Juvelyrė Jurgita Bušinskytė  pataria, ką daryti, kai vestuviniai  žiedai nusibosta, apsibraižo ar tampa nepatogūs. 

 

Kaip ir kada galima atnaujinti žiedus?

 

Juvelyrė J  Bušinskaitė  džiaugiasi, kad dabar dauguma porų užsisakinėdamos vestuvinius žiedus iš anksto galvoja apie jų tęstinumą. „Vestuvių dieną į žiedą dedamas vienas deimančiukas, o po metų vyras žmonos žiedą papuošia kitu akmenuku, po dviejų – dar kitu. Taip kasmet vestuvių metinių proga žmonos žiedas papildomas vis naujais deimančiukais ar kitais brangiais akmenukais. Yra porų, kurios deimantais žiedus papildo gimus atžaloms.

 

Pastaruoju metu populiaru atnaujinti santuokos įžadus. Tuo pačiu sutuoktiniai atnaujina ir vestuvinius žiedus. Kartais poros turimus žiedus tiesiog papuošia kokiu nors nauju brangakmeniu, o kartais juos išlydo ir iš senų žiedų pasigamina visiškai naujus: „Dabar labai madinga šalia vestuvinio žiedo dėvėti dar vieną žiedelį, puoštą įvairiais brangakmeniais. Ant to paties piršto nešiojami du tarpusavyje derantys žiedai vienas kitą papildo ir atrodo labai originaliai“.  O jei norisi žiedą pakeisti iš esmės, pasak juvelyrės, galima jį papuošti patinkančiu  akmenuku, suteikti jam kitą faktūrą, išgraviruoti kažkokius simbolius.  Jei žiedai puošti deimantais, po kurio laiko, akmenukus reiktų nuvalyti, nes laikui bėgant po jais prisikaupia dulkyčių.

 

Kaip prižiūrėti vestuvinius žiedus?

 

Kad ir koks stiprus ir kokybiškas auksas, anksčiau ar vėliau jis apsibraižo. Todėl prieš pradedant tvarkyti namus, ypač jei naudosite chemines medžiagas, net jei ir mūvėsite gumines pirštines, žiedus reiktų nusiimti. Plaunant indus, žiedus taip pat reiktų nusiimti, ypač jei naudojate indų ploviklį. Po kelerių metų dėvėjimo žiedus reiktų išvalyti, atnaujinti, nupoliruoti, kad vėl blizgėtų, jei spaudžia ar tampa nepatogūs – praplėsti.

 

Nuotraukos – parodos „Mūsų vestuvės“ organizatorių