1984 metais šeši Sovietų sąjungos kosmonautai pamatė kažką nežemiško, skrisdami pirmąja kosmine stotimi „Saliut 7“ aplink Žemės orbitą. Kosmonautai tikrai negalėjo būti pamišę, nes į kosmosą gali skristi tik labai aukšto intelekto, tinkamai apmokyti žmonės. Prieš išvykdami į kosmosą, būsimieji astronautai turi išlaikyti begalę testų. „Kosmose mes pamatėme septynias milžiniškas, žmonių pavidalo, figūras su sparnais ir aureole, tokias, kokie paprastai vaizduojami angelai“, – sako jie.

 

Antgamtinės būtybės kosmonautus sekė 10 minučių ir pranyko taip pat staigiai, kaip ir atsirado. Tačiau po 12 dienų prie kosminės stoties prisijungę kosmonautai Svetlana Savitskaja, Igoris Volkas ir Vladimiras Džanibekovas taip pat regėjo nežemiškas būtybes. Olegas Atkovas ir Vladimiras Solovjovas daugiau nebedrįso fenomeno vadinti kolektyvine haliucinacija. „Jie spindi. Mes apstulbinti. Viską nušvietė oranžinė šviesa, per kurią mes galėjome įžiūrėti septynis angelus“, – kosminei stočiai Žemėje džiaugsmingai pranešė astronautai.

 

Nežemiškas būtybes regėję astronautai angelus apibūdino kaip 24 metrų ūgio būtybes, kurių sparnų ilgis būtų lygus reaktyvinio lėktuvo sparnams.

 

Nors kai kurie žmonės įsitikinę, kad astronautai tikrai matė kosmose angelus, mokslininkai linkę manyti, kad tai – paslaptingos haliucinacijos, kurios dažnai ištinka orlaivių pilotus ilguose skrydžiuose. Pilotai gali regėti žmones, gyvūnus ar mistines būtybes. Todėl kartais pilotas pajaučia, kad kažkokia nematoma ranka perima vairą. Vieno tyrimo metu paaiškėjo, kad 15 proc. JAV ginkluotųjų oro pajėgų pilotų patyrė šį jausmą, vadinamą „Milžiniškos rankos“ fenomenu, darbo metu. Neatmetama galimybė, kad dauguma lėktuvų avarijų įvyksta dėl šios priežasties.