Net 64 % žmonių susiduria arba yra susidūrę su jautrios odos problemomis. Dėl įvairių aplinkos dirgiklių vargina sausumas, tempimas, niežėjimas ir paraudimai. Kartais pažeidimai tokie dideli, kad oda patinsta ar ima pleiskanoti. Tad jautria būtina kruopščiai rūpintis. Be to, atėjus rudeniui ir atvėsus orams derėtų peržiūrėti ir tinkamomis priemonėmis papildyti kosmetikos krepšelį.

 

raudonis

Jautrumo priežastys

 

Jautri ir dirgli oda neretai painiojama su alergija. Mat tiek dėl jautrumo, tiek dėl alergijos pasireiškia beveik identiški simptomai: oda parausta, dilgčioja, tinsta, kyla uždegimas. Esminis skirtumas tarp šių būklių – alergija niekada nekyla po pirmo kontakto su alergenu, pavyzdžiui, patepus kremo. Tikroji reakcija prasideda tik tuomet, kai imuninė sistema atpažįsta svetimkūnį ir atitinkamai sureaguoja. O štai oda sudirgti gali vos po kelių sekundžių susidūrus su nepalankiais veiksniais. Svarbu žinoti, kad jautri ir dirgli oda – ne tipas, o būklė. Didesnį odos jautrumą gali lemti įvairūs dirgikliai (kiekvienam skirtingi), tad neįmanoma nustatyti vienos priežasties, dėl kurios oda tokia tampa. Ši būklė kyla, kai dirginamos viršutinio odos sluoksnio nervų galūnės. Oda turi natūralų apsauginį išorinį lipidų barjerą. Tai gynybos mechanizmas, sulaikantis vandenį ir atremiantis viską, kas galėtų kenkti. Kai jis silpnas ar plonas, nervų galūnės lengviau pažeidžiamos, dirginamos agresyvių medžiagų ar elementų. Jautrią odą greičiau suerzina vėjas, saulė, karštis, šaltis ir temperatūros kaita. Dėl to keičiantis metų laikui ja būtina rūpintis papildomai. Kitas jautrumo ir dirglumo veiksnys – odos priežiūros produktai. Tokia oda stipriau reaguoja į muilus, ploviklius, dirbtinius dažiklius ir kvapiklius, o netinkami gaminiai gali sukelti niežėjimą, sausumą ar paraudimą. Jautrią odą gali lemti ir hormonai, miego trūkumas, stresas, aštrus maistas, netgi oro tarša.

 

Kaip prižiūrėti?

 

Daugelio dirgiklių beveik neįmanoma išvengti, todėl svarbu išmokti tinkamai pasirūpinti jautria oda. Daugiausia dėmesio reikėtų skirti veidui. Mat būtent ši kūno vieta retai pridengiama ir nukenčia greičiausiai. Dermatologai ragina paisyti kasdienės odos priežiūros rutinos.

 

Švelniai valyti. Odos valymas – vienas svarbiausių kasdienės odos priežiūros žingsnių. Tačiau pernelyg dažnai ir agresyviai prausiant jautrią veido odą, juolab karštu vandeniu, galima pažeisti jos apsauginį lipidų sluoksnį. Kai kuriuose veido valikliuose yra ingredientų, kurie jam kenkia, todėl oda dar greičiau sudirgsta. Svarbu atminti, kad ją reikia valyti ne tik tuo atveju, kai naudojamos makiažo priemonės. Per naktį ant veido išsiskiria daug riebalų ir toksinų. Jei nenuvalomi ryte, jie visą dieną dirgina odą. Vakare ant jos nusėda dulkių ir įvairių taršos dalelių. Taigi, nepaisant odos būklės, ją būtina nuvalyti ryte ir vakare. Svarbiausia naudoti tinkamus gaminius. Jautri paprastai valoma švelniomis, nesausinančios priemonėmis – geliniais ar putų prausikliais. Jeigu oda itin sausa, galima rinktis kreminius ar net sviesto konsistencijos valiklius. Visgi universaliausias pasirinkimas – švelnus valomasis pienelis, ypač atvėsus. Netgi normali oda krintant temperatūrai praranda drėgmę. Tad jautrią nuo išsausėjimo reikia saugoti dar labiau. Tai padaryti padeda lengvas valomasis pienelis be sulfatų (naudoti reikėtų vakare). Jį tepant oda turi būti sausa, likučius reikia nuplauti vandeniu.

