Tikriausiai nėra kito žmogaus, kuris turėtų tokį nuostabų poveikį mūsų raidai, nuolat rūpintųsi mūsų sveikata ir visada stengtųsi patenkinti visus poreikius. Niekas kitas negali ateiti į galvą, kai pagalvoji apie tikrąjį mūsų gyvenimo globėją, kuris mus stebi 24 valandas per parą – ši apibūdinimas, be abejo, tinka visoms motinoms. Jų įdėtos pastangos auginant vaikus yra neišmatuojamos, todėl kiekvieną dieną turėtume būti joms dėkingi.

 

mamos

Nors mamų pastangos gerai užauginti savo vaikus yra neįkainojamos, vis dėlto dėkingumas dažnai pasimeta, įsisukus kasdienybės reikaluose. Kalendoriuje nustatyta Motinos diena švelniai primena, kad pats laikas išreikšti padėką. Motinos diena Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Kitose šalyse ši diena gali būti minima kitomis dienomis. Todėl pirmasis ir bene svarbiausias patarimas yra susijęs su pačia atmintimi. Nereikia nė sakyti, kad didžiausia klaida yra praleisti Motinos dieną ir nenusiųsti nė geriausių linkėjimų jai.

 

Nėra nieko blogiau nei padaryti savo mylimą žmogų nelaimingą tą dieną, kuri turėtų būti užpildyta džiaugsmu. Taigi, net jei Motinos dieną prisiminsite paskutinę akimirką, neatsisakykite šventės dėl to, kad nespėjote išrinkti tinkamos dovanos. Tokiu atveju tiks netoliese esančio floristo sukurta gėlių puokštė arba palinkėjimas telefonu. Tikrai nereikėtų įtikinti savęs, kad pasveikinsite kitąmet, nes dabar apie šventę pamiršote ir tinkamai jai nepasiruošėte.

 

Žinoma, geriausia būtų, jei apie Motinos dieną prisimintumėte iš anksto. Galite net nusistatyti priminimą, kad ji artėja, likus savaitei arba dviem (atsižvelgiant į tai, kiek reikės ruoštis) iki šventės.

 

Gali atrodyti, kad Motinos diena pirmiausiai skirta vaikams ir jų tėvams. Kartais kitas tėvas taip pat dalyvauja rengiant dovaną šiai šventei. Kuo vyresnis vaikas, tuo mažiau tėčio pagalbos jam prireiks. Tačiau pirmaisiais mažylio metais tėvelio pagalba bus neišvengiamai reikalinga.

 

Maži vaikai, tie, kurie negali daug kalbėti ar vaikščioti, negeba išsakyti savo norų ar net padovanoti kuklią dovaną. Tačiau tai nereiškia, kad nauja mama neturėtų švęsti Motinos dienos! Čia puiki erdvė pasireikšti tėveliui. Dauguma jaunų mamų svajoja apie akimirką, kai galės ilgiau pamiegoti, ilgai maudytis karštoje vonioje, su draugėmis išgerti kavos, nueiti į kirpyklą ar tiesiog paskaityti. Motinos diena yra tinkamiausias metas tėčiams rūpintis mažaisiais, o mamai – dažnai apleistais, bet maloniais reikalais.

 

Neatsitiktinai daugelyje pasaulio šalių Motinos diena švenčiama sekmadienį, kuris didžiajai visuomenės daliai yra laisvadienis. Tai puiki dingstis praleisti šį laiką su šeima ir švęsti iš tikrųjų.

 

Norint, kad Motinos diena taptų įsimintina diena, galima padaryti keletą mažų dalykų:

 

  • paruošti skanius pusryčius. Atsikeliate ryte ir ant virtuvės stalo laukia gardžiai kvepiantis patiekalas? Tai – ne magija, o jūsų mamos rankų darbas. Motinos dieną galima pasikeisti vietomis, patiems pagaminti pusryčius ir leisti mamai pamiegoti 20 min. ilgiau. Toks rytas tikrai bus puiki pradžia naujai dienai!

 

  • Atleidimas nuo pareigų. Eilinė darbo diena yra pilna namų darbų, kurie dažniausiai krinta ant mamos pečių. Skalbti, lyginti, apsipirkti, gaminti maistą, plauti indus, valyti, laistyti augalus. Jei bent pusę jų atliksite patys, tikrai rasite daugiau laiko praleisti kartu.

 

  • Iškilminga vakarienė vakarienė, o ne ilgas stovėjimas prie puodų. Tikriausiai dauguma žmonių sutinka, kad mama gamina skaniausiai. Tačiau tai nereiškia, kad tėtis ar vaikai taip pat skaniai pagamins. Kartais, pavyzdžiui, per Motinos dieną galima kartu išbandyti naujus patiekalus, kuriuos pagamino ne mama, o virtuvės šefas.

 

Jeigu dėl darbo ar mokslų negalite skirti daug laiko ir energijos, šventę galite atidėti kitai dienai. Ta diena turėtų būti suplanuota kartu su mama, kad nauja data tiktų abiem pusėms.