Nuotraukos ir meno kūriniai – dažniausi interjero akcentai. Kokių taisyklių reikėtų laikytis jais puošiant būstą?

 

Yellow,,Orange,,Black,And,Brown,Pillows,On,Comfortable,Grey,Scandinavian

Spalva ir formos

 

Jei kambarį puošiate itin akį traukiančiu meno kūriniu, svarbu, kad aplink esantys elementai būtų kuklesni. Kitaip bendras vaizdas atrodys perkrautas. Todėl ryškių spalvų paveikslui sužibėti puikiai padės neutralių spalvų sienos ir baldai. Namus dekoruojant ne tokiu ryškiu meno kūriniu, būtų idealu, kad jo spalvos šiek tiek atkartotų kambario interjerą – turėtų panašių atspalvių kaip sofos pagalvėlė, pufas ar spintelė. Puikiai atrodys ir savo formomis kambario interjerą atkartojantis meno kūrinys. Tarkime, abstrakčiojo meno paveikslas, kurio formos primins netoliese stovintį toršerą ar lenktą kavos staliuką.

 

Meno kūrinio dydis

 

Nepriekaištingam interjerui būtina harmonija. Tad didelei tuščiai sienai tiks masyvus, ryškus paveikslas ar kitas meno kūrinys. Mažą erdvę puoškite kuklesniu meno kūriniu. Svarbu ir tai, kokie baldai ir interjero akcentai supa pasirinktą sieną. Mažesnis meno kūrinys gali dalintis erdve ir su kitais dekoro elementais. Didelis paveikslas turi tapti pagrindiniu sienos akcentu. Jei norite sukurti sieną-galeriją, rinkitės mažesnio formato paveikslus. Juos kabindami tarp rėmelių palikite bent 10 cm tarpus. Kitaip siena atrodys pergrūsta. Be to, meno kūrinius sukabinus per arti, bus sunku atskirai įvertinti kiekvieno jų grožį. Tiesiog susilies į vieną chaotišką vaizdą. Rinkdami interjero akcentui vietą įsitikinkite, kad jo neužstos kiti baldai ar dekoro elementai. Galbūt atsisėdus ant sofos paveikslo nesimato, nes jį užstoja aukštas toršeras?

 

Svarbiausia – apšvietimas

 

Nesvarbu – ant sienos kabinate šeimos nuotraukas, paveikslą ar kitą kūrinį – norite, kad menas būtų gerai matomas. Todėl būtina atkreipti dėmesį į apšvietimą. Kitaip tikrojo meno kūrinio grožio tiesiog nesimatys. Kad taip nenutiktų, svarbu laikytis kelių taisyklių. Pirmiausia, nuotraukas ir meno kūrinius kabinti tinkamoje vietoje. Geriausia – akių lygyje. Idealu įkurdinti taip, kad jų vidurinis taškas būtų 145 cm aukštyje. Taip pat svarbu išsirinkti tinkamus šviestuvus. Jei jų skleidžiama šviesa bus pernelyg šilta ar šalta, tai neigiamai gali paveikti meno kūrinio skleidžiamą nuotaiką, spalvas. Verčiau rinktis neutralios baltos spalvos LED lemputes. Labai svarbu ir tinkamose vietose įkurdinti šviestuvus. Meno kūriniai gali būti apšviečiami iš šonų, viršaus ar apačios. Daug kas priklauso nuo paties paveikslo. Ilgam labiausiai tinka apšvietimas iš viršaus. Paveikslui lygiomis kraštinėmis – iš šonų.

 

Derinti prie erdvės

 

Miegamajame norisi atsipalaiduoti ir nurimti. Tad šią erdvę puošiantys meno kūriniai neturėtų būti pernelyg ryškūs, rėksmingi. Nedera miegamojo neperkrauti paveikslais. Geriau vienas didelis kūrinys nei daug smulkių. Atkreipkite dėmesį į paveikslo ar meno kūrinio spalvas. Ramiam miegamajam labiausiai tiks žalia, mėlyna, smėlinė. Rinkitės abstrakčių, apvalių formų meno kūrinius, venkite griežtų kampų. Stilingą įspūdį sudarys meno kūrinys, kuris subtiliai spalviškai derės prie patalynės ar užuolaidų.

 

Svetainei jau galite rinktis ryškesnius, labiau akį traukiančius meno kūrinius. Virš sofos verta pakabinti vieną didelį paveikslą. Kitas variantas – įkurti spalvingą kelių mažesnių meno kūrinių ar nuotraukų sieną-galeriją. Jei susižavėjote galerijos idėja, ekspertai pataria derinti skirtingas formas ir tekstūras. Jeigu kabinate nuotraukas, parinkite skirtingus rėmelius. Pasirinkote meno kūrinius? Aliejiniais dažais tapytus paveikslus derinkite su spalvingais koliažais ir abstrakčiuoju menu.

