Daugumai šv. Valentino diena siejasi su širdelėmis, raudona spalva ir šampano taure žvakių šviesoje. Tačiau už komercijos slepiasi ir graži šventės kilmė. Šv. Valentinas – II a. gyvenęs vyskupas, slapčia tuokęs įsimylėjėlius, nes tuomet santuoka Romoje buvo draudžiama. Taip imperatorius Klaudijus II siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti. Imperatorius, sužinojęs apie slaptą Valentino veiklą, vasario 14 d. jį pasmerkė myriop. Vėliau Valentinas paskelbtas šventuoju, o vasario 14-oji pavadinta meilės diena. Kaip paminėti šią šventę, kad ji nebūtų banali ir komercinė?

 

Apranga: nebijoti eksperimentuoti

2013 m. patariama nebijoti eksperimentuoti ir apranga išreikšti savo kūrybiškumą. Pageidautinas ir vyrų, ir moterų išskirtinumas. Silpnosios lyties atstovės vasario 14-ąją turėtų pabrėžti savo moteriškumą. Šiais metais per įsimylėjėlių dieną bus madingos ilgos, plazdančios, indiško stiliaus suknelės gerokai žemiau kelių ar net iki žemės. Drąsuolės gali rinktis dviejų dalių sukneles apnuogindamos pilvą. Madingos intensyvi rožinė ir švelniai raudona spalvos. Jos turėtų būti paįvairintos raštais – gėlių ar kitų augalų motyvais, pynėmis ir pan. Audinys prabangus, bet lengvas, šilkinis. Tokia apranga tinka gundyti – ne veltui Indija tituluojama meilės lopšiu. Beje, derėtų nepamiršti ir dailių apatinių – meilės dieną jie tikrai bus pastebėti. 2013 m. 14-ąją geriausia rinktis nėriniuotus, itin moteriškus, erotika dvelkiančius apatinius, žadinančius bet kurio vyro aistrą.

Vyrai neturėtų tenkintis vien juodu kostiumu ir baltais marškiniais. Norintiesiems išlaikyti klasikinį stilių patartina įpinti bent vieną originalią detalę – išskirtinį kaklaraištį ar kt. Nebijantieji atrodyti originaliai gali rinktis spalvingus, įvairiais raštais margintus švarkus. Madingos ekstravagantiškos spalvos: salotinė, oranžinė, ryškiai žydra ir pan. Kad apranga labiau sietųsi su šv. Valentino diena, vyrams švarką siūloma puošti širdelės formos karpiniais, dar geriau prasmingais užrašais – su meile susijusiais linkėjimais ar aforizmais.

 

Makiažas: gundantis paprastumas

Meilės dieną norisi kerėti ir nelikti pilka pelyte. Kaip paryškinti veido bruožus, kad Valentinas iš susižavėjimo tiesiog tirptų? Nors šiais metais rekomenduojama nebijoti originalaus ir ryškaus makiažo, tačiau vasario 14-ąją nereikėtų perlenkti lazdos. Pasipuošus išskirtiniais drabužiais, makiažas turėtų būti subtilesnis. Padūmavusių akių kerintis žvilgsnis pavergs ne vieną širdį. Jeigu ryškinamos tik blakstienos, o akių šešėlių nenaudojama arba pasirenkamos vien natūralios jų spalvos, lūpas galima dažyti raudona ir rožine spalvomis. Norinčiosios likti natūralesnės turėtų rinktis persikinius tonus.

 

 

 

Šukuosena: ilgų plaukų kerai

Šv. Valentino dieną ypatingą dėmesį patartina skirti plaukams. Ilgus, gražius plaukus reikėtų palikti palaidus. Besiplaikstantys, paslaptingai pečius gobiantys plaukai atrodo labai gundančiai ir moteriškai. Tiesių plaukų savininkės turėtų nepatingėti susukti kerinčių garbanų. Į jas rekomenduojama įkomponuoti ir kokių nors įdomių aksesuarų, tarkim, raudoną plunksną ar gyvą gėlę. Trumpaplaukės gali tapti ilgakasėmis – prisisegti ilgų plaukų sruogų.

 

Gėlės: pasako daugiau nei žodžiai

Vyrai gali rinktis paprastą, bet visada moters širdžiai mielą dovaną – gėles. Svarbu atkreipti dėmesį į dovanojamų gėlių reikšmę, nes jos pasako daugiau nei žodžiai.

Populiariausios per šv. Valentino dieną lieka raudonos rožės – meilės ir aistros simbolis. Rausvos rožės simbolizuoja švelnią, tyrą meilę, norą apsaugoti.

Gerberos reiškia lengvą susižavėjimą ir flirtą, todėl tinka pradėjus draugauti.

Tulpės rodo draugiškumą, prieraišumą, tačiau su aistra neturi nieko bendra.

