Visi žmonės trokšta būti laimingi. Skiriasi tik supratimas apie laimę ir jos siekimo būdai. Niekas turbūt nesiginčys, kad žmogaus laimė tiesiogiai susijusi su asmenybei tinkama veikla, jautrumu aplinkai ir gebėjimu džiaugtis gyvenimu. Šie testai pravers kiekvienam, siekiančiam geriau pažinti save, bandančiam susidėlioti prioritetus ir norinčiam nesuklysti renkantis gyvenimo kryptį.

 

testai

ASMENYBĖS TIPAS

 

4 klausimai, atskleidžiantys asmenybės tipą

 

MYERS-BRIGS asmenybės testas (MBTI) buvo sukurtas Antrojo pasaulinio karo metu. Jo tikslas – padėti moterims susirasti darbą. Tuomet joms reikėjo pakeisti kariauti išėjusius sutuoktinius. Atsakius į klausimus, pateikiama trumpa charakteristika, pagal kurią galima parinkti darbą, maksimaliai atitinkantį testą atlikusio interesanto gabumus.

 

Yra nemažai šiuolaikinių darbdavių, kurie, priimdami į darbą naują darbuotoją, prašo atlikti šį testą.

 

Pateikiame trumpesnę šio testo versiją. Vos 4 klausimai, į kuriuos atsakius galima nesunkiai nusakyti asmenybės tipą. Telieka pasirinkti jums PRIIMTINESNĮ atsakymą ir įsidėmėti šalia jo esančią raidę. Atsakymo raidžių junginys ir bus kodas, nusakantis asmenybės tipą.

 

1- Esate visiškai išsekę, savaitė buvo be galo ilga ir nesėkminga. Kaip praleisite savaitgalį?

 

  • Susiskambinsiu su draugais, pasiteirausiu, ką jie planuoja. Girdėjau, pradėjo veikti naujas naktinis klubas; kine rodo labai juokingą komediją; nuolaidos biliardo klube. Reikia visiems susibėgti. E

 

  • Telefone įjungsiu begarsį režimą ir liksiu namuose. Pažiūrėsiu naują mėgstamo serialo seriją, rinksiu dėlionę, pagulėsiu vonioje su knyga. I

 

2- Kuris iš šių teiginių labiau tinka jums?

 

  • Man svarbiausia yra tai, kas vyksta čia ir dabar. Sugebu įvertinti realią situaciją, kreipiu dėmesį į detales. S

 

  • Faktai – nuobodu. Mėgstu svajoti ir kurti besiartinančių įvykių scenarijus. Dažniausiai paklūstu intuicijos balsui. N

 

3- Jūsų darbdavio konkurentai bando jus persivilioti pas save. Jūs dvejojate: ten daugiau moka, bet čia puikus kolektyvas, o ir viršininkas užsiminė, kad prieš išeinant į pensiją prašys vadovybės jus paskatinti. Kaip priimsite sprendimą? 

 

  • Išanalizuosiu visą pasiekiamą informaciją apie konkurentų kompaniją, pasitarsiu su pažįstamais, nusipiešiu lentelę „UŽ ir PRIEŠ“. Tokiose situacijose labai svarbu viską blaiviai įvertinti ir pasverti. T

 

  • Įsiklausysiu į savo jausmus ir pojūčius. Visuomet stengiuosi paklusti širdies balsui. F

 

4- Iki draugų vestuvių liko dvi savaitės. Kaip esate joms pasirengę?

 

  • Jau prieš mėnesį išsirinkau saksofonininką, kuris atliks mūsų mokyklos laikų dainų popuri; sumontavau vaizdo klipą iš poros nuotraukų nuo tos akimirkos, kai juos pažįstu; sukūriau poemą; išsilyginau kostiumą; užsirašiau pas vizažistę ir kirpėją. Man patinka iš anksto pasiruošti. J

 

  • Kam ruoštis? Linksminsiuosi ir mėgausiuosi švente, o tostą pasakysiu ekspromtu. Geriausi dalykai nutinka spontaniškai. P

 

JŪSŲ ASMENYBĖS TIPAS

 

ESTJvaldytojas

 

Praktiškas ir nuoseklus, dievinate tvarką visose gyvenimo srityse, jums patinka planuoti ir organizuoti. Tačiau smagiausia – įtikinėti aplinkinius savo teisumu ir dėti pastangas siekiant juos palenkti į savo pusę. Blaiviai žvelgiate į gyvenimą, pasitikite faktais, o ne iracionalia nuojauta.

