Šiandien mes gyvename beveik bet kokios seksualinės laisvės laikais, apie kuriuos mūsų protėviai galėdavo nebent pasvajoti. Nepaisant to, kokie liberalūs šiandien būtume, dauguma žmonių laikosi gana konservatyvaus požiūrio apie tokį dalyką, kaip partnerių keitimas. Tikriausiai daugeliui yra kilęs klausimas: kiek gi seksualinių partnerių yra normalu turėti?

 

"seksas"

Kiek seksualinių partnerių šiais laikais turėti yra priimtina, o kada jau prasideda paleistuvystė? Tokį klausimą iškėlė amerikiečių tinklalapis „onlinedoctor.superdrug.com“. Atlikta apklausa pateikė netikėtų rezultatų. Paaiškėjo, kad vyrams ta riba gali ateiti tada, kai jie yra turėję intymių ryšių su 15 ar daugiau skirtingų žmonių per visą gyvenimą. Moterims šiek tiek mažesnis skaičius – 14 lytinių partnerių per gyvenimą.

 

Idealus lytinių partnerių skaičius, anot apklaustųjų, yra – 7,5 vyrams ir 7,6 moterims. Įdomu, kad tiek vyrai, tiek moterys apklausose dažniausiai pateikė tą patį skaičių – 7. Tikėkimės, kad jie nemelavo. Merginos atsakė nuoširdžiai: vidutiniškai jos turėjo apie 6,4 partnerio.

 

Konservatyviais būtų galima laikyti tuos vyrus, kurie turėjo ne daugiau kaip du lytinius partnerius. Moterims tas skaičius yra 2,3 partnerio.

 

Europoje dažniausiai lytinius partnerius linkę keisti D. Britanijos ir Nyderlandų gyventojai – abiejų lyčių atstovai tose šalyse vidutiniškai yra permiegoję su 7 partneriais. O iš visų mažiausiai intymių ryšių, pasirodė, kad turi italai – 5,4 partnerio tenkančio vienam gyventojui.

 

JAV seksualiai aktyviausia valstija – Luiziana. Čia vienas gyventojas per visą gyvenimą turi apie 15 lytinių partnerių. O patys konservatyviausi amerikiečiai gyvena Jutos valstijoje (2,6 partnerio vienam gyventojui).

 

Ar iš tikrųjų žmonės rūpi, kiek intymių ryšių prieš užmegzdami rimtus santykius turėjo jų antrosios pusės? Tik 9 % respondentų atsakė, kad jiems svarbu žinoti, su kiek skirtingų žmonių jų antrosios pusės anksčiau yra turėjusios lytinių santykių. 21 % apklaustųjų reikėjo daugiau laiko pagalvoti apie tai, kad galėtų kažką atsakyti. Likusieji paprasčiausi gūžtelėjo pečiais.

 

Iš viso toje apklausoje dalyvavo apie 2000 žmonių. Be abejo, toks kiekis – tai tik lašas jūroje, tačiau vis tiek jis padeda maždaug susidaryti nuomonę apie šį šiuolaikinėje visuomenėje gana opų klausimą.

 

Dar šiek tiek įdomios statistikos. Vyrai yra mažiau linkę žavėtis moterimis, kurios turėjo 11 arba daugiau lytinių partnerių. Moterims, kita vertus, vyrų buvusių meilužių skaičius nelabai rūpi.

 

Tik 3 % moterų ir 4 % vyrų galėtų rimtai žiūrėti į žmogų, kuris turėjo intymių ryšių su daugiau nei 20 žmonių.

 

Tačiau daugumai žmonių nėra būtina žinoti tikslaus lytinių partnerių skaičiaus. Tik 35 % moterų ir 30 % vyrų reikia žinoti šiuos skaičius.

 

Vis dėlto reikėtų priminti, kad į tokias ir panašias statistikas nereikėtų žiūrėti labai rimtai. Šiandien atliekama tiek daug įvairių apklausų, kurių rezultatai kartais prasilenkia su realybe. Pavyzdžiui, yra net tokių apklausų, kurios parodo, kad jeigu jūsų partneris pradeda gerti raudonąjį vyną arba šv. Kalėdoms dovanų užsiprašo dizainerių drabužių, jis greičiausiai jus apgaudinėja su kitu. Nereikia pamiršti, kad dažniausiai tokios apklausos atlikinėjamos įvairiose pažinčių svetainėse, kuriose, ne paslaptis, lankosi daug žmonių, ieškančių meilės nuotykių, slapta nuo savo teisėtų vyrų ir žmonų. Jums spręsti, ar jų nuomonės yra labai vertingos. Tad nereikėtų savęs pulti smerkti, jei turėjote daugiau ar mažiau lytinių partnerių – tai jūsų gyvenimas, jūsų istorija ir tik jūs pats galite žinoti, kas jums yra geriausia!