Daugelis moterų, norėdamos paslėpti išdavikiškus senėjimo požymius, perka brangias kosmetikos priemones arba atlieka procedūras grožio salonuose. Tačiau pabandyti apgauti laiką gali ne tik tos, kurios gali skirti daug laiko ir pinigų išvaizdai puoselėti. Pati gamta siūlo priemonių, kurios gali padaryti stebuklą. Bulvių krakmolas yra viena iš tokių veiksmingų priemonių, padedančių atjauninti odą namų sąlygomis.

 

bulvių krakmolas

Bulvių krakmole yra daug naudingų odai medžiagų:

 
  • Vitamino C, kuris atkuria pažeistas odos ląsteles, apsaugo nuo pažeidimų, naikina laisvuosius radikalus, užtikrina, kad atsinaujinančios ląstelės bus sveikos ir elastingos;
  • Niacino (vitaminoPP), kuris labai svarbus oksidacijos – redukcijos reakcijoms, suaktyvina ramybės būsenoje esančias ląsteles;
  • Cholino, kuris reguliuoja riebalinių liaukų veiklą;
  • Geležies, kuri dalyvauja kraujotakoje, padeda aprūpinti ląsteles deguonimi;
  • Angliavandenių, kurie puoselėja odą, suteikia jai gyvybingumo ir švytėjimo.
 

Bulvių krakmole papildomai kitų vitaminų ir mikroelementų, bet mažesniais kiekiais: tiamino, riboflavino, piridoksino, pantoteno ir folio rūgščių, tokoferolio (vitamino E). Tačiau net ir mažomis dozėmis, reguliariai naudojant krakmolo kaukes, šios veikliosios medžiagos dar didelį poveikį ląstelių gyvybingumui bei funkcijoms.

 

Nuo senėjimo saugančios veido kaukės rekomenduojamos beveik visoms moterims, nes jos gali išspręsti odos problemas, kurios vargina daugelį. Tai pirmieji senėjimo požymiai, brandi oda, sausa arba riebi oda, normali arba mišri oda, probleminė ir net jautri oda.

   

Teigiama, kad nėra kitos tokios veiksmingos natūralios priemonės nuo raukšlių kaip krakmolas. Kodėl tuo nepasinaudoti? Juk gražią, sveiką ir jaunatvišką odą nori turėti visi. Specialių atsargumo priemonių, naudojant krakmolą nereikia, nes jis nėra alergenas. Krakmolo rekomenduojama vengti tik tada, jei yra atvirų odos žaizdų, didelių uždegimo židinių. Daugumai žmonių – tai tikras atradimas! Geriausia tai, kad ši stebuklinga grožio priemonė paprastai yra kiekvienuose namuose!

 

4 veido kaukių su bulvių krakmolu receptai:

 
  • Šaukštą bulvių krakmolo ištirpinti 120 ml vėsaus, virinto vandens. Užpilti tokiu pačiu kiekiu virinto arba filtruoto vandens. Virti vandens vonelėje, kol sutirštės. Nuimti nuo ugnies ir į masę įpilti 5 – 7 šaukštus šviežių morkų sulčių ir šaukštą grietinės. Viską gerai išmaišyti ir tepti plonu, vienodu sluoksniu ant gerai nuvalytos veido odos. Palikti 20 – 30 minučių. Paskui nuplauti po šiltu, tekančiu vandeniu. jei reikia, odą patepti kremu. Likučius galima laikyti šaldytuve iki 4 dienų. Ši kaukė veiksmingai mažina smulkias ir gilesnes raukšles, gerai drėkina labai sausą odą. Siekiant geriausių rezultatų, rekomenduojama kaukę naudoti mažiausiai tris kartus per savaitę.
  • Šaukštą bulvių krakmolo sumaišyti su šaukštu šviežio pieno ir šaukšteliu persikų kauliukų aliejaus. Tepti plonu, vienodu sluoksniu ant gerai nuvalytos veido odos. Palikti 20 – 30 minučių. Paskui nuplauti su šiltu vandeniu arba silpnu vaistinių ramunėlių nuoviru. Ši kaukė stangrina odą ir tinka net pačiai jautriausiai odai.
  • Šaukštą bulvių krakmolo sumaišyti su šiltu, filtruotu arba virintu vandeniu, kad gautųsi tiršta konsistencija. Masę išplakti su kiaušinio baltymu ir šlakelių šviežių citrinų sulčių. Tepti plonu, vienodu sluoksniu ant gerai nuvalytos veido odos. Palikti 30 – 40 minučių. Paskui nuplauti su šiltu vandeniu ir nuvalyti vatos diskeliu. Ši kaukė rekomenduojama tiems, kuriuos vargina riebios odos problemos.
  • Šaukštą bulvių krakmolo sumaišyti su šaukšteliu valgomosios druskos, ištirpinti šiltame piene iki tirštos konsistencijos. Į kaukę įdėti šaukštelį skysto medaus. Viską geriau išmaišyti. Tepti plonu, vienodu sluoksniu ant gerai nuvalytos veido odos. Palikti 30 – 40 minučių. Paskui nuplauti su šiltu vandeniu. Ši kaukė efektyviai valo odą. Tinka riebiai odai ir riebioms mišrios odos zonoms.