 

Atviri bendravimui, naujoms pažintims ir triukšmingoms kompanijoms. Nepamirštate rūpintis artimaisiais ir  mokate parodyti savo meilę.

 

Būdinga 11 proc. vyrų ir 6 proc. moterų.

 

ENTJ – vadas

 

Jums gyvenimas – kova ir ekstremalūs išbandymai. Tai leidžia pažinti aplinkinius ir save. Esate drąsus ir nebijantis rizikuoti žmogus, jus lengva įkvėpti. Tačiau kartu sugebate adekvačiai vertinti savo gabumus – ir stipriąsias, ir silpnąsias puses. Gerai jaučiate tendencijas, esate atviras naujiems pasiūlymams. Mąstymas – pozityvus. Dievinate sportą ir viską, kas su juo susiję.

 

Būdinga 3 proc. vyrų ir 1 proc. moterų.

 

 

ESFJmokytojas

 

Puikiai sutariate su žmonėmis, nesunkiai tampate bet kokios kompanijos siela. Dėmesingas ir rūpestingas, visuomet pasirengęs padėti, net ir tuomet, kai tenka aukoti savo interesus dėl kito žmogaus.

 

Esate labai savarankiškas ir dažniausiai viską pasiekiate be kitų pagalbos. Iš artimųjų jums reikalinga tik emocinė parama.

 

Būdinga 17 proc. moterų ir 8 proc. vyrų.

 

ESTP armijos maršalas

 

Posakis „svarbiausia ne pergalė, o dalyvavimas“ tikrai skirtas ne jums. Siekiate bet kokia kaina savo tikslo, jei reikia, nevengiate pasinaudoti jėga. Laikotės aiškaus veiksmų plano, nemokate paklusti ir ieškoti kompromisų.

 

Karys iš prigimties. Gebate tinkamai susikoncentruoti, todėl net ir didžiausią stresą keliančioje situacijoje sugebate atsakyti greitai ir tiksliai.

 

Būdinga 6 proc. vyrų ir 3 proc. moterų.

 

ENFJauklėtojas

 

Esate emocionalus, iškalbingas. Jūsų išraiškinga veido mimika ir daug gestikuliuojate. Suprantate ir sugeriate kitų žmonių emocijas, pajaučiate net menkiausią nenuoširdumo gaidelę. Meilėje esate linkęs nepasitikėti ir pavydėti. Puikiai susidorojate su bet kokiais gyvenimo iššūkiais, nes gebate juos iš anksto nujausti.

 

Būdinga 3 proc. moterų ir 2 proc. vyrų.

 

ENTP – išradėjas

 

Esate idėjų generatorius, nuolat kuriate kažką naujo. Greitai prisitaikote prie naujų sąlygų, lengvai įsisavinate skirtingus darbo metodus.

 

Nemėgstate tradicijų ir rutinos, todėl dažnai keičiate profesijas ir pomėgius. Esate novatorius ir pionierius. Labai svarbu yra tai, kad sugebate ne tik sukurti idėją, bet ir mokate ja uždegti kitus, priimti sprendimus ir įgyvendinti juos iki galo.

 

Būdinga 4 proc. vyrų ir 2 proc. moterų.

 

ESFP – politikas

 

Meistriškai sugebate nustatyti aplinkinių gabumus ir dažnai tuo pasinaudojate manipuliuodami žmonėmis. Bendraudami pirmiausia vadovaujatės savo interesais, tačiau jums labai svarbu sudaryti ypatingos asmenybės įspūdį.

