Anot amerikiečių aktoriaus ir dainininko Jimmy Deano, meilė – tarsi grietininiai ledai, užpilti šokoladu, apibarstyti riešutais ir kitais pagardais, o seksas yra juos karūnuojanti vyšnia. Galbūt todėl, kad seksas – neatsietina gyvenimo dalis, apie jį diskutuojama tiek daug. Nors kiekvienam teko gvildenti šimtus temų apie intymų gyvenimą, kai kurie faktai vis dar gali stebinti!

 

Beautiful,Passionate,Couple,Is,Having,Sex,On,Bed.,Man,IsTik 7,3 minutės

 

Tiek trunka vidutinis lytinis aktas, neįskaičiuojant preliudijos. Daugumai vyrų susilaikyti ilgiau – iš tiesų sudėtinga užduotis. 50,4 % stipriosios lyties atstovų trokšta, kad seksas truktų apie 30 min., 25,5 % – maždaug 15 min.

 

Nekaltybės praradimas

 

16,9 m. ir 17,4 m. – amžius, kada nekaltybę praranda vaikinai ir merginos. Europoje nekaltybę anksčiausiai praranda islandai (vidutiniškai 15,6 m. amžiaus), o vėliausiai – slovakai (apie 18 m.). 56 % vaikinų ir 54 % merginų teigia jautę emocinį pasitenkinimą, kai prarado nekaltybę. 76 % stipriosios lyties atstovų ir 72 % dailiosios lyties atstovių nesigailėjo pirmą kartą pasimylėję. Populiariausia nekaltybės praradimo vieta – galinė automobilio sėdynė.

 

Kaip dažnai?

 

8 % – tiek porų mylisi kasdien. Dauguma tai daro 1–3 kartus per savaitę. 9 % porų teigia seksu užsiimančios kartą per kelis mėnesius. Vyresnių žmonių seksualinis aktyvumas mažėja. 18–29 m. poros per metus mylisi vidutiniškai 112 kartų, 30–39 m. – 86 kartus, o 40–49 m. – 69 sykius.

 

Aktorystės menas

 

70 % moterų bent kartą gyvenime vaidino orgazmą. 8 % jų tai daro kiekvieną sykį! Dažniausia to priežastis – nenoras nuvilti, įskaudinti partnerio. Vyrai taip pat nėra tokie sąžiningi, kaip manoma. 34 % jų pripažįsta, kad bent kartą gyvenime yra vaidinę orgazmą. Dažniausiai taip elgėsi norėdami užmaskuoti savo seksualines problemas, pvz., negalėjimą patirti ejakuliacijos.

 

Karštos mintys

 

11–13 m. – amžius, kai įprastai aplanko pirmosios seksualinės fantazijos. Jos galvos nepalieka visą gyvenimą. 54 % vyrų apie seksą galvoja kasdien ar kelis kartus per dieną, 43 % – kelis kartus per savaitę ar mėnesį, 3 % – rečiau nei sykį per mėnesį. Moterys tai daro rečiau: 19 % jų apie seksą galvoja kasdien ar kelis kartus per dieną, 67 % – kelis kartus per savaitę ar mėnesį, 14 % – rečiau nei sykį per mėnesį. Vyrų seksualinės fantazijos konkretesnės ir detalesnės, o moterų emocionalesnės, romantiškos. Vyrai fantazijose įprastai užima dominuojantį vaidmenį, o moterys – tiek dominuojantį, tiek pasyvų. Moksliškai įrodyta, kad seksualinės fantazijos būdingesnės sveikiems ir normalų lytinį gyvenimą gyvenantiems žmonėms nei tiems, kurie turi lytinių problemų.

 

Manipuliacijos įrankis

 

84 % moterų pripažįsta, kad retkarčiais arba reguliariai seksą pasitelkia kaip priemonę priversti partnerį nudirbti buities darbus. Vyrams pasistengti verta, nes tyrimai rodo, kad dailiosios lyties atstovės labiau nusiteikusios seksui, kai namai tvarkingi ir švarūs.

 

Socialinių tinklų karalystėje

 

Ką žmonės dažniausiai daro po sekso? Užmiega? Kalbasi? Glėbesčiuojasi? Jeigu taip manote, gyvenate dar praeitame amžiuje. Šiais moderniais technologijų laikais 36 % žmonių, jaunesnių nei 35 m., po audringo sekso pirmiausia skuba pasitikrinti savo socialinio tinklo paskyrą. Reikia tikėtis, kad jie nepuola dalintis aistringais įspūdžiais!

