Sodo, daržo ir kiti lauko darbai prasideda ankstyvą pavasarį, tęsiasi per vasarą ir baigiasi tik rudenį. Žiemą ilsisi žemė, gamta bei žmogus. Užtat, vos išaušus pavasariui, daugelis nekantraujame pradėti lauko darbus. O jų atsiranda išties nemažai. Plikomis rankomis mažai ką galėtume nuveikti, bet pasitelkę tinkamus kokybiškus sodo įrankius galime nedvejodami imtis reikalingų darbų. Pradėkime apsilankydami interneto svetainėje nojus.lt ir išsirinkdami reikiamus sodo įrankius.

 

Kaip išsirinkti sodo įrankius?Kaip pasirinkti tinkamus sodo įrankius

 
  •  Prieš pradėdami sodo darbus, bent apytiksliai numatykime kokius reikės atlikti. Tuomet pagalvokime kokiais įrankiais juos bus patogiausia dirbti. Peržiūrėkime savo turimus įrankius, netinkamų atsikratykime ir susidarę reikiamų įrankių sąrašą galėsime keliauti apsipirkti.
  •  Rinkimės kokybiškus, tvirtus, iš aukštos kokybės medžiagų pagamintus sodo įrankius.
  •  Atkreipkime dėmesį, kad labai svarbu ne tik įrankių aštrumas bei tvirtumas, nemažiau aktualu yra jų ergonomiškumas. Dirbant ergonomiškais įrankiais mažiau nuvarginsime raumenis, neprisitrinsime pūslių bei nuospaudų, darbai eisis lengviau ir bus maloniau dirbti.
  •  Konkrečių įrankių poreikis priklauso nuo planuojamų darbų. Jei kieme neauginate krūmų, medžių ar gyvatvorių jums greičiausiai neprireiks nei sekatoriaus, nei pjūklo, tačiau reikės kitų įrankių. Patogu, kad prekyboje siūloma ne tik pavienių įrankių, bet ir įvairios komplektacijos pagrindinių įrankių rinkinių.
  •  Šakų genėjimui verta įsigyti kelis skirtingo dydžio sekatorius. Mažesnį smulkioms šakoms, o didesnį stambesnėms šakoms genėti. Tokioms šakoms, kurių neįveikiame sekaturiumi pasitelkime nedidelį patogų pjūklą. Sodinimo darbams reikės mažo kastuvėlio daigams ir didesnio aštraus kastuvo medeliams bei krūmams sodinti. Dirvai purenti bei takeliams pagrėbstyti reikės grėblio. Grėbliu taip pat grėbstomi ir nukritę lapai, bet purenimo grėblys čia netiks. Taigi, teks įsigyti ir kelis skirtingus grėblius. Ravėjimo darbus gerokai palengvins kauptukas, kuriuo sutrupinsime žemės grumstus, pašalinsime iš žemės šaknis, supurensime žemę.
  •  Sezono pabaigoje nepamirškime pasirūpinti savo įrankiais, juos nuvalyti, nusausinti ir padėti žiemoti į sandėliuką.
 

Sodo darbai, kai kuriems žmonėms, gali padėti atsipalaiduoti, išsklaidyti sunkias mintis ir slogias nuotaikas. Tačiau juos lengviau bus atlikti turint tinkamus sodo įrankius.