 

Abiejomis kojomis tvirtai stovite ant žemės, nemėgstate tuščiai švaistyti laiko. Tikitės greitų rezultatų, nekenčiate biurokratijos ir vilkinimo.

 

Būdinga 10 proc. moterų ir 7 proc. vyrų.

 

ENFPčempionas

 

Energingas ir smalsus, turite kūrybininko gyslelę. Jumyse puikiai dera ekstraverto ir introverto bruožai, todėl sekasi ne tik rasti bendrą kalbą su žmonėmis, bet ir lengvai perprasti juos. Sugebate atjausti ir duoti naudingų patarimų.

 

Jūsų itin laki fantazija ir aukštas intelekto lygis. Labai harmoninga asmenybė, gebanti išlaikyti pusiausvyrą net ir tuomet, kai aplinkybės nuolat keičiasi.

 

Būdinga 10 proc. moterų ir 6 proc. vyrų.

 

INFP gyduolis

 

Lyrikas ir svajotojas, kuriam svarbiausia vidinės harmonijos pojūtis, sutarimas su savimi. Dauguma apmąstymų susiję su vidiniais išgyvenimais, tačiau sugebate intuityviai nuspėti artėjančius įvykius ir gerai perprantate žmones.

 

Mėgstate puoštis, stengiatės gražiai atrodyti bet kokiomis aplinkybėmis. Nesugebate taupyti, dažnai prarandate laiko ir realybės pojūtį.

 

Būdinga 5 proc. moterų ir 4 proc. vyrų.

 

ISPFkompozitorius

 

Mokate džiaugtis net menkiausiomis smulkmenomis. Jūsų negąsdina nei rutina, nei monotonija. Jums svarbu jaustis reikalingam, todėl visuomet padedate kitiems, tačiau niekuomet nepažeidžiate jų asmeninės erdvės. Negalite pakęsti konfliktinių situacijų, mokate pralinksminti.

 

Labai žemiškas, praktiškas, rūpestingas, patikimas ir ištikimas palydovas. Suvokiate pasaulį tokį, koks jis yra, nesistengiate nei vadovauti, nei manipuliuoti žmonėmis.

 

Būdinga 10 proc. moterų ir 8 proc. vyrų. 

 

INTP architektas

 

Esate eruditas ir filosofas, nemėgstate audringų jausmų protrūkių, jūsų tikslas – tolygus emocinis fonas ir komfortas. Esate atsargus priimdamas sprendimus, mėgstate ieškoti ryšio tarp praeities, dabarties ir ateities.

 

Labai jautrus permainoms ir sunkiai į jas reaguojate. Esate linkęs analizuoti praeities įvykius, nemokate jų paleisti ir dėl to jaučiate nuolatinę įtampą.

 

Būdinga 5 proc. vyrų ir 2 proc. moterų.

 

INFJ – patarėjas

 

Ypač gerai perprantate žmones. Lengvai nuspėjate aplinkinių nuotaikas ir atpažįstate paslėptus gabumus. Jūsų dažnai prašo patarimo. Tačiau jūs esate lengvai pažeidžiama asmenybė, negalite pakęsti agresijos.

 

Jūsų varomoji jėga intuicija. Ji nukreipta ne į išorę, bet į vidų. Tokie žmonės, kaip jūs, niekuomet nesiliauja mokytis, nes savęs tobulinimas – vienas iš pagrindinių jūsų prioritetų. Pažindami save, padedate kitiems.

 

Būdinga 2 proc. moterų ir 1 proc. vyrų.

 

INTJ įkvėpėjas

 

Jūsų itin turtingas vidinis pasaulis, iš kurio ir semiatės pačių keisčiausių idėjų. Visur ir iš visų tikitės tobulumo, aukščiausios kokybės. Tačiau patiriate sunkumų palaikydami santykius su žmonėmis. Dažnai sąmoningai atstumiate aplinkinius, demonstruodami savo nepriklausomybę. Mokate susidėlioti prioritetus, pasitikite savo intuicija.

 

Būdinga 3 proc. vyrų ir 1 proc. moterų.

