Iš detalių galima nuspėti visumą. Remiantis senovės indų išmintimi, prieš priimant naują žmogų į darbą, reikėtų paprašyti nusiauti batus ir apžiūrėti jo kojų pirštus. Prieš santuoką būsimieji jaunavedžiai turi apžiūrėti savo išrinktojo pėdas ir pirštus. Prieš kūdikiui pradedant vaikščioti rekomenduojama nufotografuoti jo pėdutes ir nuo tada jas fotografuoti kas šešis mėnesius… Žiūrėti į kito žmogaus pėdas, tai tarsi matyti jo sielą? Neįtikėtinos tradicijos, o galbūt turi kokio nors pagrindo?

 

kojų pirštai

Iš vieno kojos pirštelio galima pasakyti, koks žmogaus ryšys su kitais, pinigais ir intymiais santykiais. Tikima, kad pėdos niekada nemeluoja! Atidžiai apžiūrėjus pėdas, pirštų ir nagų spalvą bei formą, galima pradėti geriau suprasti save, fizinę, emocinę sveikatą ir bendrą savijautą.

 

Kai kuriose tautose sielos buveinė – kulnuose. Net ir Lietuvoje, kai labai išsigąstama sakoma, kad „širdis nukrito į kulnus“. Tačiau iš tikrųjų – ne tik į kulnus, bet į kojų pirštus. Bėgant metams ilgainiui pasikečia pirštų forma, spalva, net dydis. Kojų pirštuose saugoma ląstelių atmintis arba, kitaip tariant, viso gyvenimo istorija.

 

Skaitymas iš kojų pirštų – tai savęs pažinimo metodas, grindžiamas teorija, kad kojų pirštuose atsispindi visi gyvenimo įvykiai, ne tik šio, bet ir praeito gyvenimo nemalonumai, taip pat ir ateitis.

 

Kojų pirštai gali papasakoti neįtikėtinas istorijas apie tai, kaip žmogus mąsto ir jaučia, kokių įpročių turi, kaip jam sekasi įveikti gyvenimo siųstus išbandymus ir kaip jis reaguoja į malonius įvykius, džiaugsmą, kaip priima gyvenimo siųstus išbandymus. Mokantys skaityti iš kojų pirštų gali suprasti, kaip, bėgant laikui, evoliucionavo siela, kokių būta gyvenimo pamokų ir kaip jos išmoktos. Šio būrimo esmė – tai, kad viskas yra kažkieno dalis.

 

Skaitymas iš kojų pirštų – tai nėra naujas būrimo ir ateities pranašavimo būdas. Nuo seniausių laikų žinios apie žmogaus sielą būdavo gaunamos, atidžiai išanalizavus fizinį kūną, taip pat ir kojų pirštus. Ilgainiui žmonės ėmė dengti kūnus drabužiais, kojas apauti sandariais batais. Žmonės išmoko slėpti savo jausmus, troškimus ir tikslus. Žmonės tapo tokie uždari, kad tapo sunku suprasti ne tik kitų jausmus, bet ir savo pačių. Pėdų pirštų analizė padeda iš naujo pažinti save, rasti ir pažinti sielos draugą, verslo partnerį, pasirinkti tinkamą kryptį lavinant vaiką. Kiekvienas kojos pirštas yra šiek tiek kitoks ir ne be reikalo.

 

Skaitymas iš kojų pirštų pagal ajurvedą apima 5 elementus:

  • Kairė koja: žemė, vanduo, ugnis, oras, eteris.
  • Dešinė koja: eteris, oras, ugnis, vanduo, žemė.
 

Eteris – tai vieta, kurioje viskas egzistuoja ir kurioje jis egzistuoja. Eterio elementas – nykštys. Tai likimo pirštas – džiaugsmas ir skausmas.

 

Oras – tai būsena be formos. Antrasis pirštas priklauso oro elementui. Jis atsakingas už bendravimą, ryšius su kitais žmonėmis, gali atskleisti jausmus, norus, troškimus ir ambicijas.

 

Ugnis simbolizuoja pokyčius. Ji gali pakeisti bet kokio objekto statusą. Trečiasis pirštas atstovauja šiam elementui. Nuo jo priklauso pasirinkimai: taip arba ne, daryti arba nedaryti. Jis taip pat suteikia kūrybingumo, agresijos ir ryžto.

 

Vanduo yra skystis. Jis įkūnija pokyčius, kurie būtini kiekvienam gyvam organizmui. ketvirtasis pirštas priklauso vandens elementui. Taip pat jis gali atskleisti įdomių faktų apie meilę ir švelnius jausmus.

 

Žemė yra kietas kūnas. Mažylis priklauso žemės elementui. Iš kairės kojos mažylio galima papasakoti apie žmogaus patikimumą, optimizmą ir seksualumą. Iš dešinės kojos mažylio – apie saugumą, klestėjimą, turtą, baimę, bejėgiškumą ir nepatikimumą.

 

Kojos rodo, kaip žmogus eina per gyvenimą ir kaip jam sekasi įvykdyti Žemėje skirtą misiją. Pėdose yra „įrašyta“ visa gyvenimiška patirtis. Žmonės gali sužinoti labai daug apie save, įdėmiau įsižiūrėję į savo kojų pirštus. Pavyzdžiui, lankstūs kojų pirštai rodo, kad žmogus greitai prisitaiko prie naujų aplinkybių, o nelankstūs pirštai dažnai būna pas tokius asmenis, kurie yra griežti, preciziški ir nemoka greitai prisitaikyti prie gyvenimo pakilimų ir nuosmukių. Jeigu pirštai atrodo „pavargę“, su defektais, tai greičiausiai tokio žmogaus gyvenime buvo labai daug asmeninių ir emocinių patirčių. Jeigu nagai primena išgaubtas kriaukles, tai tokie žmonės greičiausiai yra labai uždari, nesąmoningai nieko neįsileidžia į savo vidinį gyvenimą.