Kur Lietuvoje yra paslaptingas fėjų slėnis, kuriame telpa keli šimtai fėjų ir kitų mistinių būtybių? Atsakymas – Garliavoje! Tik šis slėnis kiek kitoks: jis pats mažiausias iš visų Lietuvos slėnių ir kitų lanktytinų objektų… Šį sekmadienį, laidoje „Pasaulis pagal moteris“, bus galima sužinoti, kas įkūrė  Fėjų slėnį, kaip gimsta jo gyventojai, ir kas įpučia jiems gyvybę.

 

Feja (Small)

 

Laimės piliulė

 

„Atradau tikrą laimės piliulę“, – pasakoja Edita Lei, lėlių slėnio įkūrėja ir puoselėtoja. Garliavoje (Kauno r.) įsikūrusiame „Fėjų slėnyje“ menininkė kuria ištisą mikro pasaulį: vos sprindžio dydžio, tačiau it gyvos pasakų būtybės atrodantys personažai – fėjos, drakonai, įvairūs gyvūnai ir naminukai čia gyvena itin tikroviškai atrodančiuose nameliuose ar kituose keistuose būstuose, kurie jungiasi į kvartalus, o kvartalai  – į visą mistinį fėjų miestelį. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kritinai Rimienei paklausus, kas gi palaiko šio pasaulio gyvenimą, Edita Lei nedvejoja. „Variklis yra laimė kurti grožį ir tuo dalintis. Man gera kurti lėles, jų pasaulį, viską sujungti į istorijas, kurios vėliau tampa ir pasakomis. Iš pradžių kūriau tik lėles, tačiau netrukus supratau, kad į jas įdedu tiek daug, kad nebesinori jų taip lengvai paleisti: norisi tęstinumo. Taip gimė fėjų pasaulis“.

 

Feju slenis (Small)

 

 Viskas prasidėjo nuo eksperimento su modilinu

 

Edita Lei, nors ir baigusi meno srities studijas, niekada negalvojo, kad taps lėlininke. „Iš tikrųjų, vaikystėje labai mėgau žaisti lėlėmis ir žaidžiau ilgai  – iki pat kol berniukai ėmė su dviračiais svečiuose lankytis. Tačiau vėliau viskas šiek tiek pasimiršo. Lėlių burtus prisiminiau gana atsitiktinai: dukra buvo mokykloje, radau stalčiuje jos modilino ir pabandžiau. Man iš karto taip patiko lipdyti! Grįžusi dukra ir vyras rado mane iki alkūnių murzinom rankom, bet su pirmuoju rezultatu: dideliu ant stalo tupinčiu naminuku“, – prisimena moteris.

 

„O vėliau viskas vyko savarankiškai  – ieškodavau informacijos internete, lankiau šiek tiek kursų. Lėlininkytės tradicija Lietuvoje gana pamiršta, todėl teko daug improvizuoti. Bet man tai patinka: personažus kuriu iš pačių įvairiausių medžiagų, kurios labiausiai juos atspindi. Gamta, namai pilni daiktų ir smulkmenų, kurias puikiausiai galime panaudoti“, – nebijoti fantazuoti kuriant ragina Edita Lei.

 

Feju slenis 2 (Small)

 

Personažus įkvepia tikri žmonės

 

Editos fėjų pasauliu ir apie jį kalbančiomis pasakomis labiausiai žavisi vaikai, tačiau ko išmokti yra ir suaugusiems. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai paklausus, kas Editą įkvepia kurti istorijas, Edita susimąsto: „Anksčiau kurdama nepagalvojau apie tai, tačiau dabar manau, kad  beveik visi personažai yra daugiau ar mažiau panašūs į mano sutiktus žmones, o visos istorijos  – tikros. Tik „Fėjų slėnio“ gyventojai jas supranta kitaip. Dažniausiai jie mato daugiau gėrio nei mes ir taip į pasaulį žvelgti moko ir mus“, – šypsosi „Fėjų slėnio“ puoselėtoja.

 

Kristina Rimiene (Small)

 

Šį sekmadienį, 10 val. TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ bus galima pamatyti, kaip atrodo „Fėjų slėnis“ bei sužinoti, ką  jame galima nuveikti. Tačiau tai nebus vienintelis stebuklas: laidos vedėja ir floristikos dizainerė Kristina Rimienė pakvies žiūrovus semtis idėjų apie šventinį dovanų supakavimą bei gilintis į audinių paslaptis.