Palėpė – tiesiog puiki vieta miegamajam įsirengti. Galbūt kaip tik svarstote tokią galimybę ir ieškote idėjų, kaip tai įgyvendinti? Apgalvojus tam tikrus dalykus ir pasitelkus tinkamas priemones, galima nesudėtingai sukurti harmoningą poilsio kambarį. Taigi, kur slypi tobulo miegamojo palėpėje paslaptis?

 

roletai stoglangiams

Ypatingas dėmesys langų uždangoms

 

Daugumoje palėpių būna įrengti stoglangiai. Tai vienas iš pagrindinių skiriamųjų šios erdvės bruožų. Tam, kad suvaldyti į miegamąjį patenkančius saulės spindulius būtų paprasčiau, svarbu pasitelkti atitinkamus uždengimus. Vienas iš geriausių ir populiariausių variantų – roletai stoglangiams. Jie yra ypač patogūs ir funkcionalūs. Šios priemonės sukurtos taip, kad tvirtai laikytųsi prie pasvirusio lango rėmų.

 

Atsižvelgiant į individualius poreikius, galima pasirinkti skirtingo tipo roletus. Pirmieji norimoje pozicijoje užfiksuojami kabliukais, o jų audinys susisuka ant nepaslėpto veleno lango viršuje. Antrieji skiriasi tik tuo, kad rulonas pridengiamas aliumininiu dangteliu, todėl yra ne toks pastebimas. Paskutiniojo tipo priemonės automatiškai užfiksuojamos specialiomis kreipiančiosiomis, o jų audinys paslepiamas kasetėje.

 

Komfortas – vienas iš esminių aspektų

 

Itin svarbu, kad palėpėje įrengtame miegamajame būtų jaučiamasi patogiai. Todėl kiekvieną apsektą patartina apgalvoti iki menkiausių detalių. Visų pirma, vertėtų atkreipti dėmesį į tinkamą erdvės planą. Nerekomenduojama naudoti pernelyg daug baldų – taip kambarys atrodys kur kas tvarkingiau. Kiekvienas iš jų turėtų būti lengvai prieinamas ir pasiekiamas.

 

Patogumo suteikia ir apgalvotai parinkti roletai stoglangiams. Juos paprasta valdyti tiek rankenėle, tiek spyruokliniu mechanizmu. Šis išsiskiria tuo, kad audinys automatiškai susisuka ant specialaus vamzdžio. Abiejų tipų priemones galima užfiksuoti norimoje padėtyje. Tai leidžia efektyviai apsisaugoti nuo iš lauko sklindančių ryškių saulės spindulių ir džiaugtis netrikdomu poilsiu.

 

Vieningo interjero kūrimas

 

Tam, kad miegamasis būtų ne tik komfortiškas, bet ir estetiškas, vertėtų apgalvoti ir kitus dalykus. Šiuo atveju itin didelę reikšmę turi skirtingų kambario elementų derinimas. Tai apima tiek palėpės sienas, tiek patalpoje naudojamus baldus, langų uždengimus. Vieninga spalvų paletė leidžia sukurti stebuklus. Pasirinkus keletą vienas kitą papildančių tonų ir juos atkartojant, galima išgauti ypatingą efektą.

 

Pavyzdžiui, prie baltos spalvos sienų puikiai tinka neutralių žemiškų spalvų (rusvos, pilkos, prislopintos samaninės ar pan.) baldai ir roletai stoglangiams. Patariama nevengti ir natūralių medžiagų, pavyzdžiui, lino, medvilnės. Prie rudų medinių sienų skoningai dera balti ir pilki baldai ar langų uždengimai. Šviesūs tonai – vienas iš geriausių pasirinkimų poilsio kambaryje. Norintiems kažko žaismingesnio verta išbandyti rausvus, persikinius, šviesiai žalius ar mėlynus atspalvius. Tiesa, patariama juos naudoti saikingai.

 

Jaukumo ir individualumo suteikiantys aksesuarai

 

Aksesuarai – vieni iš esminių bet kokio interjero komponentų. Apgalvotai parinktos detalės suteikia kambariui individualumo ir jaukumo. Jas patariama naudoti ir palėpėje įrengtame miegamajame. Spalvingos originaliais raštais puoštos dekoratyvinės pagalvėlės, lovatiesės ir netgi kilimai – tai, kas gali papildyti šią erdvę. Tokios priemonės neretai tampa pagrindiniais kambario akcentais. Ryškus vilnonis kilimas ne tik estetiškai papildo erdvę, bet ir suteikia patogumo. Ant jo malonu atsistoti išlipus iš lovos. Šios priemonės spalva gali būti derinama su kitais kambario elementais, tokiais kaip roletai stoglangiams, pagalvėlės ar kita.

 

Tegul jūsų palėpėje įrengtas miegamasis būna išskirtinai patogus ir patrauklus. Pasitelkdami funkcionalius langų uždengimus ir kitas estetika žavinčias interjero detales, tai įgyvendinti galite dar paprasčiau ir greičiau. Išbandykite sau labiausiai patinkančias priemones jau dabar. Tai puikus pasirinkimas visiems, norintiems džiaugtis netrikdomu poilsiu bet kuriuo paros metu.