Akims reikia poilsio taip pat kaip ir jums, o vasara ir laisvalaikis yra puikus laikas išmokti joms prižiūrėti. Galima daryti akių mankštą ir puoselėti jas tinkama mityba, akmenimis ir kristalais. Štai keli svarbūs patarimai, kaip pagerinti regėjimą.

 

regejimas

Kas gadina mūsų regėjimą? Kompiuterių monitoriai, telefonų ekranai ir viskas, į ką mes žiūrime juose! Mėlyna ekranų šviesa sausina akis, sukelia skausmą ir deginimo pojūtį, o ilgas valandas žiūrint į monitorių įsitempia ir susilpnėja aplink akis esantys raumenys ir sausgyslės, kurios yra atsakingos už regėjimo aštrumą ir akies prisitaikymo prie regėjimo įvairiomis sąlygomis. Ar norite pagerinti savo regėjimą? Štai kaip galite pasirūpinti savo akimis namuose.

 

Kaip pagerinti regėjimą? Dieta, kristalai ir akių mankšta yra geriausi būdai, kaip išlaikyti jūsų akis sveikas.  

 

Akys taip pat yra vienas iš fizinių organų, per kurias mes absorbuojame materialaus pasaulio energiją į savo eterinį kūną. Akių energija tampa sutrikusi ir „nešvari”, regėjimas pablogėja, kai žiūrime ir skaitome daug „blogų” naujienų, žiūrime į karo ir kančios vaizdus. Tas pats atsitinka, kai žiūrite siaubo filmus ar skaitote knygas, kuriose yra smurto… Taigi, norint palaikyti gerą akių sveikatą, reikia taip pat atkreipti dėmesį į tai ką dažniausiai skaitome ir žiūrime.

 

Pratimai sveikoms akims

 

Juos patartina atlikti kiekvieną dieną, kad sumažėtų akių skausmas ir regėjimas taptų ryškesnis – nesvarbu, ar esate jaunas, ar jums 40 ar 50 metų. Tai pratimai kiekvienam. Lėtai judinkite akis, nejudindami galvos.

 
  • Pažiūrėkite, kiek galite į kairę, tada į dešinę. Kartoti po 10 kartų iš kiekvienos pusės.
  • Pažvelkite į viršų, tarp antakių, tada žemyn, tarsi norėtumėte pamatyti savo smakrą. Kartoti po 10 kartų iš kiekvienos pusės.
  • Žiūrėkite įstrižai aukštyn į dešinę, tada įstrižai žemyn į kairę. Kartoti 10 kartų.
  • Žiūrėkite įstrižai aukštyn į kairę, tada įstrižai žemyn į dešinę. Kartoti 10 kartų.
  • Lėtai pasukite akis, bandydami žiūrėti į šoną, įstrižai, aukštyn žemyn, kiek galite – padarykite 6 apskritimus, tada pakartokite į kitą pusę.
  • Ištieskite ranką priešais save, ištieskite alkūnę ir padėkite ranką taip, kad smilius rodytų aukštyn. Visą laiką jį stebėkite ir lėtai pritraukite pirštą prie veido, kol jis palies jūsų nosį. Vis dar žiūrėdami į jį, pradėkite tiesinti ranką. Kartoti 5 kartus.
  • Trinkite rankas, kol pajausite šilumą, tada stipriai prispauskite prie užmerktų vokų. Po to atmerkite akis, vis dar laikydami ant jų rankas, kad matytumėte visišką tamsą ir palaikykite apie minutę – šį pratimą atlikite, kai skauda akis ir esate pavargę.
 

Akmenys ir mineralai regėjimui gerinti

 

Reikės mineralo, kuris yra stulpelio formos ir smailiu galu. Pasirinkite tą, kuris geriausiai patenkina jūsų poreikius.

 
  • Labradoritas stiprina akis, jų sveikatą, gerina regėjimą.
  • Rožinis kvarcas malšina skausmą ir nuovargį, padeda atsikratyti neigiamos energijos, to, ką matė akys.
  • Ametistas stiprina ir valo akių energiją, užpildo jų ertmes.
 

Suimkite pasirinktą akmenį taip, kad jo bukas galas liestų plaštakos vidurį (paimkite į ranką, su kuria rašote), o visi aplink esantys pirštai laikytų jo galiuką. Sėdėdami nukreipkite mineralo galiuką į kairę akį, užmerkite vokus ir pritraukite kuo arčiau, bet nelieskite odos. Dabar prie pat akies padarykite keletą mažų ratų ore pirmyn ir atgal – turėtumėte pajusti energiją, kuri sklinda iš akmens galiuko ir kutena jūsų voką. Pakartokite tą patį su dešine akimi ir galiausiai su trečiąja akimi tarp antakių.

 

Galima panaudoti ir kitą, buką mineralo galą – jį paimkite taip pat, tik galus apverskite aukštyn kojomis. Netepdami veido aliejumi, švelniai patrinkite akmeniu odą aplink, bet arti akies. Darykite tai visada, kai pavargsta, skauda akys, bet taip pat ir reguliariai, siekdami pagerinti regėjimą ir akių būklę.

 

Galvos masažas

 

Jei nešiojate akinius, kelis sykius per dieną masažuokite pakaušį tiesiai virš kaklo. Be to, paspauskite akupresūros taškus už ausų – Yi Feng ir Yi Ming yra atsakingi už regėjimo aštrumą ir akių atsipalaidavimą. Jie taip pat padeda atsikratyti spengimo ausyse. Galite juos masažuoti spausdami abu taškus smiliumi ir didžiuoju pirštu, arba galite stipriai trinti abu taškus rankos kraštu.

 

Maistas akims

 

Kasdien valgykite akis regeneruojantį maistą – morkas, lydytą sviestą (ghee), mėlynes, šilauoges, spindulines pupuoles ir jų daigus.