Druska – gyvybiškai svarbus mineralas žmogaus organizme. Druskos lygį kraujyje kontroliuoja inkstai. Druskos perteklių pašalina inkstai su šlapimu. Jeigu žmogus suvartoja labai daug druskos, inkstų veikla sutrinka, organizme kaupiasi vandenys, todėl pakyla kraujo spaudimas.

 

Ne visi žmonės vienodai jautrūs druskai. Kai kuriems žmonės kraujo spaudimas pakyla suvartojus vos šiek tiek daugiau druskos, kiti be didesnio poveikio sveikatai gali valgyti tokius pačius sūrius patiekalus. Maždaug pusė žmonių yra jautrūs druskai. Labiausiai riboti druskos suvartojimą derėtų pagyvenusiems žmonėms, taip pat žmonėms, sergantiems diabetu. Jeigu spaudimas aukštas – pabandykite sumažinti suvartojamos druskos kiekį. Žmonėms su aukštu kraujo spaudimu rekomenduojama kasdien suvartoti 1500 mg druskos, rašo about.com.

 

Daug druskos yra apdorotuose maisto produktuose. Net 80 proc. druskos pertekliaus gaunama iš apdorotų produktų. Druskos perteklius sumažėtų, jeigu valgytume daugiau natūralių produktų, gaminant maistą dėtume mažiau druskos. Valgykite šviežią mėsą, vaisius ir daržoves. Venkite prieskonių, marinuotų daržovių, rūkytos mėsos gaminių, aštrių padažų, sūrio, alyvuogių, sultinių, konservuoto ar apdoroto maisto. Sąrašą galima tęsti ir tęsti. Parduotuvėse skaitykite maisto produktų etiketes ir gerai pagalvokite, ar verta pirkti produktą, kuriame yra daugiau negu 100 mg druskos.  Kartais galite pasimėgauti sūriu ar aštriu maistu, tačiau tai neturėtų tapti kasdienybe.

 

Dažniausiai vartojama iškastinė valgomoji druska. Tačiau sveikatai naudingesnė jūros ar šiuo metu labai išpopuliarėjusi Himalajų druska. Be šių druskų galima įsigyti ir kitokių: joduotos, anglies, akmens, košerinės, net spalvotos druskos, kuri gražiai atrodo namų dekoracijose. Druskos kaina priklauso nuo to, kiek yra natūralių druskos klodų ir kokiu būdu ji išgaunama.

 
  • Druską galite naudoti ne vien maistui. Skalaudami gerklę ir nosį druskos tirpalu, galite išsigydyti gerklės skausmą ir slogą. Šiltas vandens ir druskos tirpalas taip pat gali numalšinti danties skausmą.
  • Pakeiskite pirktinius kūno šveitiklius į druską. Kūno šveitikliui gaminti naudokite Himalajų arba geros kokybės jūros druską. Druską sumaišykite su pasirinktu augaliniu, pavyzdžiui, alyvuogių, kokosų ar migdolų, aliejumi.
  • Norėdami atsikratyti pleiskanų, švelniais pirštų judesiais pašveiskite galvos odą su valgomąja druska. Tada ištrinkite plaukus kaip įprastai.
  • Pamirškite gausiai putojančius indų ploviklius. Puodus galite šveisti su druska.
  • Druska žiemą gausiai barstomi keliai, nes ji tirpdo sniegą ir ledą.