Kodėl verta vykti žiemos atostogų į Suomiją ir Austriją? Čia – nuostabūs slidinėjimo kurortai, švarus oras, nuostabus kraštovaizdis, skanūs patiekalai ir daugybė kitų pramogų.

 

Suomija

 

Ruka – vienas iš seniausių Suomijos slidinėjimo kurortų, turistų mėgstamas dėl nepaliestos gamtos, tyro oro ir akinamai balto sniego. Taip pat dėl pradedančiųjų ir profesionalų slidinėjimo trasų. Tai ideali vieta šeimos atostogoms. Amžinojo ledo ir sniego karalystėje, kuo užsiimti ras ir vaikai, ir suaugusieji. Turistus vilioja vandens atrakcionų parkas, poledinė žūklė, pasivažinėjimas sniegomobiliu ar rogėmis su šunimis ar elniais. Verta aplankyti Kusamo miestą, kuris vadinamas vartais į Laplandiją. Čia yra Kalėdų senelio vasaros rezidencija, todėl yra didelė tikimybė jį sutikti.

 

Austrija

 

Tirolietiški kaimai žinomi ir už Austrijos ribų. Serfauso slidinėjimo kurortas yra orientuotas į šeimos poilsį. Be įvairaus sudėtingumo slidinėjimo trasų, čia taip yra lauko čiuožykla, vandens pramogų parkas, metro, žaidimų kambarių, vaikų klubų, restoranų bei slidinėjimo mokyklų. Tai vienintelė vieta Austrijoje, kuriame veikia specialus vaikų kalnų slidinėjimo parkas, kuriame įrengti vaikiški keltuvai, karuselės ir kt. Kurorte kursuoja nemokamas traukinys, dėlto tėvams nereikia neštis papildomų, vaikams būtinų drabužių ar kitų reikmenų. Kartą per savaitę suaugusiesiems organizuojami naktiniai slidinėjimo seansai bei fakelų šou.

 

Pati gamta sudarė puikias sąlygas slidinėjimui Išglo kurorte. Nenuostabu, kad ši vieta jau ilgą laiką mėgstama slidininkų ir snieglentininkų, laikoma prestižine. Čia yra gausybė jaukių restoranų, diskotekų ir klubų. Dėl jaukios namų atmosferos čia laiką leisti mėgsta Stingas, Piteris Gabrielis ir Madona.