Žiedas – tai vienas tų papuošalų, kuris gali būti mūvimas kiekvieną dieną. Subtilaus grožio žiedas visada džiugina akį, todėl gali pakelti nuotaiką net ir pačiomis niūriausiomis dienomis. Jei svarstote apie tokio papuošalo pasirinkimą, išskirtinių žiedų asortimentą  galite rasti internetinėse svetainėse ar nuėję į juvelyrikos parduotuvę. Atsižvelgę į tam tikras svarbiausias savybes išsirinkti tinkamą žiedą galėsite gerokai paprasčiau.

 

žiedas

Žiedai pagal amžių

 

Tai, kas tinka paauglėms, nebūtinai tiks ir vyresnėms moterims, todėl renkantis žiedą vertėtų atsižvelgti į tai, kokie papuošalai tinka pagal amžių. Jaunoms merginoms labiausiai tinka gana ploni žiedai, inkrustuoti nedideliais akmenukais (arba be jų), o brandaus amžiaus moterims puikiai tinka platūs lygūs žiedai su brangiaisiais arba pusbrangiais akmenimis. Brandaus amžiaus moterims rekomenduojama rinktis tokį žiedo metalą, kuris yra artimas odos spalvai.
 
Auksas ar sidabras?

 

Auksiniai žiedai yra kone populiariausi. Aukso dirbiniai gali būti labai įvairios prabos, tačiau juvelyrai teigia, kad geriausiu kainos ir kokybės santykiu pasižymi tie aukso papuošalai, kurių praba yra 585. Auksas gali būti įvairių spalvų – tai visada priklauso nuo aukso lydiniui naudojamų medžiagų. Geltonas auksas tikrai patiks klasikos mėgėjoms, o norinčioms kažko išskirtinio rekomenduojama rinktis balto aukso žiedus. Sidabras yra pigesnis metalas, tačiau iš jo pagaminti žiedai taip pat gali atrodyti prabangiai ir elegantiškai. Sidabriniai žiedai taip pat gali būti įvairios prabos, tačiau populiariausias pasirinkimas yra 925 prabos sidabro papuošalai. Sidabro žiedai gali būti inkrustuoti įvairiais brangakmeniais, derinamas su auksu ir deimantais. Sidabras ilgainiui gali imti tamsėti, todėl iš šio metalo pagamintus žiedus reikia reguliariai nuvalyti.

 

Kokius brangakmenius pasirinkti?

 

Viskas priklauso tik nuo jūsų pačių norų, tačiau taip pat galite atsižvelgti ir į tai, kokie brangakmeniai yra priskiriami jūsų Zodiako ženklui: Avinui rekomenduojama rinktis deimantus, jaspį, rubiną ar topazą, Jaučiui – kvarcą, turkį ar gintarą, Dvyniams – agatą, mėnulio akmenį ar safyrą, Vėžiams – agatą, mėnulio akmenį ar rubiną, Liūtams – oniksą, topazą, deimantą ar kalnų krištolą, Mergelėms – opalą, kvarcą ar lozuritą, Svarstyklėms – ametistą, turmaliną, smaragdą ar mėnulio akmenį, Skorpionams – ametistą, koralą ar topazą, Šauliams – topazą, rubiną ar turkį, Ožiaragiams – gintarą, granatą ar ametistą, Vandeniams – akvamariną, fluoritą ar jaspį, o Žuvims – akvamariną, ametistą ar fluoritą.

 

Kaip išsirinkti tinkamo dydžio žiedus?

 

Jums reikės nustatyti piršto apimtį milimetrais, o tuomet galėsite pasidomėti, kokį žiedo dydį atitinka gautas rezultatas. Piršto apimtį rekomenduojama matuoti vakare, nes dienos metu piršto apimtis gali šiek tiek keistis. Tiksliausią rezultatą gausite tada, jei piršto apimtį matuosite esant vidutinei temperatūrai, nes šaltame ore piršto apimtis gali būti kiek mažesnė, o karštame – didesnė. Jei turite žiedą, kurio dydis jums idealiai tinka, galite pamatuoti jo apimtį (tą galite padaryti naudodami siūlą – vėliau tereikės jį pridėti prie liniuotės). Jei renkatės tarp dviejų žiedo dydžių, rekomenduojama imti didesnio dydžio žiedą. Atminkite: kuo platesnis yra žiedas, tuo ankštesnis jis gali atrodyti. Žiedai, pagaminti iš aukso ar sidabro, gali būti nesunkiai pamažinami – tereikės kreiptis į juvelyrą, kuris galėtų „pataisyti“ įsigytą žiedą.