Neretai moterys ir merginos baiminasi vienos vaikščioti tamsiuoju paros metu ir nuošaliais keliais. Dažniausia to priežastis – baimė būti užpultoms. Norint įveikti šią baimę neužtenka vien psichologiškai pasiruošti, reikia ir žinoti, kad nelaimės atveju, ji galės apsiginti. Tikriausiai daugelis dailiosios lyties atstovių yra nors kartą pagalvojusios, kad reikėtų pradėti lankyti savigynos kursus.

 

bokso pirstines

Nors 80 procentų išprievartavimo ar seksualinio užpuolimo aukų pažinojo savo skriaudikus, tačiau nereikia ignoruoti fakto, kad vis dėlto 20 procentų moterų nukentėjo ir buvo užpultos nepažįstamų žmonių. Savigynos trenerių nuomone, tokiose situacijose svarbu ne tik žinoti, kaip apsiginti, bet ir neprarasti pasitikėjimo savimi.

 

Tokie nusikaltėliai paprastai ieško lengvo grobio, moters, kuri nesugebėtų už save pakovoti. Daug mažesnė galimybė, kad moteris, kuri ryžtingai eina gatve ir spinduliuoja vidinį pasitikėjimą savimi, taps tokia auka. Iš jos akių ir laikysenos matyti, kad ji nebijos pakovoti ir nesutriks kritinėse situacijose.

 

Taigi pasitikėjimas savimi yra pats galingiausias ginklas, bet ne vienintelis. Kokie kiti veiksmai padės išvengti pavojingų situacijų?

 

Telefonu naudotis tik saugioje vietoje. Iš pirmo žvilgsnio nejaukiame kelyje atrodo saugiau kažkam paskambinti, kad laikas prabėgtų nepastebimai ir nekamuotų įkyrios mintys. Būtent to nereikėtų daryti. Kalbėjimas telefonu (arba žinučių rašymas, naršymas mobiliajame internete) blaško dėmesį, sutrinka periferinis regėjimas (sugebėjimas matyti viską aplink), laisva būna tik viena ranka. Tikriausiai nė neverta minėti, kad su viena ranka būtų labai sudėtinga apsiginti užpuolimo atveju. Tik perėjus pavojingą ruožą susisiekti su artimos aplinkos žmogumi ir pranešti, kaip sekėsi.

 

Rankinę nešioti ant silpnesnės rankos peties. Rankinėse žmonės nešiojasi pačius svarbiausius ir gyvybiškai būtinus daiktus. Kritinėje situacijoje instinktyviai stengiamasi prilaikyti rankinę ir viską, kas joje yra. Ją nešti ant dominuojančios rankos peties yra nerekomenduojama, nes ta ranka bus reikalingesnė, bandant apsiginti.

 

Nereklamuoti savo pirkinių. Asmuo, nešantis prabangiu prekės ženklu pažymėtą krepšį, rankinę ar maišą, labiau rizikuoja tapti potencialiu užpuolikų taikiniu. Ir visai nesvarbu, kad klasiškai atrodančios rankinės turinys – tai pigios namų valymo priemonės ar duona su pienu.

 

Išmokti skleisti pasitikėjimą savimi visur ir visada. Galima įsivaizduoti, kad šaligatvis – tai asmeninis podiumas. Galva pakelta aukštai, laikysena tiesi, eisena užtikrinta. Taip šaligatviu žingsniuojanti moteris nepaliks abejonių, kad ji pasitiki savimi, yra drąsi ir niekas negali jos nuskriausti.

 

Pasinaudoti balsu. Balsas – tai vienas iš galingiausių ginklų, kuris gali išgelbėti pačiose pavojingiausiose situacijose. Todėl labai svarbu išmokti valdyti savo balsą (intensyvumą, garsą ir toną). Balsą geriausia panaudoti, kai užpuolikas prisilies arba, kai norima pasikviesti pagalbos.

 

Jeigu užpuolimo išvengti nepavyko, svarbiausia nepasiduoti ir kovoti. Kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo amžiaus, kūno tipo, fizinio pasirengimo turi jėgos, kuri įtemptoje situacijoje gali net padvigubėti.

 

Įvertinti savo silpnąsias ir stipriąsias vietas. Bateliai su aukštais kulniukais nepadės greitai pabėgti nuo užpuoliko, tačiau smailiu kulniuku galima greitai ir stipriai užminti ant nusikaltėlio kojos. Sunkią rankinę ar masyvius papuošalus galima panaudoti kaip gynybos įrankį.

 

Smogti užpuolikui ten, kur labiausiai skauda. Kai užpuolikas sugriebęs už kaklo, patogiau ne naudotis rankomis, o spirti keliu į paslėpsnius ar į jo kelius.

 

Veiksminga tik tokia atsargumo priemonė, kuria žmogus moka taisyklingai naudotis. Pavyzdžiui, netinkamai naudojamas pipirinis purškiklis gali pakenkti ne tik užpuolikui, bet ir tam asmeniui, kuris juo naudojasi. Be to, jį reikia nešiotis tokioje vietoje, kad jį visada būtų patogu paimti ranka.

 

Trenkti antausį iš visų jėgų. Kai kažkieno ranka artėja prie kaklo ar apykaklės, ištiesti ranką, šiek tiek sulenkti alkūnę ir iš visų jėgų trenkti užpuolikui per ausį.