Malaizijoje vietiniai pasakoja šiurpias istorijas apie tai, kaip vagys apiplėšia namus, naudodamiesi juodąja magija. Iki tol, kol nesusiduria asmeniškai, jie negali įsivaizduoti, kokius kerus jie pasitelks.

 

Kartą piktadariai pro langą įmetė smilkstančią virvę, kurios išskiriamos svaiginančios medžiagos užmigdė visus namiškius ir tuo metu pagrobė vertingiausius namų daiktus. Tačiau incidento negalima laikyti antgamtišku, nes plėšikai virvę galėjo išmirkyti nuodingose cheminėse medžiagose ar augalų sultyse, kurios degdamos išskyrė paralyžiuojančias medžiagas.

 

Čia galima išgirsti neįtikėtinų istorijų, kaip grupė organizuotų nusikaltėlių, sustingdė žmogų ir tuo metu jį apiplėšė.

 

Vieną vakarą vaikinas grįžo namo iš darbo ir jautėsi labai pavargęs. Šiek tiek išgėrė, sėdėjo ir žiūrėjo vakaro žinias. Kai žinios baigėsi, lauke sutemo. Jis įsijungė šviesas ir toliau žiūrėjo televizijos programą. Jaunas vyras gyveno vienas nedideliame, vieno aukšto vasarnamyje. Staiga jis pajuto, kad šviesa kambaryje priblėso. Vaizdas pradėjo lietis, tapo sunku sutelkti dėmesį. Vyras pasijuto tarsi paralyžiuotas. Nors ir neryškiai, viską galėjo matyti, tačiau negalėjo pajudinti rankų ir kojų ir praverti burnos. Tokia būsena truko kurį laiką. Po jos – tyla. Vaikinas kietai užmigo, sėdėdamas kėdėje. Kitą rytą prabudęs pamatė, kad namuose viskas, išskyrus kėdę, ant kurios sėdėjo, pavogta. Iškart nuvyko į policiją ir parašė pareiškimą apie įvykį, tačiau vogti daiktai niekada nebuvo rasti.

 

Tokių kaip šis įvykių nė vienas. Nukentėjusieji niekada negalėdavo pajudėti, kalbėti, regėdavo tik pro miglą, todėl negalėdavo atpažinti plėšikų.

 

Kokią magiją naudoja piktadariai? Ar ją įmanoma neutralizuoti? Visų pirma vagys namo, kurį ketinama apiplėšti, kaimynystėje sukalba burtažodį. Tada visi namo gyventojai užmiega arba sustingsta. Į namą įėję vagys turi atlikti dar du ritualinius veiksmus. Pirma, suvalgyti ką nors, kas yra tuose namuose. Dažniausiai kažką iš šaldytuvo paima ir suvalgo gaujos vadas. Antra, po nusikaltimo jie turi iškart išsinešdinti, o vienas narys prie įėjimo durų atlieka gamtinius reikalus. Juodoji magija, tikima, veikia tik tuomet, jei namuose nėra jokių keistų dalykų ir būtybių, kurios priverstų išlikti atmerktomis akimis.

 

Tikima, kad kai kurie veiksmai padeda išvengti burtų. Malajų salose dažnai dėvimos sarongos, prieš naktį užsidedamos atvirkščiai. Šluotos namuose apverčiamos šepečiu į viršų. Taip pat namuose laikoma žuvis akvariume, kuri net ir miegodama neužmerkia akių. Žuvis Malaizijoje laikoma itin galingu amuletu, kuris įveikia net ir stipriausius kerus. Malajų kalba tokios žuvys vadinamos „ikan puyuh“.