Jei esate susipažinę su Mėnulio kalendoriumi (galite rasti žurnale „Būrėja”), taip pat su jaunaties ir pilnaties datomis 2022 m. lapkričio mėnesį tuomet žinote, kad lapkričio 8 dieną 13 val. 2 min. Lietuvos laiku, prasidės ne tik pilnatis, bet ir visiškas Mėnulio užtemimas. Kaip jis praeis, kuo šis laikas toks ypatingas ir ar gali turėti įtakos žmonių būklei ir sveikatai, skaitykite straipsnyje.

 

uztemimas

Kada Mėnulio užtemimas įvyks 2022 metų lapkritį ir ar jis bus matomas?

 

Užtemimas įvyks šiandien, lapkričio 8 dieną – tuomet Mėnulis nusidažys kraujo raudonumo spalva ir nuslys į Žemės šešėlį. Jis bus matomas Šiaurės ir Centrinėje Amerikoje, Azijoje, Australijoje, Ramiojo vandenyno salose, kai kuriose Pietų Amerikos dalyse.

 

Mėnulio užtemimai įvyksta, kai Mėnulis, Žemė ir Saulė išsirikiuoja ir Mėnulis patenka į Žemės šešėlį. Visiški Mėnulio užtemimai kartais vadinami kruvinaisiais mėnuliais dėl Žemės atmosferos sukeltos dramatiškos raudonos spalvos – ji išsklaido spalvą po Mėnulio paviršių.

 

Šis reiškinys įvyksta kartą per kelerius metus, o JAV kosmoso agentūros „NASA” teigimu, kitas visiškas Mėnulio užtemimas įvyks tik 2025 metų kovo 14 dieną.

 

Šis unikalus reginys truks mažiausiai 3 valandas ir 40 minučių, o užtemimo pikas Lietuvoje pasieks 13 val. 2 min. Deja, dėl horizonto linijos mums to pamatyti plika akimi ar net teleskopu bus neįmanoma.

 

Stebėtojai iš aukščiau išvardytų šalių galės pamatyti Mėnulio užtemimo grožį – skirtingai nei Saulės užtemimas, jis yra saugus akims. Norintiems unikalų reiškinį nufotografuoti „NASA” rekomenduoja naudoti fotoaparatą ant trikojo, kurio išlaikymo laikas yra bent trys sekundės.

 

Mėnulio užtemimo poveikis žmogui

 

Ezoterikai ir astrologai mano, kad Mėnulio užtemimas paveikia žmogų – tai laikas, kai visuomenėje didėja agresyvumas. Tuo pačiu metu vyksta labai stiprus energijos laukas, kurį galima panaudoti geram – pavyzdžiui, naujoms idėjoms kurti ir įgyvendinti.

 

Jie taip pat teigia, kad Mėnulio užtemimas gali pabloginti žmonių sveikatą, ypač tų, kurie serga lėtinėmis ligomis. Juos gali kamuoti mieguistumas, dirglumas ir nemiga.

 

Ką galima ir ko negalima daryti, vykstant Mėnulio užtemimui?

 

Jei tikite ezoterikų rekomendacijomis, tada Mėnulio užtemimo metu laikykitės šių rekomendacijų:

 
  • Šiuo laikotarpiu nepageidaujama ginčytis, tvarkyti reikalus ar spręsti rimtas problemas.
  • Šią dieną neperkraukite nervų sistemos, neskaitykite naujienų, nebendraukite su negatyviais žmonėmis, nepiktnaudžiaukite alkoholiu.
  • Šiuo metu nereikėtų eksperimentuoti su savo išvaizda, neapgalvotai kažką pirkti.
  • Taip pat Mėnulio užtemimas – nepalankus laikotarpis finansinėms problemoms spręsti, negalima skolinti ir skolintis, dovanoti ir priimti brangias dovanas.
  • Jei užtemimas ką nors atskleidžia gyvenime, ko norėtumėte atsikratyti, geriausiai rasti mažiausiai dramatišką būdą judėti toliau.
  • Mėnulio užtemimas ir mėnuo po jo – galimybė paleisti energijas, emocijas ir net žmones, kurie nepadeda jūsų tobulėjimui ir pokyčiams.
  • Kadangi Mėnulio užtemimas gali padėti atskleisti žmogaus energiją ir potencialą, tai geriausias laikas kūrybai, atsipalaidavimui, vaikščiojimui ir meditacijai.