 

ISFJ gynėjas

 

Nepakenčiate dirbtinumo ir nenuoširdumo, puikiai atskiriate „savus‘ ir „svetimus“. Su pastaraisiais iškart stengiatės palaikyti atstumą. Dėl „savų“ esate pasiruošęs aukotis, niekuomet už tai nieko nesitikėdamas gauti.

 

Pareigingas, kruopštus, geraširdis ir gebantis pasirūpinti kitais. Jums atrodo prasminga padėti aplinkiniams ir suteikti jiems laimę.

 

Būdinga 19 proc. moterų ir 8 proc. vyrų. 

 

ISTP nagingas žmogus

 

Jums patinka dirbti rankomis. Nesiskubinate priiminėdami sprendimus, nes tikite, kad geriau devynis kartus pamatuoti… Tačiau visuomet darbus atliekate laiku ir sugebate išlikti punktualus.

 

Pasaulį pažįstate per pojūčius, jūsų požiūris į tai, kas vyksta, visuomet objektyvus ir konkretus. Mėgstate bendrauti ir būti tarp žmonių, tačiau nusisukate nuo jų iš karto, kai tik pajaučiate nenuoširdumą.

 

Būdinga 9 proc. vyrų ir 2 proc. moterų.

 

ISTJ inspektorius

 

Mąslus, atsakingas. Žmonės jumis pasitiki, tačiau jūs pats niekuo netikite ir esate linkęs analizuoti visą gaunamą informaciją. Nesate suinteresuotas ilgalaikiu bendravimu, jus domina darbo santykiai tik tol, kol bendradarbiaujate. Jūsų tikslas galutinis rezultatas.

 

Jums patinka griežtumas, tvarka, esate pedantas. Neskrajojate padebesiais, tvirtai stovite ant žemės.

 

Būdinga 15 proc. vyrų ir 7 proc. moterų. 

 

EMOCINIS JAUTRUMAS

 

ESATE JAUTRUOLIS AR STORAODIS?

 

Kiekvieną teiginį reikia įvertinti pagal 5 balų schemą:

 

Visiškai sutinku 5 balai.

Greičiau taip nei ne 4 balai.

Galbūt 3 balai.

Greičiau ne nei taip 2 balai.

Tikrai ne 1 balas.

 

Atsakę į visus klausimus, suskaičiuokite balus.

 

1- Geri tėvai visuomet yra truputį vaikai.

2- Kai kas nors nutinka mano artimam žmogui arba draugui, visuomet jaučiuosi taip, tarsi tai būtų nutikę man pačiam.

3- Pernelyg didelis artumas su kitais žmonėmis kartais mane gąsdina.
4- Man patinka poezija, dailė, teatras.
5- Dažnai sapnuoju ryškius, keistus, fantasmagoriškus sapnus.
6- Nemėgstu, kai namuose viskas griežtai sustatyta, kiekvienas daiktas turi savo vietą.
7- Lengvai sugebu įsivaizduoti esantis kažkoks gyvūnas.
8- Mane nesunku įžeisti arba užgauti.
9- Esu nepraktiškas žmogus.
10- Prieš pradėdamas kažkokį darbą nemėgtu kurti detalių planų, daugeliu atveju pasikliauju intuicija.
11- Kine, teatre arba grožinėje literatūroje man patinka, kai siužetinė linija neatskleista iki galo, paliekama erdvės vaizduotei.
12- Gana dažnai mano jausmai glaudžiai persipina, sklandžiai peraugdami vienas į kitą.
13- Kartais nutinka taip, kad išgirstu, jog kažkas mane šaukia vardu, tačiau apsidairęs nieko nepamatau.
14- Kiek nuobodžia darboviete galima pavadinti tą, kurioje visiems aišku, kas už ką atsakingas.
15- Man atrodo, kad gana dažnai mano sprendimus nulemia aplinkinių nuomonė.
16- Nemažai laiko iššvaistau svajodamas ir fantazuodamas.
17- Neįmanoma nubrėžti aiškios ribos tarp tų žmonių, kurie turi psichologinių problemų, ir tų, kurie visiškai sveiki.
Aiškiai prisimenu savo vaikystės pojūčius ir jausmus.