 

JONZAC REACTIVE HIGH TOLERANCE VALOMASIS LOSJONAS, 200 ml_600x600

   

JONZAC REACTIVE HIGH TOLERANCE VALOMASIS LOSJONAS, 200 ml

 

Valomasis veido losjonas skirtas probleminei odai prižiūrėti. Veido losjonas švelniai valo odą, pašalina veido ir akių makiažą bei padeda palaikyti gerą odos būklę.

 

Kasdien drėkinti. Prieš tai darant švarią odą rekomenduojama nuvalyti švelniu raminamuoju veido toniku. Ši priemonė daugeliui atrodo nebūtina, tačiau pagerina vėliau naudojamų gaminių įsisavinimą ir efektyvumą. Nors rudenį saulės spindulių mažėja, oras drėgnesnis, drėkinti jautrią veido odą vis tiek būtina. Taip pat reikalinga ir apsauga nuo saulės su SPF filtru. Nuo žalingų ultravioletinių spindulių saugančios priemonės sudėtyje dažniausiai yra cinko oksido. Jis švelnus, tad neapsunkina veido. Jautrios odos drėkiklis turėtų būti lengvos tekstūros. Kosmetologai ir dermatologai drėkinamąjį kremą arba serumą rekomenduoja tepti 1–2 kartus per dieną. Jautrios odos kremai ir serumai turėtų suteikti raminamąjį poveikį, stiprinti apsauginį odos sluoksnį. Jeigu ji sudirgusi, derėtų naudoti ir serumą, ir kremą. Pirmoji priemonė koncentruota, lengviau prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius. O antroji didžiausią poveikį daro jos paviršiui. Kremas tarsi sukuria plėvelę, kuri neleidžia dirginti jautrios odos nervų galūnių. Jeigu lauke vėsiau nei 5 oC, odą derėtų papildomai tepti maitinamuoju kremu. Kai temperatūra neigiama, būtina naudoti kremą nuo šalčio. Jį tik reikia įtrinti į švarią ir serumu pateptą odą.

 

JONZAC REHYDRATE DRĖKINAMASIS MICELINIS VANDUO, 500 ml_600x600

 

JONZAC REHYDRATE DRĖKINAMASIS MICELINIS VANDUO, 500 ml

 

Drėkinamasis micelinis vanduo skirtas visų tipų, drėgmę praradusiai, odai prižiūrėti. Micelinis vanduo valo ir drėkina odą, pašalina makiažą. Jo sudėtyje yra 15 % terminio šaltinio vandens ir augalinės kilmės glicerino. Galima naudoti kaip veido toniką arba valiklį.
 
JONZAC REACTIVE RICH VEIDO KREMAS, 40, ml_600x600

 

JONZAC REACTIVE RICH VEIDO KREMAS, 40, ml

 

Veido kremas skirtas normaliai ir sausai, į alergiją linkusiai odai prižiūrėti ir tinkamas kasdieniam naudojimui. Veikliosios medžiagos prižiūri ir puoselėja odą. Kremas drėkina ir gerina odos būklę.  Sudėtyje nėra odą dirginančių, alergizuojančių ir sintetinių priedų.

 

1b8f1813d03b9a351843442d2865f5db_18_1

 

JONZAC PERFECTION PERFECT ODOS SERUMAS, 30 ml

 

Odos serumas skirtas visų tipų ir probleminei odai prižiūrėti. Veido serumas padeda puoselėti odą – ją drėkina, glotnina, skaistina bei vizualiai  sutraukia poras.

 

Naudoti veido kaukes. Jos padeda greitai pagerinti odos būklę. Visgi su veido kaukėmis galima pasiekti ir puikių ilgalaikių rezultatų. Veikiausiai daugelis žino, kad naudingomis odą puoselėjančiomis medžiagomis papildytas kaukes reikėtų naudoti 1–2 kartus per savaitę. Tik tuomet galima tikėtis, kad sumažins jautrumą, dirglumą ir atkurs apsauginį sluoksnį. Geriausias pasirinkimas jautriai odai – drėkinamosios ir raminamosios veido kaukės su hialurono rūgštimi. Šis ingredientas išsaugo drėgmę, nes sukuria nematomą apsauginę plėvelę. Jautriai ir alergiškai odai tinka ir alavijų ekstraktas. Jis drėkina, ramina ir mažina raudonį, kuris vargina išsiplėtus kapiliarams. Tad šaltaisiais mėnesiais, kai odą veikia žemesnė temperatūra ir vėjas, kaukės su alavijų ekstraktu padeda suvienodinti veido spalvą. Jeigu oda atrodo suglebusi ir papilkėjusi, padės kaukės su vitaminu B5. Ši medžiaga skatina odą greičiau atsikurti. Veido kaukių pasirinkimas didžiulis. Visgi renkantis jautriai odai derėtų atsižvelgti į konsistenciją. Tinkamiausios lakštinės ir kreminės. Derėtų vengti tokių, kurias reikia nulupti, kai išdžiūsta. Šis procesas gali traumuoti jautrią odą, netgi pažeisti paviršinius kapiliarus.

