Vis daugiau porų skundžiasi, kad užvėrus miegamojo duris dažniausiai pasineriama į miego karalystę, o ne į aistros sūkurį. Sumažėjusį seksualinį aktyvumą lemia nuovargis, stresas arba rutina. Sužadinti aistrą gali kelios mažos gudrybės…

 

Vakarienė, kurstanti aistrą

 

Nuo senų laikų žinoma, kad dauguma maisto produktų yra puikūs afrodiziakai. Napoleonas Bonapartas prieš meilės naktį valgydavo moliuskus, Julijus Cezaris – sraiges, o Kazanova – ikrus ir šokoladą. Aistrą kurstančią vakarienę paruošti paprasta ir išties verta. Svarbu laikytis vienos taisyklės – nepersivalgyti! Pasisotinus norėsis gulti į lovą ir numigti, o ne mėgautis kūniškais malonumais.

 

Norint sužadinti aistrą patariama paruošti vakarienę naudojant šiuos produktus: avokadą, smidrus, figas, kiaušinius, imbierą, moliuskus, jūros kopūstą, bananus, moliūgo sėklas, šokoladą, cinamoną, vanilę, česnaką, svogūną. Tai garantuos nepamirštamą meilės naktį.

   

Gundymo menas – viliotinis

 

Dauguma vyrų svajoja apie aistringą šokį, skirtą tik jam. Tad reikia tik pasirūpinti, kad niekas netrukdytų, pasirinkti tinkamą muziką, apsirengti seksualius drabužėlius ir apsiauti aukštakulnius, kaitinančius daugelio stipriosios lyties atstovų vaizduotę. Romantišką aplinką padės sukurti prieblanda, žvakių liepsna ir taurė mėgstamo gėrimo. Toks šokis turi gundyti ir erzinti partnerį, todėl nusirenginėti reikėtų lėtai bei nepasiduoti pagundai pulti į mylimojo glėbį… Tai neabejotinai sujaudins vyrą, todėl vakaro pabaiga bus kupina aistros.

 

Jeigu trūksta pasitikėjimo savo subegėjimais, galima pasitreniruoti prieš veidrodį, pažiūrėti filmą, kuriame šokamas viliotinis, tačiau svarbu nepamiršti, kad būtina atsipalaiduoti ir negalvoti kaip profesionaliai sušokti.

 

Dieviškas aromatas

 

Garsioji Kleopatra, vyrus žavėjusi nuo jos dvelkiančiu eterinių aliejų aromatu, puikiai žinojo, kad kvapas gali sugundyti. Indijoje dailiosios lyties atstovės laukdamos grįžtančių vyrų iki šiol smilko namus specialiais aromatais. Yra žinoma, kad žmogaus užuostas kvapas pasiekia smegenis ir sukelia tam tikras asociacijas bei jausmus. Todėl cinamono aromato eteriniai aliejai, kūno pienelis arba kvepalai gali padėti sužadinti aistrą. Šis kvapas vienas stipriausių afrodiziakų. Po sunkios ir įtemptos darbo dienos atsipalaiduoti padeda bergamočių kvapas – jis nuteikia maloniai ir seksualiai… Jazminai puikiai tinka tiem, kuriem trūksta drąsos ir jaučiasi suvaržyti. Norint sužadinti aistrą patariama rinktis gvazdikėlių, greipfrutų, rožių, santalo aromatus. Jais galima kvepinti ne tik save, bet ir namus.

   

Vyrai myli akimis!

 

Visi žinome, kad vyrai ir moterys skirtingai suvokia pasaulį. Stipriosios lyties atstovų vaizduotę labiausiai kursto šilkiniai apatiniai drabužiai su nėriniais, korsetai, prisegamos kojinės, aukštakulniai ir pan. Tokią aprangą dėvinti moteris vyrams atrodo labai aistringa ir galinti išpildyti slapčiausias jų svajones. Medvilniniai apatiniai siejasi su kasdienybe, todėl netinka gundyti. Svarbu nepamiršti spalvų. Puikiai žinome, kad raudona – aistros, meilės, energijos, džiaugsmo ir pasitikėjimo spalva. Rausva skatina flirtą, be to, tai pasitikinčios savimi moters spalva. Jeigu norite gundyti ir vilioti, anot fengšui, nederėtų rinktis tamsių spalvų. Vis dėlto renkantis apatinių drabužių spalvas pirmiausia reikėtų vadovautis tuo, kas artimiausia dailiosios lyties atstovei ir jos partneriui.

   

Specialisto komentaras

 

Med. dr. Mindaugas Danilevičius
 

Lytinio potraukio stiprumas labai individualus, todėl kiekvienam gali būti skirtingas. Libido sumažėjimą gali lemti nerimas, stresas, psichikos sutrikimai, hipertenzija, cukrinis diabetas, vyriškų lytinių hormonų ir dopamino stygius. Lytinį potraukį skatina tam tikras maistas, kvapai, priešingos lyties atstovo (-ės) išvaizda, balsas, o jį sustiprinti gali padėti vaistai arba afrodiziakai. Dauguma porų retai kalba apie problemas, susijusias su lytinio potraukio sumažėjimu, neieško priemonių joms spręsti. Apie seksualinį gyvenimą su vyru kalbėtis nėra lengva, nes jis gali susigėsti ar netgi jaustis pažemintas, todėl labai svarbu gerai pagalvoti prieš ką nors sakant. Vis dėlto viena geriausių priemonių sprendžiant seksualines problemas – atviras pokalbis, kuris bus veiksmingas tik tada, kai abu partneriai norės vienas kitam padėti.

   

Faktai ir įdomybės

  • Anot apklausos duomenų, apie 50 % vyrų labiausiai jaudina dailiosios lyties atstovės, dėvinčios raudonus apatinius drabužius.
  • Stipriosios lyties atstovams labiausiai patinka žiūrėti į moters krūtinę, sėdmenis ir klubus.
  • Tiek vyrus, tiek moteris jaudina intymus susirašinėjimas elektroniniais laiškais, trumposiomis žinutėmis arba palikta priklijuota prie veidrodžio žinutė.
  • Rutiną galima paįvairinti spontaniškas seksas, trumpi meilės žaidimų pasimatymai per pietų pertrauką arba lytiniai santykiai visiškai neįprastoje vietoje.
  • Mėgstantys naujoves ir nebijantys eksperimentuoti turėtų išbandyti sekso parduotuvėse parduodamus žaisliukus.