 

TESTO REZULTATAI

 

Mažiau nei 25 balai. Esate „storaodis“. Jūs gaunate mažiau pasitenkinimo iš žemiškų gyvenimo džiaugsmų. Patiriate sunkumų bendraudami su aplinkiniais. Tačiau jūsų privalumas yra tai, kad esate tvirtai motyvuotas, jus sunkiau išmušti iš pusiausvyros. Retai priimate skubotus sprendimus, grįstus emocijomis, o ne racionaliu protu. Reikėtų pasistengti būti jautresniam savo artimiesiems ir neužsisklęsti savyje.

 

26–50 balų. Šis rezultatas rodo, kad nesate nei jautruolis, nei „storaodis“. Jūsų psichikos sandara yra arčiausia aukso vidurio, o tai labai geras požymis.

 

Daugiau nei 50 balų. Greičiausiai esate jautrus išorės dirgikliams. Labiau nei kitus jus erzina stiprus garsas ir ryški šviesa. Esate labai įtarus. Jus kankina dažna nuotaikų kaita. Tokia psichikos sandara būdinga kūrybingiems žmonėms. Reikėtų pasistengti kuo ramiau reaguoti į visa tai, kas vyksta, ir neatverti širdies pirmam pasitaikiusiam praeiviui.

 

DŽIAUGSMO SKALĖ

 

AR SUGEBATE MĖGAUTIS GYVENIMU?

 

Jei į 15 ir 1115 klausimus atsakėte NE, o į 610 – TAIP, tuomet skirkite sau po 2 balus.

 

1- Jus erzina garsiai besijuokiantys arba gatvėje besibučiuojantys žmonės?
2- Dažnai neturite ką veikti?
3- Neretai apima jausmas, kad gyvenimas bėga pro šalį?
4- Dažnai nubundate blogos nuotaikos?
5- Jūsų manymu, turite daug neįgyvendintų idėjų?
6- Jūsų darbas šiuo metu susijęs su tuo, apie ką svajojote baigdamas mokyklą?
7- Esate visiškai patenkintas savo intymiu gyvenimu?
8- Jūsų svoris mažai keitėsi per pastaruosius metus?
9- Jūs neprieštarautumėte, jei turėtumėte daugiau ir įvairesnių veiklų?
10- Didžiuojatės savo pasiekimais?
11- Jus dažnai erzina žmonių, su kuriais tenka bendrauti, elgesys?
12- Kartais jums kyla noras be jokios priežasties įžeisti arba užgauti žmogų?
13- Dažnai apninka pojūtis tarsi jums kažko trūktų?
14- Į ateitį žvelgiate su nerimu?
15- Kartais jus apninka mintis, kad turite gabumų, kurių kol kas niekam nereikia?

 

TESTO REZULTATAI

 

0–12 balų. Pabandykite pažvelgti į savo gyvenimą kaip į įdomų, kvapą gniaužiantį nuotykį. Galbūt kartais plaukiate pasroviui, o to reikėtų vengti. Neverta nukabinti nosies dėl to, kad kažkurių sumanymų nepavyko įgyvendinti. Tereikia paieškoti naujų kelių tikslui pasiekti. Daugiau originalumo, optimizmo, atkaklumo ir svajonės pradės pildytis!

 

13–22 balai. Gyvenimas kartais jus gąsdina todėl, kad pernelyg jautriai reaguojate į nereikšmingus dalykus. Reikėtų pasistengti labiau kontroliuoti savo emocijas ir išsaugoti stabilumą. Nereikia tikėtis iš aplinkinių daugiau, nei jie gali duoti. Pernelyg iškelti reikalavimai sau ir kitiems tiesus kelias neurozių link.

 

23–40 balų. Mokate mėgautis gyvenimu. Net ir kasdienybėje stengiatės atkreipti dėmesį į tai, kas gera.