 

JONZAC REHYDRATE REPLENISHING VEIDO KAUKĖ, 50 ml_600x600

 

JONZAC REHYDRATE REPLENISHING VEIDO KAUKĖ, 50 ml

 

Ši veido kaukė skirta visų tipų ir jautriai veido odai prižiūrėti. Kaukė drėkina viršutinį epidermio sluoksnį, atgaivina odą. Priemonė suteikia švelnumo, o mikroemulsinė jos tekstūra leidžia optimaliai įsiskverbti veikliosioms medžiagoms į odą.

 

Šveisti kitaip. Nors dažnai manoma, kad jautrios ir dirglios odos šveisti negalima, iš tiesų, darant tai švelniai, galima jai padėti. Mat pašalinti suragėjusį odos viršutinį sluoksnį būtina, norint ją atkurti. Ši procedūra taip pat leidžia išvengti užsikimšusių porų, skaistina, mažina raudonį. Po vasaros net jautri ir sausa oda vis dar aktyviai išskiria riebalus, o šaltesnis oras skatina susidaryti negyvas odos ląsteles. Šios užkemša poras ir taip sukuria tinkamas sąlygas daugintis bakterijoms. Jautriai odai netinka įprasti šveitikliai su šiurkščiomis dalelėmis. Grūdėti braižo, tad tokio šveitimo rezultatai tikrai nedžiugins. Jei oda jautri, patariama rinktis šveičiamąjį serumą. Visgi naudojant net švelniausią šveitiklį būtina stebėti odos būklę. Mat ši priemonė gali sukelti mikroskopinius odos įtrūkimus. Pajutus nemalonių pojūčių ar atsiradus paraudimui, šios procedūros derėtų atsisakyti. Taip pat svarbu šveitiklį tepti ant švarios odos, kad nesureaguotų su kitomis kosmetikos priemonėmis. Nušveitus odą būtina ją šiek tiek pailsinti. Veikliosios medžiagos paprastai įsigeria per 15–30 minučių. Tik paskui galima naudoti įprastą kremą ar drėkiklį.

 

JONZAC ANTI-REDNESS SOOTHING TINTED ATSPALVĮ SUTEIKIANTIS VEIDO KREMAS, 40 ml_600x600

 

JONZAC ANTI-REDNESS SOOTHING TINTED ATSPALVĮ SUTEIKIANTIS VEIDO KREMAS, 40 ml

 

Tai atspalvį suteikiantis veido kremas skirtas probleminei, linkusiai į paraudimus odai prižiūrėti. Universalaus atspalvio kremas padeda vizualiai paslėpti odos raudonį ir išvengti dėl mikrocirkuliacijos suaktyvėjusio laikino odos paraudimo. Priemonė drėkina ir atgaivina odą, suteikia tolygų švelnų rusvą atspalvį.

 

Dar daugiau puikių pasiūlymų eurokos.lt
 
Naudinga žinoti

 
  • Odos paviršiaus jautrumas dažniausiai yra įgimta būklė. Nuo to daugeliu atvejų kenčia šviesios odos ir akių savininkės. Jų oda dažniausiai beveik skaidri – matomos arti paviršiaus esančios kraujagyslės, todėl oda greitai parausta.
  • Bet kokio tipo oda, netgi mišri, gali būti jautri. Dėl šios problemos dažniausiai kenčia 20–45 m. moterys.
  • Reaktyvia oda laikoma tuomet, kai itin stipriai reaguoja į įvairias aplinkos medžiagas (sintetinius audinius, buitinius valiklius, dulkes) ir į vidinius veiksnius (stresą, hormonų pokyčius). Jautrumą taip pat gali lemti karštas dušas, kietas vanduo ir chloras.
  • Dažant jautrią odą vietoj skystos pudros geriau tepti tam tikro atspalvio kremą, nes jame mažiau pigmentų. Dėl tos pačios priežasties patartina naudoti šviesius akių šešėlius.