Gvazdikus labiau tinka dovanoti vyrams. Raudoną gvazdiką gavusi moteris gali būti tikra, kad vyras ją dievina, rausvą – kad mato kaip savo vaikų motiną, būsimą žmoną, o baltas reiškia nekaltą meilę.

Irisai laikomi taikos ženklu, tad gali būti dovanojami susipykus.

Gavus hiacintą reikėtų sunerimti – santykiai tėra žaidimas.

Kardeliai rodo, kad vyras vertina pastovumą ir saugumą, kuriuos gali suteikti mylimai moteriai.

Narcizai paprastai dovanojami nerodant jokių jausmų, taigi tinka oficialioms progoms.

Orchidėjos laikomos intymumo simboliu, todėl turėtų būti dovanojamos tik labai artimiems žmonėms. Šią gėlę gavusi moteris gali neabejoti – vyras ją nuoširdžiai myli, jos geidžia, yra pasiryžęs dėl jos padaryti viską.

Ramunės simbolizuoja ištikimybę ir tyrą meilę.

Saulėgrąžos byloja, kad vyrui moteris teikia džiaugsmo ir yra reikalinga it saulės šviesa.

 

Dovanos: komercijai – ne!

Nors prekybos centrų lentynos prieš vasario 14-ąją būna užverstos kalnais širdelių ir kitų panašių atributų, nesinori būti banaliems ir dovanoti bet ką. Šiuo metu reikėtų neįklimpti į komercijos liūną ir ką nors sukurti patiems. Juk malonu gauti specialiai jums sukurtą dovanėlę.

                             

Rankų darbo širdelės

 • 300 g miltų
 • 300 g druskos
 • Šaukštas krakmolo
 • 200 g vandens
 • Norimų spalvų dažai

Gaminimas. Miltus sumaišyti su druska ir krakmolu, supilti vandenį ir išminkyti kietoką tešlą. Iškočioti ir formele išspausti arba peiliu išpjaustyti širdeles. Jų viršuje pradurti skylutę kaspinėliui įverti. Širdeles sudėti į kepimo popieriumi išklotą indą ir džiovinti šalia karšto radiatoriaus arba žemoje temperatūroje orkaitėje. Sukietėjusias širdeles dekoruoti pasitelkus fantaziją. Jas patartina ne tik dažyti, bet ir apklijuoti plunksnelėmis, akmenėliais, karoliukais, juostelėmis ir pan. Per viršuje pradurtą skylutę perverti dailų kaspinėlį. Tokias širdeles galima dovanoti kaip suvenyrą, jomis puošti aplinką.

 

Šokoladinės širdelės

 • 260 g miltų
 • 160 g cukraus
 • 150 g sviesto
 • 100 g šokolado
 • 80 g kakavos
 • 2 kiaušiniai
 • Šaukštelis cinamono
 • Šaukštelis kepimo miltelių
 • Pusė šaukštelio druskos

Gaminimas. Sviestą ir cukrų išsukti iki vientisos masės. Įmušti kiaušinius ir viską gerai išplakti. Sumaišyti miltus, kakavą, cinamoną, kepimo miltelius ir druską. Mišinį supilti į skystą masę ir gerai išmaišyti. Tešlą kelioms valandoms padėti į šaldytuvą. Tada ją plonai iškočioti ir išspausti širdeles. Kepimo indą iškloti kepimo popieriumi ir išdėlioti sausainius. Kepti apie 8 min. orkaitėje, įkaitintoje iki 200 °C temperatūros. Ištirpinti šokoladą ir jame pamirkyti vieną širdelių pusę. Sausainius sudėti ant kepimo popieriaus ir laikyti šaldytuve, kol šokoladas sustings. Tokia dovana bus ne tik skani, bet ir kurstys aistras – juk šokoladas veikia kaip afrodiziakas!

 

Mėgstantiesiems sentimentus puiki dovana gali būti albumas su įklijuotomis malonius prisiminimus keliančiomis smulkmenomis: pirmojo kartu žiūrėto filmo bilietais, bendromis nuotraukomis, sudžiovinta dovanota gėle ir pan. Savimi pasitikinčios moterys gali pačios tapti dovana – vargu kas padarytų vyrą laimingesnį nei žvakių šviesoje jo laukianti tik dideliu raudonu kaspinu persirišusi mylima moteris…

 

 

 

Įdomybės

Šv. Valentino dieną svarbu atkreipti dėmesį į spalvas (aprangos, aplinkos ir kt.). Patartina rinktis ne tik raudoną ar jos atspalvius – juk spalvomis galima pasakyti tiek daug!

Mėlyna – meilė ir draugystė.

Žalia – tikėjimasis ko nors daugiau, rimtesnių santykių siekis.

Oranžinė – ketinimas pasipiršti.

Rožinė – svajojimas apie vedybas.

Juoda – domina tik kūniški malonumai.

Balta – tyra meilė, noras apsaugoti.

Geltona – pykčiai ar net skyrybos.

Pilka – nuobodūs santykiai.

Raudona – nepasotinama aistra ir karšta meilė.