Vokiečiai šv. Kalėdoms pradeda ruoštis dar prieš gruodį. Tačiau tikrasis švenčių maratonas prasideda nuo šv. Mikalojaus dienos (gruodžio 6 d.). Gruodžio 5-osios vakarą vaikai už durų palieka batus. Vokiečiai tiki, kad šią naktį po namus klajoja šv. Mikalojaus, vaikų globėjo, dvasia. Šv. Mikalojus su savimi nešasi nuodėmių knygą, kurioje surašyti visos vaikų išdaigos. Gerų vaikų batus šv. Mikalojus prikrauna skanėstų, o blogų – prikiša žagarų.

 

Ant palangių vaikai palieka laiškui Kristaus kūdikiui (Christkind) – šviesiaplaukiui vaikeliui su angelo sparnais. Kristaus kūdikis, vaizduojamas vilkintis baltai ir su aukso karūna, vaikams taip pat išdalina dovanas. Vokietijoje su dovanomis atkeliauja ir tradicinis Kalėdų senelis (Weihnachtsmann), rašo santas.net.

 

Vokietijoje labai populiarūs meduoliniai nameliai ir įvairių formų sausainiukai, kuriais kartais puošiamos Kalėdų eglutės. Kai kuriuose namuose puošiamos net kelios Kalėdų eglės. Visi Vokietijos miestai ir miesteliai pasipuošia žėrinčiomis kalėdinėmis dekoracijomis.

 

Vokietijoje yra tradicija kabinti advento vainikus su keturiomis raudonomis žvakėmis centre. Kiekvieną advento sekmadienį uždega po vieną žvakę, paskutinę žvakę uždega Kalėdų išvakarėse. Vaikai dienas iki Kalėdų skaičiuoja advento kalendoriuje. Kas dieną advento kalendoriuje reikia atverti vieną langelį už kurio yra kalėdinis paveikslėlis ir (arba) šokoladinis saldainis.

 

Žinią apie Kristaus gimimą atneša Christkindl. Šviesiaplaukė mergina su švytinčia žvakių karūna ir dovanų krepšiu apsilanko visuose namuose.

 

Kai kuriose šeimose yra paprotys užrakinti vieną kambarį prieš šv. Kalėdas. Vakare prieš Kalėdas vaikai nueina miegoti, tačiau tėvai juos pažadina vidurnaktį ir nusiveda į užrakintą kambarį. Įėję į kambarį, vaikai pamato uždegtą eglutę ir ant mažų staliukų sukrautas dovanų dėžutes.

 

Persirengę karaliais vokiečių berniukai neša žvaigždę ir eina per kaimą, giedodami kalėdines giesmes.

 

Dažniausiai per šv. Kalėdas vokiečiai valgo karpį arba žąsį, populiarus vokiškas kalėdinis mielinis pyragas su vaisiais „Stollen“.