Daugelis esame girdėję, kad vynas ir maistas paprastai yra derinami tarpusavyje. Tačiau ar žinojote, kad ne mažiau sėkmingai maistas gali būti derinamas ir su kava?

 

Kavos ir maisto derinimasŠviežiai skrudinta kava kas rytą virsta nuostabiu kavos puodeliu, kurį su malonumu galima išgerti ir vieną, tačiau skirtingos kavos rūšys geriau dera su tam tikro tipo maistu. Teisingai parinkti deriniai atskleidžia geriausias maisto skonines savybės, o kartu ir leidžia geriau pajusti ir pasimėgauti subtiliais, gerose kavos pupelėse glūdinčiais, skonio ir aromato niuansais.

 

Jei gera rūšinė kava yra vienas didžiųjų jūsų gyvenimo malonumų, skaitykite toliau ir sužinosite, kokie kavos ir maisto deriniai gali pakylėti Jūsų kulinarines patirtis į naujas aukštumas!

 

Pabrėžkite aromatą: panašų derinkite su panašiu

 

Kaip ir renkantis vyną, kavos ir maisto atveju, panašūs aromatai geriausiai dera su panašiais. Jei jūsų pasirinkta kava yra subtilesnio ir vaisiškesnio skonio, rinkitės vaisių pyragą arba šerbetą. Jei jūsų mėgstamiausia kava pasižymi subtiliomis riešutų ir šokolado natomis, su ja pasimėgaukite šokoladiniu pyragu arba migdolų raguoliu.

 

Subalansuokite derinio intensyvumą

 

Dar vienas žingsnis tobulo derinio link – atsižvelgti į kavos ir maisto intensyvumą. Kava gali būti švelni, tiršta, subalansuota ar stipri ir jau rinkdamiesi rūšines kavos pupeles galite sužinoti kokio tipo kava atsiras jūsų puodelyje.


Derinyje su maistu, intensyvesnio skonio kavos pupelės kavos pupelės galbūt nuostabiai derėtų su kažkuo lengvesniu pavyzdžiu avižiniais sausainiais arba vaniliniais keksiukais, kurie atsvertų ir subalansuotų kavos intensyvumą. Kita vertus, jei jūsų pasirinkta kava yra lengvo skonio ir nedidelio intensyvumo, verta rinktis sodresnį desertą, kad ir šokoladinius triufelius.

 

Netikėti deriniai padės atrasti kavą naujai

 

Nedvejokite kavą paversti nauju netikėtu gėrimu, kuris gali tapti unikalia kavos gėrimo patirtimi. Ant vanilinių ledų užpilkite espreso kavos ir gausite geriamą affogato gėrimą! O gal norite gaivesnio varianto? Pamėginkite paskanauti espreso kavos su toniku, galbūt šaltas tonic espreso gėrimas ir yra būtent tai, kas atneš jums daugiausia džiaugsmo.

 

Kava ne tik su desertais

 

Nors dažnai kavos puodeliu mėgaujamės užkąsdami gardžiu kepiniu ar saldainiu, kavos skonį nuostabiai pabrėžti gali ir kito tipo maistas. Įvairūs sūriai, vaisiai, riešutai ar sūrūs patiekalai bei užkandžiai, taip pat gali būti derinami su rūšine kava. Kas gali žinoti, gal jūsų mėgstamiausia šviežiai skrudinta kava geriausiai dera su pavyzdžiui bananais? Pamėginkite!Nors patarimų kaip derinti kavą su maistu tikrai gausybė, iš tikrųjų viskas priklauso nuo to, kas skanu jums, todėl svarbiausia įsiklausyti į savo paties pojūčius. Tik ragaudami surasite sau tinkamiausius derinius, o gal kaip ir kai kurie vyno somelje nutarsite, kad lygiai kaip ir geras vynas, gera rūšinė kava labiausiai atsiskleidžia nieko į ją nededant. Paeksperimentuokite su įvairių rūšių kava ir greitai atrasite, kuri iš jų jūsų rytus padaro ypatingais, visai nesvarbu derinsite ją su maistu ar mėgausitės viena.