Ar žinojote, kad nuo tai, ką valgote, priklauso jūsų seksualinis aktyvumas? Naujausi tyrimai parodė, kad dietų laikymasis reiškia mažiau sekso!

 

seksas

Pasirodo, tam tikras maistas turi įtakos libido svyravimams. 2016 metų tyrimas D. Britanijoje parodė, kad žmonės, valgantys mėsą, dažniau turi lytinių santykių negu veganai ir vegetarai, ir net tie, kurie daugiausiai valgo augalinį maistą ir tik retkarčiais suvalgo mėsišką patiekalą. 2000 vyrų ir moterų apklausa parodė, kad beveik pusė žmonių, kurie valgo mėsą kiekvieną dieną, mylisi bent kartą per savaitę, palyginus su tik 16 % tų, kurie mėsą valgo kas antrą savaitę ar rečiau. Mokslininkai tokius seksualinės gyvensenos įpročius aiškina trimis žodžiais: žemas energijos lygis. Šį tyrimą užsakė tinklalapis „GourmetMeatClub.co.uk“, tad gal ne viskas taip blogai. Yra nemažai kitų tyrimų, įrodančių, kad vegetarinė mityba pagerina savijautą visose gyvenimo srityse, įskaitant ir intymią.

 

3 priežastys, kaip vegetarinė mityba veikia seksualumą:

 
  • Vaisiai ir uogos gerina erekciją. 2016 metų sausio mėnesio tyrime, publikuotame žurnale „The American Journal of Clinical Nutrition“, rašoma, kad vyrai, kurie reguliarias sporto treniruotes derina su vaisių bei uogų (obuolių, braškių, šilauogių ir pan.) turtinga mityba gali sumažinti erekcijos disfunkcijos pavojų net 20 %.
 
  • Soja užtikrina, kad makštis neišsausės ir lytiniai santykiai nebus skausmingi bei nemalonūs. Yra atlikta daug mokslinių tyrimų, patvirtinančių sojų izoflavonų naudą moterims, pavyzdžiui, jie padeda išvengti makšties sausumo ir taip padeda pasiruošti lytiniam aktui. Sojos – tai tarsi lubrikantas, vartojamas į vidų. Vyrams sojų izoflavonai teigiamai veikia prostatos sveikatą.
 
  • Vegetarinė mityba pagerina spermos skonį. Žinoma, čia nekalbama apie tai, kaip gerai veikia konkretaus asmens skonio receptoriai. Tačiau faktas iš biologijos pamokų yra tas, kad tam tikri maisto produktai gali paveikti spermos skonį. Kadangi vegetarai yra linkę vartoti daugiau šviežių vaisių, tai jų sperma yra saldesnė. Taip pat ją saldina chlorofilo turtingi žalieji maisto produktai: salierai ir petražolės. O raudonos mėsos mėgėjų sperma būna kartoko, sūraus skonio. Vegetarams prieš seksą rekomenduojama vengti kopūstų ir kitų kryžmažiedžių daržovių, nes juose yra sieros ir tai neigiamai veikia kūno skysčių skonines savybes.
 

Vis dėlto reikėtų nepamiršti vieno ir paties svarbiausio dalyko: nėra tokio vieno maisto produkto ar mikroelemento, dėl kurio kiltų pavojus jūsų seksualinio gyvenimo kokybei, nepriklausomai nuo to, ar žmogus valgo mėsą, ar yra vegetaras, ar kažkas tarp to ir to.

 

5 patarimai, kaip dieta gali pagerinti seksualinį gyvenimą:

 
  • Valgyti mažiau. Kalorijų ribojimas (tik ne drastiškas) – raktas į geresnį seksualinį gyvenimą.
 
  • Laikytis Viduržemio jūros regiono dietos.
 
  • Neatsisakyti gyvulinių maisto produktų. Tai puikus baltymų šaltinis, reikalingas testosterono gamybai.
 
  • Soja yra gerai, bet ja nepiktnaudžiauti.
 
  • Valgyti maisto produktus, garsėjančius kaip afrodiziakai: austres, bananus ir pan.