Pastelinės spalvos – švelnios, lengvos ir romantiškos. Jos šiek tiek primena gardžius pyragaičius su kremu ir tinka tada, kai norisi savo įvaizdžiui suteikti nekaltumo ir romantikos prieskonį. Ši spalva naikina monotoniją ir padeda pamiršti visas nuoskaudas. Pieniška karamelė, aksominis persikas, blyškiai rožinė, dulkėtos mėtos, bananinis, gvajavų, levandų ir šviesiai mėlyni atspalviai yra tokie žavūs ir gaivūs, kad akimirksniu pakelia nuotaiką ir suteikia išvaizdai pozityvumo. Tačiau, kalbant apie realų gyvenimą, pastelinių spalvų įtraukimas į kasdienį garderobą gali būti keblus dalykas. Laimei, yra keletas mados patarimų, kurių reikia laikytis, kad pastelinės spalvos nuostabiai derėtų tarpusavyje, o jūs neatrodytumėte kaip pabėgusi iš spalvų karnavalo.

 

pastelės

Pasteliniai atspalviai: impresionizmo stilius

 

Daugelis dizainerių teikia pirmenybę nėrinių elementams, sukurdami tikrą poetinį impresionizmą: ar tai būtų miela suknelė, ar viršutinė dalis, ar sijonas. Nėrinių detalės puikiai derinamos su pastelinėmis spalvomis, pateikiant jas dar grakščiau ir moteriškiau. Net laisvalaikio suknelė, skirta nerūpestingam pasivaikščiojimui mieste, pasiūta iš subtilių šviesiai žalių, smėlio ar mėlynos spalvos audinių, su minimaliu nėrinių ar šifono audinio dekoro kiekiu, ypač patraukia dėmesį.

 

Pastelinių spalvų derinimas

 

Įspūdingiausias, ko gero, yra kontrastingų pastelinių atspalvių derinys aprangoje (vadinamųjų spalvų blokų kūrimas). Taigi, mados taisyklės leidžia saugiai derinti pastelinę rožinę su blyškiai citrinine, mėlyną su mėtų, kreminę oranžinę su violetine ir tai bus geriausias būdas dėvėti pastelines spalvas. Be to, pasteliniai atspalviai gražiai atrodo ir su ryškesnėmis spalvomis. Šiuo atveju vertėtų atkreipti dėmesį į spalvų schemą. Kitas populiarus pasirinkimas yra siauri (nebūtinai), pastelinių atspalvių džinsai. Blyškios citrininės, persikinės, cukraus vatos, mėtų ar koralų atspalvio džinsai atrodo gaiviai ir moteršikai ir puikiai dera su paprastais pastelinių atspalvių marškinėliais ir batais. Galite dėvėti pastelinių atspalvio džinsines kelnes tiek vasarą, tiek rudenį, norėdami paįvairinti kiek pabodusius įvaizdžius. Pabandykite dėvėti pastelines kelnes su neutralia viršutine dalimi arba kurti spalvų blokus, atkreipkite dėmesį į spalvų gamą ir laikykitės pagrindinių spalvų derinimo taisyklių.

 

Stilingas pastelinių atspalvių įvaizdis

 

Svarbiausia pastelinių atspalvių derinimo taisyklė: nepersistenkite, kurdami pernelyg saldų ir naivų įvaizdį. Galbūt šie nuo kojų iki galvos citrininiai ir šviesiai rožiniai drabužiai su nėrinių detalėmis, kartu su pasteliniais batais, krepšiais ir rankinėmis, ant podiumo atrodo žavingai, tačiau realiame gyvenime vaizdas gali būti kitoks. Galų gale, ne visiems ir tinka toks įvaizdis – juk ne visi dirbame konditerijos gaminių pardavėjais. Vietoj to, pabandykite sušvelninti efektą, derindami pastelinius drabužius su juodų, baltų ar kitų ramių tonų aksesuarais. Nebijokite maišyti pastelinių atspalvių su tokiomis ramiomis spalvomis. Smėlio ar kavos atspalviai padės subalansuoti itin mergaitišką pastelinių atspalvių paletę. Taip pat derinkite pastelinius drabužius su švarių ir tiesių linijų drabužiais. Pastelinių spalvų blokų kūrimas nebus veiksmingas drabužiai, kurie yra pernelyg įmantriai iškarpyti ar drapiruoti. Dar viena stiliaus taisyklė teigia, kad tamsesnio gymio merginos turėtų rinktis labai šviesius, kreminius atspalvius, o moterys, kurių oda labai šviesi – kavos atspalvius ir šiek tiek ryškesnius pastelinius atspalvius.