Nike ar Adidas? Ši dilema kamuoja dažną kokybiškos sportinės avalynės faną, kai planuojama įsigyti dar vieną sportinių batų porą. Klausimas yra išties nelengvas, nes abu minimi prekės ženklai neabejotinai gali pasiūlyti tikrai kokybišką, stilingą ir patogią avalynę. Jeigu perkate jau toli gražu ne pirmą šių kompanijų batų porą, tuomet tikrai turite savo favoritus. Šiek tiek sudėtingiau, jeigu pasirinkimą tarp šių dviejų prekės ženklų bandote priimti pirmą kartą. Galbūt esate linkęs išmėginti tiek vienos, tiek kitos kompanijos gaminius? Pasirinkimas išties protingas. Mes, tuo tarpu,  pabandysime panagrinėti kuo skiriasi Nike avalynė nuo Adidas produkcijos.

 

nike4

Nike prekės ženklo batai pasaulį išvydo 1964 metais. Išskirtinis šios avalynės bruožas – universalumas. Nike batus galite įsigyti SIL.lt prekybos vietoje ir įsitikinti, jog sakome teisybę. Nike batus dėvinčius žmones galima išvysti tiek sporto salėje, tiek griežtoje biuro aplinkoje, tiek piknike,  parke ar net ištaigingame vakarėlyje. Šią avalynę dėvintys žmonės sako, jog galimybė suderinti patogumą, stilingumą ir kokybę,  nusipirkus vos vieną batų porą,  juos verčia pasirinkti Nike batus vis iš naujo.

 

Adido prekės ženklo gyvavimo era užgimė 1949 metais. Sunku būtų paneigti, jog visų paminėtų konkurentų avalynės savybių neturi Adidas. Šiuos batus taip pat galima išvysti visose įmanomose gyvenimiškose situacijose: nuo sportinių varžybų iki draugės mergvakario šventės. Todėl šio prekinio ženklo gerbėjai jau seniai išsilaisvino iš požiūrio kedai prie suknelės netinka ir Adidas batus renkasi visoms įmanomoms progoms.

 

Taigi, išskyrėme tris pagrindinius bruožus, kurie būdingi abiems prekiniams ženklams – kokybė, patogumas ir universalumas. Tačiau kiekvienas jų turi ir savitumų.  Jie dažniausiai stipriau domina avalynės pirkėjus, kurie negali apsispręsti ar pasirinkti Nike, ar Adidas batus.

 

Kompanija Adidas turi vieną bruožą, kuris neabejotina ją išskiria iš konkurentų tarpo – nepriekaištingą klientų aptarnavimo sistemą. Tai reiškia, jog ypatingas dėmesys skiriamas kliento poreikiams ir itin dėmesingai atsižvelgiama į kiekvieną nepatenkintą pirkėją. Tai padeda sklandžiai išspręsti avalynės dizaino kūrimo ar gamybos procese iškilusius sunkumus ar neteisingai priimtus sprendimus.

 

Adidas yra išskirtinai sporto prekinis  ženklas. Todėl viską, ką jie daro, sutelkiama į sportuojančio žmogaus patogumą. Toks požiūris, kaip rodo praktika, labai veiksmingai motyvuoja judresnį gyvenimo būdą pasirinkti tuos, kurie mieliau rinkdavosi pasyvesnį laisvalaikį. Sutikite, avalynė, skatinanti visuomenės fizinį aktyvumą – puikus reiškinys šiandieninėje visuomenėje, kurioje vis labiau įsigali nuolatinio laiko leidimo prie kompiuterių ekranų  kultas.

 

Vardą Adidas galima drąsiai sieti su dar vienu sveikintinu šių dienų reiškiniu – ekologiškumu. Adidas yra sukūręs batelius iš perdirbto plastiko, kuris buvo surinktas vandenynuose. Be abejonės, tokio tipo avalynę kol kas galime įsigyti ne visi, tačiau tai puikiai atspindi, jog Adidas kompanija savo avalynę kuria pasitelkdama naujausias technologijas ir medžiagas, ne tik neteršiančias gamtos, bet ir ją tausojančias.

 

Nike ženklas taip pat turi savų išskirtinių bruožų. Pabrėžti reikėtų tai, jog šios firmos avalynę mielai dėvi ir reklamuoja visame pasaulyje garsūs sportininkai. Antai, kaip M. Jordanas. Tai tikrai puikus žingsnis kompanijos reklamos srityje. Tokių garsių žmonių teigiami atsiliepimai puikiai motyvuoja tiek pradedančius sportininkus, tiek eilinius  sportą mėgstančius piliečius pasirinkti būtent šią avalynę. Ir nereikia manyti, jog tai tik reklamos sukurtas burbulas. Didelių aukštumų  sunkiu darbu pasiekę sportininkai vargu ar ryšis reklamuoti laiko ir praktikos nepatikrintą prekę. Vadinasi, Nike avalynė – garantuotos kokybės ir patogumo garantas.

 

Kita stiprioji Nike pusė – talentingi ir garsūs dizaineriai. Tokie specialistai be vargo sukuria išskirtinio dizaino batelius, nepamiršdami ir kitų privalumų – kokybės ir ilgaamžiškumo. Juk ilgai nenusidėvinti avalynė apsaugo nuo kojų nuovargio ir galimų traumų.

 

Bet kokiu atveju abu šie prekiniai ženklai turi savų privalumų. Jeigu Adidas didelį dėmesį teikia ekologiškumui ir naujausioms technologijos, tai Nike gali pasigirti visame pasaulyje garsių dizainerių darbais. Adidas visas jėgas atiduoda nepriekaištingai klientų aptarnavimo sistemai ir kiekvieno kliento poreikių tenkinimui atskirai, štai Nike batus dėvintys garsūs sportininkai įrodo, jog šis prekinis ženklas – protingas ir racionalus pasirinkimas.

 

Apibendrinant galima pasakyti, jog pasirinkę tiek Nike, tiek Adidą tikrai nepralošite. Tiesiog įsiklausykite į savo lūkesčius ir poreikius. Jie jums padiktuos kokios firmos batus pirksite šiandien.