Naktį aplankantys žmogų sapnai, kurie neatspindi praėjusios dienos įvykių ir patirčių, dažnai turi daug gilesnę reikšmę. Neretai jie užuominomis rodo, kas to asmens laukia netolimoje ateityje, ko jam reikėtų bijoti, arba ką priimti kaip neišvengiamą dalyką. Šį kartą šiek tiek plačiau apie tai, ką reiškia sapnuoti atominį sprogimą.

 

sapnai

Sapnai apie atominę bombą ir jos sprogimą dažniau nei kiti nakties vaizdiniai pranašauja apie dramatiškus gyvenimo pokyčius ar įvykius, kurie nutiks artimiausiose ateityje. Ką apie tai sako sapnų aiškinimo knygos?

 

Sapne regėti sprogimą arba atominę bombą – universali interpretacija:

 

Įspėjimas apie neišvengiamas, didelio masto problemas.

 

Jeigu atominis sprogimas sapne sunaikina viską aplinkui, bet žmogus išlieka gyvas – tai galima interpretuoti, kad jis ras būdą, kaip išspręsti pačias kebliausias situacijas, tačiau jau niekada nebebus taip, kaip buvo anksčiau.

 

Atominis sprogimas sapne – tai visada neigiamas, labai sukrečiantis, šokiruojantis įvykis.

 

Taip pat tai gali reikšti, kad dėl kokių nors priežasčių nutrūks iš pirmo žvilgsnio labai stabilūs, tvirti ir patikimi santykiai; artėja didelių pokyčių gyvenime metas.

 

Kai kuriems asmenims toks sapnas gali įspėti apie turto, nuosavybės praradimą.

 

Šiek tiek geresnė košmaro interpretacija: artėja laikas, kai galima nutraukti slegiančius, nemalonius ryšius. Dabar tai padaryti nebus labai sudėtinga. Nutraukęs ryšius, kuriuos nutraukti visada svajojo, bet nedrįso, žmogus pasijaus laisvas kaip paukštis, tarsi nusikratęs per sunkios jo pečiams naštos.

 

Jeigu atominį sprogimą sapnuoja jauna moteris, ji turėtų būti atsargesnė nei iki šiol, megzdama naujas pažintis su vyrais. Sapnas įspėja, kad to nepadarius, gresia nusivylimas meile arba santykių su mylimais, brangiais žmonėmis pablogėjimas. Visa tai sukels tuštumos jausmą, širdies skausmą.

 

Jeigu sapne žmogus išgyveno atominės bombos sprogimą, greičiausiai artimiausios aplinkos žmonės (giminės, draugai, bendradarbiai, kaimynai) kelia labai didelį nepasitenkinimą. Jeigu nukentėjusiųjų po atominio sprogimo žmonių ar žmogaus veidai bus pajuodę, aprūkę dūmais, sužaloti, tai realybėje gresia nepelnyti kaltinimai dėl to, ko tas žmogus nepadarė ir nė neketino padaryti. Galbūt jis bus apkaltintas paskalų skleidimu, nors iš tikrųjų jis gali būti apkaltintas bet kuo, priklausomai nuo aplinkybių. Jeigu sapne po sprogimo liko daug nuolaužų, griuvėsių, dūmų – gresia visiška nesėkmė versle. Jeigu sapne atominio sprogimo banga pakėlė žmogų į orą arba suliepsnojo, tai reiškia, kad reikia atidžiai stebėti savo draugus ir pažįstamus, kurie gali piktnaudžiauti sapnuojančio košmarą pasitikėjimu ir gera širdimi.

 

Sapne regėti slaptą vyriausybės bombonešį, skrodžiantį dangų – netikėtas pavojus netolimoje ateityje.

 

Atominis karas sapne – tai pasaulio pabaigos, apokalipsės simbolis. Šis karas yra ypač gąsdinantis, nes pasaulio šalys kol kas vieningai laikosi susitarimo jo nepradėti. Mokslinės fantastikos autoriai nuolatos kursto žmonių fantaziją, kad vieną dieną žmogus, kuris iš prigimties yra būtybė labai smalsi, vis tiek jį kada nors sukels. Jautresniems žmonėms atominio karo baimė gali persikelti į sapnus. Čia jiems tenka susidurti su tuo, ko labiausiai bijo. Galbūt ir realybėje jiems teks stoti į akistatą su tuo, ko iki šiol bijo ir vengia. Tačiau tai toli gražu ne visada yra blogai! Kitaip nei realus atominis karas, sapne jis gali pranašauti teigiamus pokyčius.

 

Kita vertus, susapnavus tokį košmarą, iš karto pulti slėptis ir atsiriboti nuo viso pasaulio nereikia. Galbūt tokius vaizdus pasąmonė sukūrė iš neseniai matyto katastrofų filmo nuotrupų atmintyje. Galbūt kas nors nukrito lauke ir pasąmonė tą garsą ir įspūdį sustiprino, atsiųsdama į sapną atominę bombą ir ją susprogdindama. Galbūt kankina nuolatinis nerimas dėl pasaulio politinių įvykių arba asmeninių problemų. Priežasčių galima rasti įvairių. Kaip minėta anksčiau – kiekvienas atvejis yra individualus. Todėl prieš atsiverčiant sapnininką ar kreipiantis asmeniškai į sapnų aiškintojus reikėtų savęs paklausti kelių klausimų:

 
  • Ar šiuo metu mano gyvenime vyksta chaosas?
  • Ar yra nors viena logiška priežastis tikėti tuo, kad gyvenimas, darbai, svajonės, santykiai ir kiti svarbūs dalykai gali subyrėti į šipulius?
 

Jeigu atsakymai teigiami, greičiausiai sapną apie karą, atominius sprogimus, bombas ir bombonešius sukūrė pasąmonė, reaguodama į vidinį žmogaus nerimą ir jo didžiausias baimes. Galbūt kitą kartą prieš einant miegoti reikėtų pasistengti nurimti, atsipalaiduoti, išgerti nervų sistemą raminančios ramunėlių arbatos arba šilto pieno? Kai sielos neslegia dideli rūpesčiai ir bėdos, tai ir sapnai aplanko gražesni.