Sausį ir vasarį kelionės į tolimus kraštus atpinga, nes šiuo metu dauguma nori nors trumpam pabėgti nuo lietuviškos žiemos ir pasimėgauti saulės spinduliais svetur. Vieni žiemos atostogas planuoja prieš pora mėnesių, o kiti renkasi paskutinės minutės pasiūlymus. Populiariausios kelionių kryptys jau ne vienerius išlieka tos pačios. Šios šalys greičiausiai turi pasiūlyti kažką tokio, kad norėtųsi ten grįžti vėl ir vėl.

 

5 populiariausios žiemos atostogų kryptys:

 

kelionės

  • Egiptas. Nors neretai galima išgirti, kad kai kurios turistinės vietovės Egipte yra pavojingos, tačiau norinčiųjų aplankyti piramidžių kraštą prie Raudonosios jūros, netrūksta nei vienais metais. Turistus traukia nuostabūs paplūdimiai, itin skaidri jūra, kuria nardant, galima grožėtis jūros vandeniu ir dugnu. Sausio – vasario mėnesiais Šiaurės Afrikoje oras būna maloniai šiltas, todėl itin tinkamas pažintinėms kelionėms. Pakrantėse jūros vanduo jau šiek tiek vėsesnis, todėl sausį ir vasarį turistai rezervuojasi vietas kalnuotose kurortuose (Šarm aš Šeiche, Tabe).
 
  • Tailandas. Sausio mėnesį oro temperatūra Tailande ideali, jūra vis dar šilta – po Naujųjų metų įkaista iki 29 – 30 laipsnių. Tailando sostinėje Bankoke ir kurortuose turistų padaugėja, nes oras nebebūna vėjuotas, sumažėja drėgmės lygis ir organizmo nebealina dideli karščiai. Tailandas garsėja ne tik nuostabiomis pakrantėmis, skaniu, aštriu maistu, bet ir atpalaiduojančiu masažu, kurio mokytis važiuoja žmonės iš viso pasaulio.
 
  • Ispanija (Tenerifė). Po Naujųjų metų Kanarų salose turistų šiek tiek sumažėja. Vandenynas jau būna atvėsęs, tačiau saulė salos pietuose vis dar įkaitina orą iki malonių 22 – 27 laipsnių. Tokiu oru malonu plaukioti viešbučių baseinuose po atviru dangumi, degintis gultuose, o ne tokiomis karštomis dienomis leistis į pažintinius turus po salą, kurių siūloma gausybė. Rekomenduojama aplankyti Teidės ugnikalnį, orkų šou ir Loro parką.
 
  • Šri Lanka. Šri Lankoje galima maloniai atsipalaiduoti bet kuriuo metų laiku, jei žinosite, kurią pakrantę galima pasirinkti. Sausio mėnesį geriausia atostogauti pietvakarių pakrantėje, nes čia bus mažiau kritulių negu šiaurės rytuose. Šiaurės rytuose be skėčio ir lietpalčio nepavyks išsiversti. Centrinėje dalyje taip pat dažni krituliai, musoniniai lietūs. Likusiose salos dalyse temperatūra dieną ir naktį šiek tiek gali skirtis. Šri Lanka garsėja įspūdinga gamta ir istorinėmis vietovėmis. Rekomenduojama aplankyti arbatos plantaciją, šventyklas ir garsiąją Sigirijos uolą bei užlipti į Adomo viršūnę – šventą vietą ant kalno. Turistai taip pat mėgsta stebėti banginius. Šri lanka garsėja ne tik Ceilono arbata, bet ir daugybe prieskonių, egzotiškų vaisių.
 
  • JAE. Oro sąlygos Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra labai panašios kaip Egipte. Tačiau JAE gali pasiūlyti daugiau pramogų negu tik drybsoti paplūdimyje ir laiką leisti baruose. Čia yra daugybė lankytinų objektų: aukščiausias pastatas pasaulyje Burj Khalifa, šokantys Dubajaus fontanai, Dykumos safaris, milžiniški prekybos centrai ir kt. Reikėtų pastebėti, kad JAE šiek tiek brangiau negu Egipte, nors siūlomos pramogos gana panašios.