Vasara – tiesiog tobulas metas iškylauti gamtoje. Šiltas oras ir maloniai šviečianti saulė leidžia pasikrauti energijos, gerų emocijų. Tikriausiai kiekvienas iš mūsų atėjęs į gamtą nori mėgautis švaria aplinka. Visgi vaizdas, kurį ten pamatome, kartais būna liūdinantis. Taigi, kaip būti atsakingais iškylautojais ir ko gali prireikti ekologiškai išvykai į gamtą?

 

indeliai_1266x664

 

Keliaukite gamtai palankiu būdu

 

Ekologiška išvyka prasideda nuo pasirinkto kelionės būdo. Nors važiuoti automobiliu ir patogu, tai nėra gamtai palankiausias pasirinkimas. Todėl, jei tik turite galimybę, stenkitės rinktis alternatyvias transporto priemones, pavyzdžiui, dviračius. Jais galima pakankamai greitai pasiekti net ir šiek tiek toliau esančią vietovę.

 

Be to, toks keliavimo būdas atstoja treniruotę sporto klube ir, jei nepersistengiama, yra naudingas sveikatai. Tiesa, jeigu planuojate vykti visai netoli, norimą vietą galite pasiekti ir pėsčiomis.

 

Pasiimkite tik tai, ko reikia

 

Pakankamai dažnai keliaudami su savimi mes mėgstame pasiimti daug daiktų. Deja, vėliau paaiškėja, kad nemažos dalies jų net nereikėjo. Todėl prieš vykstant iškylauti derėtų gerai įvertinti savo planus. Galbūt gamtoje planuojate valgyti ant laužo keptas dešreles, daržoves ar kitus taip paruoštus maisto produktus? Tuomet jums gali būti reikalingos kepimo grotelės.

 

Pavyzdžiui, jeigu ruošiatės su savimi neštis greitai gendančių maisto produktų, verta apsvarstyti galimybę pasiimti termo krepšį. Skyrus šiek tiek laiko ir apgalvojus savo poreikius, bus paprasčiau nuspręsti, ko iš tiesų reikia, o ko ne. Taip pasirūpinsite visapusiškai lengvesne ekologiška iškyla į gamtą.

 

N111410

 

Naudokite daugkartinius arba ekologiškus indus

 

Tikriausiai daugelis besiruošiančių į iškylą gamtoje planuoja ten kažką valgyti ar net pasigaminti. Tam, kad išvykos metu susidarytų kuo mažiau šiukšlių, rekomenduojama naudoti daugkartinius maisto laikymo indelius. Tai itin patogus ir aplinkai palankus pasirinkimas. Juose galima sandariai laikyti įvairius produktus.

 

Jeigu gamtoje planuojate mėgautis arbata arba kitais gėrimais, tačiau su savimi nenorite neštis sunkių puodelių, vietoj jų galite pasirinkti lengvus, pagamintus iš popieriaus arba cukranendrių. Jie yra pakankamai patvarūs ir puikiai tinka tiek karštiems, tiek šaltiems gėrimams. Be to, iš tokių medžiagų pagaminti puodeliai yra perdirbami.

 

Rinkitės ekologiškus maisto produktus

 

Iškyla gamtoje – puiki proga valgyti daugiau daržovių ir vaisių. Nepaisant to, jog kai kuriems parduotuvėje pirkti bulvių traškučiai gali pasirodyti patogus užkandis, jo rinktis nerekomenduojama – juk yra begalė mūsų kūnui palankesnių maisto produktų.

 

Be to, kad turi daug organizmui naudingų medžiagų, daržovės ir vaisiai patekę į aplinką natūraliai suyra. Todėl ji neteršiama kenksmingomis medžiagomis. Taigi tokie maisto produktai gali būti puikus pasirinkimas ruošiantis ekologiškai iškylai į gamtą.

 

Po iškylos sutvarkykite aplinką

 

Gamta – tai mūsų visų atsakomybė. Tikriausiai nei vienam nėra malonu atvykus į iškylą rasti kitų paliktas šiukšles. Tiesa, džiugu, kad vis daugiau žmonių jas stengiasi surinkti – juk norisi būti švarioje aplinkoje. Visgi tam, kad tokios situacijos pasitaikytų kuo rečiau, kiekvienas turėtų elgtis atsakingai.

 

Gamtoje tikrai ne visada galima rasti šiukšliadėžę. Todėl rekomenduojama iš anksto pasirūpinti maišeliais atliekoms ir po iškylos jas pasiimti su savimi. Juk tai nėra sudėtinga, o rezultatas – akivaizdus.

 

Planuojate išvyką į gamtą su šeima, draugais ar kolegomis? Tuomet šie patarimai jums gali tikrai praversti. Paprasti, tačiau reikšmingi sprendimai leidžia visapusiškai pasimėgauti gamtos teikiamais malonumais ir kartu pasirūpinti švaresne aplinka. Taigi nelikite abejingi – tegul jūsų iškyla į gamtą būna ekologiška!
Šiuo metu Žana indų salonuose ir internetinėje parduotuvėje taikoma -25% nuolaida lėkštėms, maisto indeliams, stalo ir griliaus įrankiams.