Būsimieji tėveliai pirmiausia laukia informacijos apie vaiko sveikatos būklę: ar mažylis vystosi gerai ir yra sveikas. Beveik taip pat nekantriai laukiama informacija – kūdikio lytis. Dažniausiai sakoma „nesvarbu, berniukas ar mergaitė – svarbu, kad jis būtų sveikas“. Ir tikrai taip – ​​visi kuo puikiausiai suprantame prioritetus. Bet tai nereiškia, kad mama slapčia netrokšta, jog pirmas vaikas gimtų sūnus, ar kad tėtis norėtų, jog pagaliau, po dviejų sūnų, gimtų dukra.

 

unnamed

Svarbi informacija

 

Lytis, priešingai nei gali atrodyti, yra labai svarbi. Žinoma, yra porų, kurios sąmoningai laukia iki pat gimimo, pasirinkdami nesureikšminti lyties. Tačiau dabar didžioji dauguma žmonių lytį nori sužinoti kuo anksčiau. Dėl to jūs žinote, ko tikėtis, pavyzdžiui, kokia spalva perdažyti būsimą vaiko kambarį, kokius drabužius pirkti, ar antklodė turi būti su gėlėmis ar mažinomis ir pan… Tai kai kam gali būti nereikšminga, galbūt visiškai nesvarbu, bet tai yra svarbi pasirengimo naujo šeimos nario sutikimui dalis.

 

Kūdikio sutiktuvių vakarėlis

 

Kūdikio sutiktuvių arba lyties atskleidimo vakarėlis (angl. baby shower) – tai ne kas kita, kaip šventė, organizuojama siekiant atskleisti vaiko lytį. Bet tai turėtų būti staigmena ne tik pakviestiems svečiams, bet ir… tėveliams! Visa šventės esmė – tėvams iškilmingomis aplinkybėmis sužinoti būsimo šeimos nario lytį. Pats „atskleidimo“ momentas dažniausiai būna labai didingas ir simboliškas.

 

Kaip tai galėtų atrodyti?

 

Mama ir tėtis gali, pavyzdžiui, kartu supjaustyti tortą ir jei viduje pasirodys mėlyna spalva – reiškia berniuko gimimą, o jei rožinė – mergaitės. Kiti renkasi sprogdinti balioną, atidaryti kokią nors dėžę, šauti į orą konfeti… Yra net rengiančių spektaklius: du žmonės – vienas apsirengęs mėlynai, kitas, pvz., rožine spalva – neva tai kaunasi arba konkuruoja tarpusavyje ir laimėjusiojo aprangos spalva reiškia lytį. Kaip matote, idėjos gali būti paprastos arba visiškai beprotiškos. Rinktis jums!

 

Paslaptis – konfidenciali

 

Svarbiausias viso to reikalo dalykas – tai gydytojo konfidencialumas. Apsilankykite pas gydytoją, kuris echoskopijos metu nustatyts jūsų vaiko lytis (svarbu, kad ši informacija būtų kuo tikslesnė). Prieš vizitą būtinai susitarkite su juo, kad šis jokiu būdu neprasitars apie vaikelio lytį, ir surašys informaciją ant popieriaus lapo. Dėl konfidencialumo – lapą įdėkite į voką.

 

Kaip jau minėjome anksčiau, žmonės šiais laikais yra ypatingai smalsūs ir nekantrūs, todėl dažna pora nori lytį sužinoti itin anksti. Jei įprastos procedūros – echoskopijos – metu lytį būsimi tėvai dažniausiai sužino 18-20 savaitę (retesniais atvejais ir vėliau), tai NIPT tyrimai tai gali nustatyti jau 10-ą nėštumo savaitę. Jei esate iš nekantriųjų tėvelių – ieškokite klinikos, kuri gali atlikti neinvazinius prenatalinius tyrimus ir nesijaudinkite – jie visiškai nėra pavojingi nei mamai, nei jos būsimam vaikui.

 

Jei lytį norima atskleisti pjaustant tortą, informaciją galima perduoti konditerei – lapelį su užrašytu lytimi – ir paaiškinti, kokio torto pageidaujate. Konditeris turi užtikrinti, kad tėvai sužinos savo vaiko lytį tik tada, kai pyragas yra supjaustytas. Visą tai atlikite ir su kitų paslaugų tiekėjais, kad ir kokį būdą išsirinksite lyčiai atskleisti. Svarbiausia, tai turi būti staigmena tėvams ir į šventę susirinkusiems artimiesiems ir draugams!