Grindu plyteles1

Vienas dažniausių, patogiausių ir praktiškiausių grindų dangos pasirinkimų yra grindų plytelės. Jos yra labai lengvai valomos ir prižiūrimos, puikiai pritaikomos pačioms įvairiausioms erdvėms ir patalpoms, nesunkiai įsilieja į bendrą interjerą ir sukuria akiai malonų vaizdą. Be to, plyteles grindims verta rinktis ir todėl, kad jų asortimentas labai platus, todėl bus įmanoma atrasti tinkamiausią variantą net ir labiausiai išskirtinėms patalpoms ar kaprizingiausiam skoniui.

 

Aišku, norint, kad plytelių pasirinkimas būtų tinkamas, jų klijavimas – sėkmingas, o galutinis rezultatas jus džiugintų, svarbu atidžiai rinktis pačias plyteles ir skirti pakankamai dėmesio ne tik plytelių klijavimui, bet ir atsakingai pasirengti šiam darbui.

 

Pirmas žingsnis: kokybiškos grindų plytelės

 

Pradėkime nuo to, kad reikia išsirinkti tinkamas grindų plyteles – jos visų pirma privalo būti kokybiškos. Tik tada plyteles grindims bus galima sėkmingai klijuoti, o grindų apdaila bus patogi, gražiai atrodys ir ilgai jums tarnaus.

 

Renkantis grindų plyteles, būtina atsižvelgti į keletą svarbių niuansų. Grindims dažniausiai netinka sienoms skirtos plytelės. Grindų plytelių paviršius turi būti tvirtas ir atsparus – juk grindų danga yra nuolatos mindoma ir jai tenka atlaikyti gana dideles apkrovas. Tik stiprios ir atsparios grindų plytelės bus ilgaamžės. Plytelių tvirtumą ir atsparumą parodo jų dilumo klasė, todėl renkantis plyteles reikia įvertinti šią techninę specifikaciją.

 

Žinoma, grindų danga privalo būti ir saugi. Todėl dažnu atveju šauniausias pasirinkimas bus neslidžios grindų plytelės. Tai gali būti ne tiek svarbu, pavyzdžiui, svetainei, bet labai reikšmingai voniai, kur neišvengiama drėgmės, vandens pratekėjimų, taip pat tokioms erdvėms kaip laiptai.

 

Ne mažiau svarbi ir vizualinė plytelių pusė. Juk plytelės grindims – tai ilgaamžė danga, kurią matysite daug metų, tad reikėtų pasirinkti tokias plyteles grindims, kurios ne tik žavingai įsikomponuos į interjerą, bet ir džiugins jūsų akis. Štai virtuvėje šaunus pasirinkimas gali būti margintos matinės plytelės, padedančios užmaskuoti nešvarumus, kurių šioje patalpoje neišvengiama. Vonioje šviesių, švelnių spalvų grindų plytelės gali suteikti jaukumo, o sodrių, tamsesnių – įnešti elegancijos ir prabangos dvelksmo.

 

 Antras žingsnis: paruošiamieji darbai

 

Jeigu jau išsirinkote plyteles grindims, metas pereiti prie paruošiamųjų darbų, kurie užtikrins, kad grindų plytelių klijavimas būtų sklandus. Pirmiausia įvertinkite, kiek plytelių reikės: apskaičiuokite grindų plotą, atsižvelkite į visus jų niuansus. Pagal tai pritaikykite konkrečių pasirinktų plytelių kiekį, neužmirškite, kad rekomenduojama įsigyti šiek tiek daugiau plytelių rezervui. Jei kyla neaiškumų, rekomenduojame pasitarti su interjero ir apdailos ekspertais – Apdailos namai visuomet suteiks išsamias konsultacijas ir atsakys į visus jūsų klausimus.

 

Jei grindų paviršius yra nelygusGrindu plyteles2, nestabilus, pirmiausia būtina jį specialiomis priemonėmis išlyginti. Plyteles galima klijuoti ir ant naujos, ir ant senos dangos, tik pastaruoju atveju ją reiks papildomai paruošti – padirbti ir išlyginti senas plyteles. Gali kilti klausimas, kaip klijuoti plyteles ant medinių grindų. Tą daryti galima, tik svarbu pasirūpinti hidroizoliacija.

 

Toliau neužmirškite pasirūpinti ne tik plytelėmis, bet ir visais reikiamais daiktais: klijais, įrankiais, indais, glaistu, apsauginėmis priemonėmis, paviršiaus lyginimo priemonėmis, jei to reikės. Pasiruoškite ir patalpą, numatykite darbinę zoną, kurioje bus pjaustomos plytelės, maišomi klijai, glaistas ir panašiai.

 

Trečias žingsnis: plytelių klijavimas ant grindų

 

Pasiruošus galima pereiti prie klijavimo. Neužmirškite, kad atliekant klijavimo darbus tiek grindų, tiek plytelių paviršius turi būti visiškai švarus. Suklijavus plyteles grindims pereinama prie tarpų užglaistymo, o kai viskas išdžiūsta – atliekamas kruopštus paviršiaus nuplovimas.

 

Grindų plyteles galima klijuoti įvairiais būdais, pvz.: eglute, arba rinktis plytelių mozaiką grindims. Tokie variantai atrodys stilingai ir originaliai. Kiekvienas stilius reikalauja gerai apgalvoti plytelių klijavimo būdą ir interjero estetines galimybes, todėl neskubėkite priimti sprendimo ir dėl plytelių klijavimo variacijų pasitarkite su šios srities ekspertais.