Savaitgalį parodoje „Mūsų vestuvės“ išrinkta gražiausia nuotakos puokštė. Konkursą „Nuotakos puokštė 2016“ organizavo „Švenčių dekoratorių ir floristų asociacija“ (ŠDFA).

 

Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės

 

Pirmą kartą tokį konkursą organizavusi floristė, vestuvių planuotoja ŠDVA prezidentė I. Borkovska džiaugėsi rezultatais: „Gal ir ne viskas buvo tobula, tačiau smagu, kad sulaukėme daug gražių ir šiltų atsiliepimų. Jau dabar yra nemažai norinčių dalyvauti ir kitais metais. Konkurso idėja – parodyti, koks iš tiesų svarbus floristų darbas, kuriant bendrą nuotakos stilių. Nuotakos puokštė turi darniai derėti prie visumos. Mano nuomone, puokštė – vienas svarbiausių nuotakos aksesuarų. Tinkamai parinkta ir priderinta ji atskleis, pagyvins ar paryškins bendrą nuotakos stilių, o netinkamai parinkta – gali sugadinti visą įvaizdį“.

 

Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės

 

Konkurse „Nuotakos puokštė 2016“ varžėsi aštuoni floristai – Jolanta Vosylienė, Aleksandra Develtova, Ričardas Širokovas, Monika Simanavičiūtė, Kristina Koroliova, taip pat gėlių studijos „Šonetė“, salonų „Fbox“ bei „Inesa“ atstovės.

 

Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės

 

Dalyviai per 1,5 val. iš pačių pasirinktų gėlių bei floristinių aksesuarų turėjo sukurti puokštę, derančią prie bendro nuotakos įvaizdžio.

 

004A3429 Mūsų vestuvės

 

Pradžioje buvo numatytos trys pagrindinės laimėtojų vietos, tačiau kompetentinga komisija matydama floristų pastangas ir entuziazmą įsteigė dar dvi papildomas nominacijas – „Vilties“ floristai.

 

Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės

 

1- ąją vietą laimėjo „Fbox“ salono floristė Inga Gagarina;

2-ąją – floristė Jolanta Vosylienė;

3-ąją užėmę gėlių salono „Inesa“ floristė Jolanta Petrukanec.

„Vilties“ floristais tapo Ričardas Širokovas ir gėlių studijos „Šonetė“ floristė Sonata Kuncevičiūtė.

 

Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės

 

Sekmadienį apdovanota ir daugiausia publikos balsų surinkusi nuotakos puokštė. Publikos simpatijų apdovanojimas atiteko gėlių studijos „Šonetė“ floristei Sonatai Kuncevičiūtei.

 

Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės

 

Nugalėtojoms įteikti vertingi prizai – pagrindinio rėmėjo UAB „Mirata“ dovanų kuponai, bei ŠDFA metinė narystė.

 

Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės

 

Konkurso „Nuotakos puokštė 2016“ komisiją sudarė kompetentingos asmenybės – Lietuvos floristų asociacijos prezidentė Genoveta Zuokienė, žinomas dizaineris, įvaizdžio kūrėjas Seržas Gandžumianas, profesionalus fotografas Viktor Morozov, „Vilniaus gėlės“ direktorė bei floristė Audronė Siniauskienė ir floristė – dekoratorė Eglė Kazokaitė.

 

Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės

 

Organizatoriai ypač džiaugiasi, kad konkurso idėją palaikė žmogus, kuriam floristika jau seniai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi – Lietuvos floristikos pradininkė, dėstytoja, Lietuvos floristų asociacijos prezidentė Genoveta Zuokienė. Pasak konkurso organizatorės Inesos Borkovskos, komisijos pirmininkės profesionaliems floristams pristatinėti nereikia – visi ją gerbia ir žino ne tik kaip floristikos guru, bet ir energingą, kūrybingą asmenybę.

 

Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės Mūsų vestuvės

 

Konkurso komisija vertino ne tik floristų profesionalumą, originalumą, kūrybingumą, bet ir gebėjimą priderinti puokštę prie bendro nuotakos įvaizdžio. Nugalėtojus išrinko vieningai: „Visos konkurse dalyvavusios nuotakų puokštės buvo labai skirtingos, ir tai – labai gerai. Tai tik parodo sprendimų įvairumą ir žmonių kūrybingumą. Šįsyk pralaimėjo tie kūrėjai, kurie bandė pajuokauti. Mano nuomone, tokie konkursai labai reikalingi ir svarbūs. Kūrėjams, menininkams, reikalinga erdvė pasireikšti, laisviau pažiūrėti į kūrybą, atskleisti kūrybines vizijas. Jei tik pildai užsakovo norus – netobulėji. Sutinku, tai – taip pat kūryba, tačiau vis tiek išpildai kažkieno užsakymą. Konkurse esi laisvas. Gali atsiskleisti, augti, tobulėti. Ir gal net pats save nustebinti,“- sakė dizaineris.

 

Nuotr. organizatorių