Šeštadienį 17.30 val. LNK laidoje „Bus visko“ svečiuosis JAV gyvenančių lietuvių pora Diana Aleknaitė ir Žilvinas Usonis, netradicinių kelionių „You Go Wild Adventures” įkūrėjai.

 

gowild

 

Diana ir Žilvinas pasakoja apie savo aistrą kelionėms, kuri prasidėjo porai nusprendus leistis į ketverių metų kelionę dviračiais aplink pasaulį. Jiedu ėmė taupyti: atsisakė romantiškų vakarienių mieste, laisvalaikio pramogų. Sako, kad taupė taip stipriai, kad net skiepus užsisakė iš Lietuvos ir susileido patys. Taip surinko apie penkiolika tūkstančių dolerių. Išdalino likusius nereikalingus daiktus, nupirko dviratį Dianai ir ėmė ruoštis.

 

gowild2

 

Gyvenimas ant dviejų ratų minant pedalus pasirodė dar sudėtingesnis, nei buvo galima manyti prieš išvykstant. Lietus, šaltis, karštis ir nuolatinis raumenų skausmas tapo kasdienybe. Sunkiausia buvo susitaikyti su vienatve. Ištisus metus kasdien minant po 9 valandas nuo ankstaus ryto iki kol saulė nusileis didžiąją laiko dalį teko praleisti pačiam su savimi.

 

gowild3

 

Trejus ar net ketverius metus turėjusi trukti kelionė nutrūko vos įpusėjus. Pora jau buvo beveik pasiekusi etapą, kuriame baigę pervažiuoti Lotynų Ameriką turėjo pirkti bilietus ir skristi į Pietų Afrikos Respubliką. Visi planai pasikeitė ir kelionę teko atšaukti, kai Diana pasijuto  besilaukianti.

 

gowild4

 

Pora priėmė sprendimą grįžti atgal į Čikagą ir tikėjosi Dianai pagimdžius kelionę tęsti toliau. Sako, vaiko gimimas tėvų nepadaro neįgaliais. Tačiau vos gimus Benui, netruko pastoti antrą kartą ir gimė Adelė. Kai mažajai sukako 11 mėnesių, pora ryžosi vėl susikrauti visas kuprines ir sėsti ant dviračio Nikaragvos link, tik šįkart jau su abiem vaikais.

 

gowild5

 

Žilvinas prisimena, kaip keliaujant link Gvatemalos baigėsi maistas ir dvi dienas nebuvo galimybės jo niekur įsigyti. Juokauja, kad vaikai buvo gyvi vandeniu ir saulės energija, tačiau per tris savaites išmokę prisitaikyti, keliautojai sako, kad, turbūt, nėra geresnės tėvystės mokyklos nei toks laikas praleistas visiems drauge.

 

gowild6

 

Vedini savo aistros, Diana ir Žilvinas nusprendė įgyvendinti didžiausią svajonę – gyvenimą paversti viena ilga, nenutrūkstama kelione ir ėmė organizuoti netradicines ekspedicijas visame pasaulyje „You Go Wild Adventures”.

 

gowild7

 

Atsirado šimtai norinčių bent kelioms savaitėms patirti tai, ką patyrė ši pora, pažinti svečias šalis bei jų kultūras, laiko mašina sugrįžti kelis šimtmečius atgal į civilizacijos nepaliestus  džiunglių kaimelius.  Pora įsitikinusi, kad šių laikų civilizacija sumenkino dvasinį pasaulį, žmonės tapo priklausomi nuo materialių turtų ir pamiršo tikrąsias vertybes.