Miegas yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Jis turi įtakos mūsų energijos lygiui, apetitui, bendrai emocinei ir fizinei sveikatai. Tik tinkamai pailsėję, galime būti produktyvūs, žvalūs ir energingi. Kokybiškas miegas padeda užtikrinti visapusišką gerovę. Būtent todėl labai svarbu išsirinkti asmeninius poreikius atitinkantį čiužinį. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti.

 
lietuviski ciuziniai (nuotr. Magrės baldai)

Lietyviški čiužiniai, nuotrauka „Magrės baldai“

Čiužinys – investicija į savo sveikatą

 

Rinkdamiesi čiužinį atkreipkite dėmesį į jo sudėtį ir patogumą. Tai ilgalaikė investicija, kuri gali turėti įtakos ne tik miego kokybei, bet ir fizinei sveikatai. Kokybiški ir ilgaamžiai lietuviški čiužiniai yra prisotinti natūralaus sojų aliejaus, kuris suteikia jiems patvarumo ir neleidžia veistis dulkių erkutėms. Dar vienas šių čiužinių privalumas – oro pralaidumas. Elastingas putų poliuretanas pasižymi atvirų porų struktūra, todėl praleidžia orą ir išgarina drėgmės perteklių. Atminkite, tinkamą atramą suteikiantis čiužinys gali padėti išvengti kaklo ir nugaros skausmų, atpalaiduoti raumenis ir pagerinti kraujo apytaką.

 

3 paprastos čiužinio priežiūros taisyklės

 

Čiužinio priežiūra yra gana paprasta ir nereikalauja daug laiko ar pastangų. Tam, kad užtikrintumėte turimo gaminio ilgaamžiškumą ir džiaugtumėtės patogiu miegu, užtenka laikytis kelių paprastų taisyklių:

 

1. Reguliariai apsukite čiužinį. Vienas iš efektyviausių būdų, padedančių ilgą laiką išlaikyti gerą čiužinio būklę, yra jo apsukimas, t. y. galvos ir kojų pusės pakeitimas vietomis. Tokiu būdu tolygiau paskirstomas apkrova čiužiniui ir išvengiama greito jo nusidėvėjimo.

 

2. Dažnai keiskite / skalbkite patalynės užvalkalus. Ant patalynės užvalkalų kaupiasi prakaitas, odos ląstelės ir natūralūs kūno riebalai, dėl kurių gali daugintis bakterijos ir dulkių erkutės. Reguliariai juos keisdami, ne tik palaikysite higienišką miego aplinką, užtikrinsite geresnę miego kokybę, bet ir apsaugosite savo čiužinį nuo dėmių bei kitų nešvarumų.

 

3. Reguliariai valykite čiužinį. Tam, kad pašalintumėte ant čiužinio susikaupusius nešvarumus, reguliariai jį nusiurbkite dulkių siurbliu. Jei ant čiužinio išsiliejo skystis arba atsirado dėmių, drėgmės pertekliui sugerti nedelsdami naudokite švarų rankšluostį arba šluostę, o dėmes valykite švelniu plovikliu. Po to būtinai gerai jį išdžiovinkite.

 

Kokybiškas poilsis yra būtinas gerai sveikatai ir pozityviai nuotaikai. Tad investuokite į jums tinkamą ir ilgaamžį čiužinį, kuris leistų atsipalaiduoti ir mėgautis ramiu miegu. Pasirūpinkite, kad ilsėtumėtės patogioje, švarioje ir jūsų kūnui pritaikytoje aplinkoje.