Pagaliau atėjo išsvajotoji vasara! Kad šis ypatingas metų laikas praeitų turiningai ir įdomiai, reikia susigalvoti smagių veiklų, galbūt net susirasti kokį nors naują hobį. Štai keletas variantų, kurie idealiai tinka šiltajam sezonui.

 

atostogos

1) Mokytis fotografijos. Ar esate iš tų žmonių, kurie kažkada nusipirko veidrodinį fotoaparatą ir paliko jį dulkėti namuose, nes sunku nešiotis? Jei taip, pats laikas nuvalyti dulkes nuo šio grožio ir pradėti dirbti. Net jei neturite profesionalaus fotoaparato, šiuolaikiniai išmanieji telefonai gali padaryti stebuklus. Norint išmokti fotografuoti nereikia brangių kursų ir profesionalių patarimų. Galima mokytis ir iš jutubo vaizdo įrašų.

 

2) Eiti pasivaikščioti vaizdingais maršrutais. Jeigu anksčiau vaikščiojote gamtoje, žinote, kad tai vienas geriausių būdų atkurti ryšį su savimi ir pasauliu. Išeikite pasivaikščioti vietiniu vaizdingu maršrutu arba suplanuokite kelionę į netoliese esantį regioną. Pasinerkite į savo mintis, padidinkite endorfinų kiekį, pasisotinkite vitamino D. Nepamirškite pasiimti vandens, apsauginę priemonę nuo saulės ir kitų žygiui reikalingų dalykų.

 

3) Išbandyti sodininkystę. Galbūt jūsų namuose jau yra daug augalų, o gal esate šioje srityje naujokas. Nepriklausomai nuo jūsų patirties, sodininkystė gali būti malonus ir naudingas pomėgis vasarą. Savo sodo kūrimas yra nelengva užduotis, bet yra daug išteklių, kurie gali padėti. Pavyzdžiui, paskaitykite straipsnių apie tai, kokių daržovių galima užsiauginti savo balkone.

 

4) Išbandyti madingus rankdarbius. Galima gaminti ryškias vasariškas dekoracijas, teraco stiliaus padėkliukus, džiuto maišelius. Po to rankdarbius galima pardavinėti tarptautinėse internetinėse platformose ir taip šiek tiek užsidirbti.

 

5) Atrasti naujas vietas savo mieste. Niekada nevėlu įvertinti vietos, kurioje dabar gyvenate, grožį. Meskite sau iššūkį – apsilankykite vienoje ar dvejose naujose vietose per savaitę, kad praplėstumėte akiratį ir sužinotumėte viską, ką gali pasiūlyti miestas. Vaikščiojant parkuose ir draustiniuose galima pradėti rinkti augalus į herbariumą – dar vienas puikus hobis.

 

6) Atnaujinti senus drabužius. Pavasarį visi tvarkėme spintas ir atsikratėme nereikalingų daiktų, bet juk drabužius galima ne tik parduoti, dovanoti, bet ir perdaryti. Čiupkite žirkles ir siuvimo rinkinį ir pasiruoškite savo senus drabužius paversti kažkuo nauju, madingu ir nešiojamu. Pavyzdžiui, iš džinsų galima pasigaminti šortus.

 

7) Pažaisti badmintoną. Atraskite Sereną Williams savyje, jei ne teniso kortuose, tai parke ar kieme. Badmintonas yra puikus pretekstas išeiti į lauką, pabūti su draugu ir pagerinti savo širdies ritmą.

 

8) Išbandyti naujus nealkoholinių kokteilių receptus. Miksologija gali būti naujas jūsų hobis: žiūrėkite internetinius miksologijos užsiėmimus, įsigykite kokteilių gaminimo knygą ir eksperimentuokite. Išbandykite bent keletą ryškių nealkoholinių koktelių iš vasaros gėrybių receptų.

 

9) Pakeisti savo transporto būdą. Vasara – paspirtukų, dviračių, riedučių, riedlenčių ir kitų ekologiškų transporto priemonių laikas. Net jei niekada nebandėte kurios nors iš šių priemonių, niekada nevėlu pradėti mokytis.

 
10) Pradėti rašyti dienoraštį. Tyrimai rodo, kad dienoraščio rašymas gali padėti sumažinti depresiją ir stresą. Įsigykite patinkantį sąsiuvinį, rašiklį ir pabandykite giliau pažinti savąjį „Aš”.