„Aš už jus visas galiu pasidžiaugti, kad jūs turite laimę auginti vaikus, o man ji neduota. Labai stengsiuos dabar neašaroti. Norėčiau pasakyt, jeigu tau nereikia tavo vaiko, atiduok jį man“, – tiesiai į kamerą rydama ašaras prabilo vis dar negalinti susilaukti vaikų „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Moterų balsas“ vedėja Laima Tamulytė-Stončė (37). Vasario 16-osios vakarą ji ir trys laidos vedėjos Agnė Zuokienė (45), Edita Užaitė (35) bei Natalija Bunkė (33) labai moteriškai kalbėsis apie tai, ką gero kiekviena moteris gali padaryti Lietuvai.

 

LR_TV_MB_L. Tamulyte_Stonce

 

Kol vyrai Seime skaičiuoja pinigus, moterys kasdien kuria gražesnę Lietuvą. Vasario 16-osiosios vakarą išgirsite daug įkvepiančių istorijų iš vedėjų ir laidos viešnių lūpų.

 

LR_TV_MB_Laidos vedejos

 

„Lietuva išlipo iš duobės. Dar visai neseniai Lietuvoje moterys mirdavo nuo krūties vėžio, nors galėjo būti išgelbėtos. Iniciatyva „Nedelsk“ per 14 metų nuoseklaus darbo, sutelkus daugybę pajėgų, mums padėjo sumažinti Lietuvos moterų mirtingumą, ir esame Skandinavijos šalių lygio“, – sako Agnė Zuokienė.

 

„Darbas psichologinės pagalbos „Jaunimo linijoje“ nėra labdara. Tai abipusė nauda, abipusė patirtis ir dovana, nors tikrai nėra lengva išklausyti ir padėti žmonėms, susidūrusiems dažnai su labai rimtom problemom. Ypač jei skambina nelaimingi vaikai“, – antrina jau pusę metų laisvalaikį šiai veiklai skirianti aktorė Edita Užaitė.

 

„Aš labai džiaugiuosi, kad yra labdaros koncertai, dėl jų tiek vaikams, tiek suaugusiems ligoniams perkama įvairi medicinos įranga. Ir nesvarbu, kad dažnai tie koncertai yra šventiniu laikotarpiu, mes, atlikėjai, dalyvaujame ir negauname už tai atlygio“, – pasakoja dainininkė Natalija Bunkė.

 

Laima Tamulytė-Stončė, kalbėdama apie atsakingą motinystę su laiminga ir švytinčia šeštojo vaikelio besilaukiančia mama, nurijo karčią ašarą: „Aš pavogčiau bet kurį vaiką, norėčiau atsakomybės ir meilės, bet man tai neduota.“ Laidos viešnia – daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ įkūrėja ir vadovė Jurgita Pocienė (40) – irgi susigraudinusi pritarė: „Motinystė turi būti atsakinga, jeigu tu negali užauginti vaiko, negimdyk.“

 

Valstybės atkūrimo dienos vakarą studijoje svečiuosis moterys, aukojančios laisvalaikį ir dirbančios kitiems kurdamos tokią Lietuvą, iš kurios nesinorėtų bėgti. „Tik durnius gali eiti į darbą be jokio atlygio“, – savo amžiną atilsį vyro žodžius prisimins        Viršuliškių bendruomenės pirmininkė ir tikra žvaigždė Egidija Pačinskienė (66), kuri jau 6 metus į darbą eina be jokio atlygio. Ji čia ir vadovė, ir valytoja, ir paramos ieškotoja. Savo rankomis sukūrė senjorų klubą, kuriame ir biblioteka, ir bendravimo erdvė, kuriame vyrai žaidžia šachmatais, o moterys mezga. Kiekvieno trečiadienio senjorai  laukia kaip šventės, nes daugeliui jų tai – vienintelė erdvė, į kurią galima pabėgti nuo vienatvės.

 

„Ar galima ori senatvė, kai senjorų pensija 200 eurų, o mokesčiai už butą 150?“ – klausia kita studijos viešnia Marija Bunkaitė (37), asmeninių finansų trenerė, sukūrusi Lietuvojeunikalų projektą – „Orius namus“, kuriuose senjorai gyvens oriai ir nepriklausomai, be jokios valstybės pagalbos, tik „įdarbinę“ savo butus. Marija dirba už simbolinį trisdešimties eurų atlyginimą ir paklausta, ar nenorėtų jo pasididinti, pajuokauja, kad ne, nes kol kas nėra iš ko, be to, ji tikra egoistė ir geriausiai jaučiasi, kai padaro ką nors gera kitiems.

 

Ar tikrai nebus pasinaudota senjorų turtu? Ar žmonės Lietuvoje perlips per savo įtarumą ir pradės pasitikėti tokiais projektais? Kodėl moterys tai daro neatlygintinai? Kodėl kol vieni skaičiuoja pinigus, kiti kasdien dirba be atlygio? Šiuos ir kitus klausimus viena per kitą savo viešnioms bers laidos vedėjos Natalija Bunkė, Agnė Zuokienė, Laima Tamulytė-Stončė ir Edita Užaitė vasario 16-osios vakarą, jau šį ketvirtadienį, 21.30 val. naujoje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Moterų balsas“.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.