Pirmadienio vakarą laidoje KK2 – išskirtinis interviu su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, kuris žurnalistams atskleis, kokiomis sunkiomis sąlygomis jis pradėjo savo šeimyninį gyvenimą.

 

1 (Small)

 

V. Pranckietis – agronomijos mokslų daktaras. Baigęs mokyklą, mokslus tęsė Kaune, kur ir sutiko mylimąją Ireną.

 

2 (Small)

 

„Man buvo 25 metai. Atėjo į studijas ir pamačiau. Taip ir tapo žmona. Protinga ir graži“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 kalbės V. Pranckietis.

 

3 (Small)

 

Šiais metais Seimo pirmininkas mini 35 – tuosius santuokos metus. V. Pranckietis prisimins, kad tuoktuvės buvo nelengvos, nes tuo metu tuoktis bažnyčioje buvo draudžiama.

 

„Tais laikais reikėjo pasislėpti, kadangi Šeduvos kunigas – buvęs mano tėvo klasiokas, tai mes 10 valandą vakare susituokėm. Buvo klebonas, o mano tėvas ir klebono šeimininkė –kaip liudinininkai. Daugiau žmonių nebuvo, nes žmona tuo metu dar studijavo, nenorėjom, kad ją išmestų iš universiteto“, – pasakos V. Pranckietis.

 

Vedybinio gyvenimo pradžia Pranckiečiams buvo sunki – jauna šeima su dviem vaikais glaudėsi vos 20 kvadratinių metrų kambarėlyje.

 

„Turėjau 6,5 kvadartinių metrų kambarį, bet man leido permūryti tokius koridorius, užimti koridoriaus galą. Tai į tokį kambarį atsivežiau žmoną. Tada nebuvo jokių galimybių imti paskolą ir statyti ką nors. Tiesiog turėjau laukti ir, jeigu pasirinkai mokslininko kelią, tai jis toks ir buvo – beviltiškas. Negalėjai net galvoti, kad kokią nors materialinę gerovę susikursi“, – sakys Seimo pirmininkas.

 

Po kurio laiko pasaulį išvydo ir trečiasis Pranckiečių vaikas – jauniausia dukra Monika. Tuomet Pranckiečiams buvo skirtas tarybinis dviejų mažų kambarėlių bendrabutis Kaune.

 

„Buvome nemaža šeima. Materialiai tikrai buvo labai sunku ir visada turėjau rūpintis, tekdavo galvoti apie tai, kad vaikai turėtų ką valgyti“, – kalbės V. Pranckietis.

 

Visą interviu su Seimo pirmininku žiūrėkite šiandien, 19 val. 30 min. laidoje KK2, per LNK.