 

Jaukiu meno kūriniu galite pagyvinti virtuvės interjerą. Tik prisiminkite, kad čia vis taškosi riebalai, kyla garai. Dėl šios priežasties meno kūrinys turėtų kabėti kuo toliau nuo viryklės ir nebūti labai lepus. Puikiai tiks nedidelis vaisių dubens natiurmortas ar žydinčių gėlių sodas. Virtuvėje galima nebijoti pajuokauti, tad meno kūrinys gali turėti ir humoristinių aspektų. Ši erdvė nėra skirta rimtiems meno kūriniams ir jų siužetams. Geriausia rinktis nedidelį, neutralių rėmų abstrakčiojo meno kūrinį, kuris derės prie virtuvės paletės. Drąsiam, akį traukiančiam menui puikiai tinka valgomasis. Čia galite įkurdinti architektūrinę skulptūrą ar didelio formato tapybos darbą. Ši erdvė skirta socializacijai, tad nebijokite ryškių spalvų.

 

Skulptūros ir dekoratyvinės statulėlės

 

Dekoratyvinės skulptūrėlės – vienas populiariausių namų puošybos elementų. Tačiau norint stilingai jomis papuošti interjerą, reikia laikytis kelių taisyklių. Ekspertai pataria kiekvienoje namų erdvėje atrasti tam tikrą temą ir jai pritaikyti vieną ar dvi statulėles. Galbūt vonioje vyrauja jūrinė tematika? Tiks laivelio ar jūros žvaigždės statulėlės. O gal svetainėje vyrauja bohemiška atmosfera? Išbandykite egzotiškų gyvūnų – dramblio ar liūto – dekoratyvines statulėles. Puošiant namus skulptūrėlėmis, svarbu nepersistengti. Šiais dekoro elementais lengva perkrauti būstą, tad išlaikykite saiką. Be abejonės, statulėles reikia reguliariai valyti, kitaip greitai apdulkės ir neteiks grožio.

 

Jei namus mėgstate puošti didesnėmis skulptūromis, paverskite jas svarbiausiu erdvės akcentu. Tačiau prisiminkite, kad skulptūra turi ne tik traukti akį. Sykiu privalo derėti prie kitų interjero akcentų ir baldų. Tad jei namų interjeras klasikinis, moderni, abstrakčių formų skulptūra čia netiks. Ir atvirkščiai – modernaus interjero nepapuoš klasikinė, antikos siužetus atkartojanti skulptūra. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamo dydžio skulptūrą. Dideliame, erdviame kambaryje tiks didelė, įkurdinta gerai matomoje vietoje. Mažesnėje erdvėje – kuklesnė, puošianti lentynėlę. Idealu, jei skulptūra spalviškai atlieptų jūsų interjerą. Tačiau nebijokite ir įdomesnių sprendimų. Kontrastuojančios spalvos skulptūra gali atrodyti labai stilingai. Jei vertinate funkcionalumą, ieškokite skulptūrų, kurios ne tik gražios, bet ir funkcionalios, pavyzdžiui, atstoja šviestuvus.

 

Nuotraukų mozaika

 

Ekspertai pataria meno kūriniais būstą puošti saikingai, nepersistengti. Namus dekoruojant nuotraukomis, į šią taisyklę galima žvelgti laisviau. Iš tiesų kone visas būsto sienas galite paversti nuotaikingomis nuotraukų galerijomis. Tiks tiek miegamajam, tiek svetainei, valgomajam, virtuvei, koridoriui, netgi vonios kambariui. Nors dažniausiai nuotraukų rėmeliai kruopščiai derinami vienas prie kito, nebijokite žaisti dydžiais ir formomis. Skirtingi rėmeliai neretai atrodo netgi stilingiau ir natūraliau. Tad nuotraukų galerijose pakabinkite ir mažesnių, ir didesnių, stačiakampių, kvadratinių, netgi apvalių rėmelių. Jei nuotraukomis puošiate kelias erdves, galite joms parinkti skirtingą tematiką. Svetainėje eksponuoti svarbių gyvenimo įvykių fotografijas (vestuvių, krikštynų, jubiliejų). Valgomajame puikiai tiks fotografijos iš kelionių, miegamajame – intymesnės šeimos nuotraukos, kurias matysite tik jūs.

 

Autorius Gintarė Vasiliauskaitė