriama pavasariškai gaivi, švari, tyra, jauki ir komfortiška aplinka. Rinkitės prabangios tekstilės (šilko, aksomo, satino) patalynę, kurioje galėtumėte paskęsti lyg dangaus žydrynėje ar minkštoje cukraus pudroje. Įsigykite naują pižamą iš minkšto audinio – liesdamasis su oda sukurs malonaus apkabinimo įspūdį. Pakeiskite nusibodusius kilimėlius, naktines užuolaidas ar lovos užtiesalą. Kuo daugiau miegamajame mėlynų akcentų, tuo geresnis miegas naktį. Kuo geresnis miegas, tuo didesnis darbingumas ir produktyvumas dieną.

 

Vonios kambarys

   

Privatumas ir intymumas lemia, kad ši būsto zona lieka paskutinė, kurią norėtume atnaujinti pavasarį. Klaidinga manyti, jog mažoje erdvėje nėra daug galimybių improvizuoti. Klasikinis interjeras – sprendimas be rūpesčių išsaugoti tvarką ir dermę. Tačiau net vonios kambaryje galime palikti ženklų apie prasidėjusį naują, saulės ir žalumos sklidiną gamtos etapą. Atsisakykite plastikinių augalų dekoracijų. Jos neatitinka nei patalpos koncepcijos, nei šiuolaikinės interjero puošybos sampratos. Teikite pirmumą gyviems augalams. Jeigu nėra natūralaus pašvietimo, puoškite stikliniais, metaliniais ar keraminiais dekoro elementais. Derinkite estetiką ir funkcionalumą, kad paslėptumėte įvairias asmeninės higienos priemones (dantų šepetukus, ausų krapštukus, vatos diskelius). Kuo mažiau daiktų ant paviršių, tuo lengviau palaikyti švarą. Šaltuoju metu laiku naudotas kvapiąsias žvakes keiskite į aromatus su citrusų arba žalumynų (pušų, kiparisų, kedrų, bazilikų, šalavijų) natomis.

 

Interior,Of,Bathroom,With,Fresh,Flowers

   

Autorius Jurgita Ramanauskienė