Kiekviena diena yra Žemės diena, tačiau pasaulis paskyrė kovo 20-ąją ir balandžio 22-ąją jai paminėti. Šiomis dienomis verta susimąstyti apie planetos išsaugojimą, pradedant nuo mūsų pačių. Idealiame pasaulyje ekologinė gyvensena, apimanti ne tik aplinkai draugiškų produktų vartojimą, bet ir santykius su aplinkiniais žmonėmis, turėtų būti neatsiejama nuo kiekvieno gyventojo. Pradėti taip gyventi galima nuo šiandien.

 

Ekologiškas, Žemę tausojantis gyvenimas gali būti labai romantiškas. Žemės dienos proga ir įsimylėjėliai (visai nesvarbu, ar jų draugystė trunka porą mėnesių ar keletą dešimtmečių) gali prisidėti prie planetos išsaugojimo.

  • Taupyti gėlo vandens išteklius ir praustis po dušu dviese. Tokiu būdu galima ne tik sulaukti mažesnių sąskaitų už vandenį, bet ir tuos sutaupytus pinigus vėliau išleisti romantiškai vakarienei restorane.
  • Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad naktiniai marškiniai ir pižamos padeda sušilti. Tai netiesa! Kūnas labiau sušyla, prisiglaudus prie kito kūno. Gali būti, kad pradėję miegoti nuogi, netrukus šiek tiek sumažinsite šildymą namuose ir taip mažiau kenksite aplinkai.
  • Pritemdytos šviesos ne vien nuteikia romantiškai, bet ir taupo elektros sąnaudas. Elektrą eikvojančių prietaisų dažniausiai reikia dieną, todėl vakarus galima skirti pokalbiams su mylimuoju, kitais šeimos nariais. Blausios šviesos gali sutaupyti net 15 procentų elektros sąskaitos.
  • Oro tarša, kietųjų dalelių, anglies dioksido kiekis pastebimai sumažėtų, jei žmonės ilgus atstumus įveiktų viešuoju transportu, keliautų autostopu arba pavėžėtų kitus pakeleivius.
  • Ilgi pasivaikščiojimai drauge stiprina kūną, suartina. Susikabinimas rankomis stiprina tarpusavio ryšį, intymumą.
  • Maisto gaminimas dviese gali būti labai suartinanti veikla. Be to, namuose galima pigiau pasigaminti gurmaniškų patiekalų iš ekologiškų produktų, negu jie kainuotų viešojo maitinimo įstaigoje.