Prieš kelias dienas LNK žiūrovai išvydo išties pritrenkiantį ir intriguojantį anonsą, kuriame užsimenama apie rudenį startuosiantį grandiozinį projektą „Aš galiu“. Anonse įspūdingus akrobatinius triukus ore atlieka neseniai į sceną grįžusi Donata Gutauskienė – Laisva ir choreografas Jurijus Smoriginas. Ką visa tai reiškia, ir kur šį rudenį įsivels drąsiausios Lietuvos žvaigždės?

 

Jurijus Smoriginas

 

„Aš galiu“ – tai kvapą gniaužiantis šou, kurio dalyviai kas savaitę turės pasinerti į vis naujus ekstremalius išbandymus. Kardų rijimas, akrobatiniai numeriai, pritrenkiantys šokiai ar vaikščiojimas žarijomis – tokiems išbandymams pasiryš ir tarpusavyje susigrums puikiai pažįstamos Lietuvos įžymybės, tarp kurių – ir Laisva bei J. Smoriginas.

 

Jurijus Smoriginas

 

„Kol kas net nenutuokiu, kas ten vyks, viskas laikoma didelėje paslaptyje. Negaliu paprasčiausiai spėlioti, nes atrodo, kad tikėtis galima bet ko. Visgi tikiuosi, kad manęs bent jau neįvarys į kokį narvą su liūtais, kad turėčiau gelbėti savo gyvybę lipdamas sienomis“, – nusijuokė J. Smoriginas. Aštrialiežuvis choreografas neslepia džiaugsmo ir dėl grįžimo į televiziją.

 

Jurijus Smoriginas

 

„Televizija yra tikra kekšė – pirma ji tave pavartoja, o kai nusibosti, išmeta. Pats jau gal metus nesu jokiame televizijos projekte, išskyrus apsilankymus kai kuriose laidose, tačiau filmuojant šį anonsą tikrai pasijutau kaip labai didelė žvaigždė. Labai sklandžiai padariau viską, ko iš manęs prašė. Anonsas buvo filmuojamas labai profesionaliai, ir tai ne komplimentas, o tiesiog situacijos apibūdinimas“, – susižavėjimo neslėpė J. Smoriginas.

 

Jurijus Smoriginas

 

Kiekvieną savaitę projekto kūrėjų užduotis bus ištraukti kiekvieną dalyvį iš jų komforto zonos. Ko bijo pats J. Smoriginas? „Aukščio. Taip, turiu problemų dėl aukščio baimės. Manęs to daryti neprivers net tada, jei tai bus numatyta sutartyje“, – nervingai nusijuokęs atsakė choreografas. „Dar bijau šunų, tad jei reiks dresuoti šunis, irgi bus prastai. Bet manau, kad daugeliu atvejų man pavyks perlipti per save, išdrįsti ir nugalėti. Nugalėti, išlošti, laimėti – turbūt, toks jau mano charakterio būdas“, – pridūrė projekto dalyvis.

 

Jurijus Smoriginas

 

Tiesa, J. Smorigino įsitraukimas į projektą neapsiėjo be kuriozų. Paklaustas, ar ilgai reikėjo jį įkalbinėti dalyvauti tokiame ekstremaliame šou, jis nustebino tokia istorija: „Įkalbinėti manęs net ir nereikėjo, viskas buvo kiek kitaip. Ne paslaptis, kad mano liežuvis aštrokas. Vieną kartą, kai su prodiuseriu Laurynu Šeškumi prasilenkėme LNK koridoriuose, leidau sau truputį jam pareplikuoti ir jį pakritikuoti, abu tada lengvai apsišaudėm. Kai bendrauju su žmonėmis, nelabai man svarbios visokios ceremonijos ir ne vienas dėl to įsižeidžia. O Laurynas neįsižeidė. Maža to, praėjus gal porai mėnesių, pasiūlė dalyvauti tokiame stipriame projekte. Todėl manęs ir nereikėjo įkalbinėti, nes tada supratau, kad Laurynas yra profesionalas, tikras prodiuseris, kuris nekompleksuoja, jei jį kandžioja tokie klounai, kaip aš“, – juokdamasis kalbėjo J. Smoriginas.