 

Orgazmų olimpiada – laimi moterys!

 

Kad ir kiek visi šnekėtų, jog svarbu ne orgazmas, o pats lytinis aktas, partnerių dėmesys vienas kitam ar glamonės, tenka pripažinti – orgazmas yra daugiau nei pageidautinas sekso dalyvis. Moterims jį pasiekti sunkiau – tam vidutiniškai reikia 20 min. susijaudinti ir dar 10–20 min. orgazmui pasiekti. Vyrams iš viso pakanka 7–14 min. Vis dėlto, kai pasiseka pagauti svaiginančią malonumo bangą, dailiosios lyties atstovės ja mėgaujasi ilgiau – vidutiniškai 20 sek. Net 14 sek. ilgiau nei vyrai!

 

La petite mort

 

Prancūzai orgazmą vadina la petite mort – mažąja mirtimi. Nors tai tėra metafora, deja, bet mirčių per seksą iš tiesų pasitaiko. JAV kardiologų bendruomenės surinktos statistikos duomenimis, 90 % aistros pražudytųjų yra vyrai. Įdomu tai, kad net 75 % jų miršta mylėdamiesi su meiluže. Dažniausia mirties priežastis – infarktas.

 

Itin svarbus žiemą

 

Seksas malonus ir naudingas visais metų laikais, bet žiemą jo svarba ypač išauga. Ir ne tik todėl, kad lauke šalta, tamsu ir daugiau nėra ką veikti. Mokslininkai teigia, kad 1–2 kartus per savaitę besimylinčių žmonių organizme būna maždaug 30 % daugiau imunoglobulino A nei tų, kurie mylisi rečiau. Šis antikūnas stiprina imuninę sistemą, todėl padeda išvengti peršalimo, gripo ir kitų ligų.

 

Patenkinti save

 

Statistikos duomenimis, vyrai vidutiniškai masturbuojasi 12 kartų per mėnesį. Taigi maždaug kas tris dienas. Moterys teigia tai darančios vos kartą per mėnesį. Nežinia, ar tai tiesa, ar drovumas. Beje, vyrai masturbuojasi dažniausiai būdami 25–29 m. amžiaus, o moterys sulaukusios 30–39 m. Vos 5 % vyrų ir 11 % dailiosios lyties atstovių teigia nesimasturbavę niekada gyvenime.

 

Sergsti jaunystę

 

Edinburgo universiteto mokslininkai 10 metų atliko tyrimą, kuriuo siekė nustatyti sekso poveikį žmogaus organizmui. Jie padarė išvadą, kad intymūs žaidimai padeda saugoti jaunystę. Tam svarbus reguliarus seksas, ne retesnis nei keturis kartus per savaitę. Tokie žmonės atrodo ir jaučiasi bene 10 metų jaunesni. Itin teigiamą poveikį intymūs santykiai turi odai ir plaukams. Įrodyta, kad reguliariai besimylintys asmenys turi lygesnę odą, lėčiau formuojasi raukšlės, o plaukai stipresni, tankesni ir žvilgesni.

 

Trumpai

 
  • Dažniausiai besimylinti tauta yra graikai, o labiausiai patenkinti seksualiniu gyvenimu – šveicarai.
  • Alabamoje ir Misisipėje (JAV) draudžiamos sekso prekių parduotuvės.
  • 1 % vedusių vyrų ir 3 % ištekėjusių moterų pripažįsta, kad per paskutinius metus nė karto nesimylėjo.
  • 25 % vyrų prisipažįsta bent kartą lankęsi pornografinėse interneto svetainėse per pastarąjį mėnesį. Tarp moterų tokių yra 4 %.
  • Per dieną pasaulyje įvyksta maždaug 100 mln. lytinių aktų.
  • Universitete besimokiusios moterys dažniau ryžtasi analiniam seksui nei tos, kurios neturi aukštojo išsilavinimo.
  • Sekso metu organizmas gamina daugiau hormono prolaktino, stiprinančio uoslę.
  • Prekybininkai dvigubai dažniau nei kiti linkę į vaidmenų žaidimus lovoje.
  • Per pilnatį moterys būna 30 % seksualiai aktyvesnės.
 

 Autorius Jūratė Survilė