Kadangi visi kūnai, kurių temperatūra viršija absoliutų nulį, spinduliuoja atitinkamo ilgio infraraudonųjų spindulių bangas. Išskiriamos energijos pajėgumas yra proporcingas esamai kūno temperatūrai. Tai vadinama šilumine spinduliuote. Šią spinduliuotę ir fiksuoja termovizoriai.

 

?????????????????????????????????????????????????????????????

Kuo ypatingas termovizoriaus veikimas?

 

Kad termovizorius galėtų užfiksuoti akimi nematomus infraraudonuosius spindulius, jam šviesa nėra reikalinga. Šis įrenginys savo horizonte pastebi viską, kas į aplinką skleidžia šilumą. Termovizoriai pasižymi labai plačiomis galimybėmis, leidžiančiomis juos efektyviai panaudoti įvairiose gyvenimiškose veiklos sferose, todėl jų paklausa rinkoje visada išlieka pirmaujančiųjų gretose.

 

Kuriose gyvenimo srityse gali prireikti termovizoriaus pagalbos?

 

Termovizoriai yra reikalingi teisėsaugos pareigūnams, nes jų dėka galima aptikti pasislėpusius nusikaltėlius arba neseniai naudotus šaunamuosius ginklus. Infraraudonieji šiluminiai spinduliai įrenginiui padeda surasti miške pasiklydusius žmones ar nuo bandos atsiskyrusius galvijus, kitus gyvūnus. Termovizoriai yra pritaikomi ir medicinos tikslais, jie padeda išoriškai nustatyti ar žmogus karščiuoja, moterims parodo nėštumą net ankstyvuoju jo periodu.

 

Kaip termovizorių galima panaudoti pastatų būklės tyrimo tikslais?

 

Kadangi visi fiziniai kūnai daugiau ar mažiau išskiria šiluminę energiją, o ją fiksuoja termovizoriai, todėl įmanoma nustatyti, kaip šiluma pasiskirsto ant įvairių pastato paviršių. Tai vadinama termoviziniu tyrimu, kurio metu gaunamas vaizdas yra vadinamas termograma. Joje yra nurodomos įvairios spalvos. Kuo ryškesnė spalva, tuo didesnę virtualią temperatūrą ji atitinka. Termovizinis tyrimas būna naudojamas tada, kai norima patikrinti ar pastatas yra gerai termiškai izoliuotas. Atlikus šį tyrimą, yra ne tik nustatomos šilumos sulaikymo atžvilgiu probleminės vietos, bet ir pateikiami pasiūlymai, kaip būtų galima išspręsti šiuos nesklandumus.

 

Kaip kuo patogiau įsigyti termovizorių ir kitas elektronikos prekes?

 

Termovizorių patogiausia pirkti internetu. Elektronikos įrenginiais prekiaujanti internetinė parduotuvė pirkėjams siūlo labai platų termovizorių asortimentą. Termovizoriai kaina šioje parduotuvėje yra patrauklūs dėl to, kad juos galima įsigyti, nepatiriant didelių nuostolių kišenei. O svarbiausia ši prekė tikrai yra giriama už tai, kad atitinka aukštos kokybės standartus. Čia pirkėjams siūlomus termovizorius galima naudoti ne tik pastatų šiluminei būklei nustatyti, bet ir žmonių ar gyvūnų paieškai. Kuris termovizorius jums gali būti tinkamesnis, sužinosite, pasikonsultavę su parduotuvės specialistais. Perkant internetu, prekės pas pirkėją atkeliauja į namus, jo nurodytu adresu, nesvarbu, kur jis begyventų – didmiestyje ar provincijos miestelyje. Aišku, termovizorių ir kitas elektronikos prekes galima įsigyti ir fizinėje parduotuvėje, esančioje Vilniuje, Smolensko g. 6, joje apsilankius tiesiogiai.