Visiems žinomas faktas, kad seksas yra labai naudingas sveikatai. Mokslininkų nuomone, tai yra lyg dopingas smegenims – orgazmas stimuliuoja atmintį ir protinę veiklą geriau nei galvosūkiai ir štai keletas priežasčių, kodėl taip yra.

 

seksas

Seksas – tai lyg plaučių ir širdies treniruotė. Jis stimuliuoja hormonų, atsakingų už gerą nuotaiką, išsiskyrimą ir skatina naujų smegenų ląstelių gamybą. Tai įrodė daugybė Vakarų mokslininkų.

 

Pavyzdžiui, vienas tyrimas lygino sekso ir japoniškų galvosūkių poveikį. Sudoku galvosūkiai stimuliuoja tam tikras smegenų sritis, susijusias su mąstymu, logika, o orgazmas stimuliuoja kelis smegenų centrus, kurie yra atsakingi už emocijas, judesių koordinaciją, pasitikėjimo jausmą, meilę ir komunikaciją.

 

Be to, sekso įtaka smegenims dėl savo ritmo padeda persikelti į transo būseną. Sekso metu smegenų neuronai pradeda svyruoti tam tikru dažniu. Jeigu procesas yra intensyvus ir trunka gana ilgai – tai teigiamai veikia smegenis.

 

Neurologiniu požiūriu, seksas gali būti laikomas tam tikra pasikeitusia sąmonės būsena ir net tam tikra meditacijos būsena. Tai leidžia visiškai atsipalaiduoti ir pamiršti viską pasaulyje pačiomis intymiausiomis akimirkomis. Dėl šios priežasties seksas padeda sumažinti nerimą, stresą ir net padeda atskleisti ir sustiprinti tokias savybes kaip kūrybingumas, atmintis, intelektas, kūrybingumas, produktyvumas.