Kaip dažniausiai miegate? Ant pilvo? Ant nugaros? O gal ant šono? Nėščios moterys, taip pat asmenys, kuriuos vargina tam tikros medicininės problemos, skausmai turėtų miegoti tam tikromis pozomis ir vengti kitų, netinkamų. Miegojimas ne ta padėtimi gali sukelti kaklo ir nugaros skausmą. Be to, pagal tai, kaip miegama, galima nemažai visko pasakyti apie asmenybę.

 

miegas

Įdomūs faktai apie skirtingas miegojimo padėtis:

 

  • Miegate ant pilvo? Maždaug 7 % žmonių miega ant pilvo. Ši miego poza gali padėti nuo knarkimo, bet gali paaštrinti kitas medicinines problemas. Kaklas ir stuburas, miegant ant pilvo, nėra neutralioje pozoje. Tai gali sukelti kaklo ir nugaros skausmą. Miegojimas ant pilvo gali spausti nervus ir sukelti tirpimą dilgčiojimą ir nervų skausmą. Geriausia būtų keisti miego padėtį, o jei neišeina, tai bent jau po kakta pasikišti pagalvę, kad stuburas išliktų neutralioje padėtyje ir atsirasti vietos normaliai kvėpuoti. Sakoma, kad taip miegantys žmonės yra atviresni, draugiškesni, mėgstantys bendrauti.

 

  • Miegate ant nugaros? Kai kurie žmonės, miegantys ant nugaros, skundžiasi apatinės nugaros dalies skausmu. Tokia miego padėtis skausmus gali dar labiau sustiprinti. Be to, miegas ant nugaros skatina knarkimą ir miego apnėją. Tačiau šioje padėtyje kaklas ir stuburas yra neutralioje padėtyje, todėl kaklo skausmai vargina labai retai. Miegoti ant nugaros, kai galva šiek tiek pakelta, taip pat rekomenduojama, jei vargina rėmuo. Ant nugaros, kai rankos priglaustos prie šonų, dažniausiai mėgsta miegoti ramios ir santūrios asmenybės, keliančios aukštus reikalavimus sau ir kitiems. Jūros žvaigždės poza, kai miegama ant nugaros, rankas iškėlus virš galvos, rodo, kad šie žmonės nemėgsta būti dėmesio centre, yra paslaugūs ir geri klausytojai.

 

  • Miegate ant šono? Pati populiariausia miego padėtis. Taip miega maždaug 41 % žmonių. Miego poza, kai žmogus miega ant šono, šiek tiek sulenkęs koja, kartais vadinama embriono poza. Daugiau moterų, nei vyrų, miega tokia poza. Tokia miegojimo padėtis tinka nėščioms moterims, nes pagerina kraujotaką tiek mamai, tiek vaikui. Ši padėtis gali tikti tiems, kurie knarkia. Sergant artritu, skausmas, miegant ant šono, gali dar labiau sustiprėti. Miegas embriono poza gali kliudyti giliai kvėpuoti, nes spaudžiama diafragma. Embriono poza mėgsta miegoti šilti ir draugiški asmenys, dažniausiai moterys. Po tvirtu kiautu jie slepia jautrią prigimtį. Jeigu skauda klubus, galima pasidėti pagalvėlę tarp kelių, kad sumažėtų spaudimas. Ant šono, bet tiesiomis rankomis ir kojomis, paprastai linkę miegoti ramūs ir draugiški asmenys. Jie gali būti patikimi ir net lengvatikiai. Ant šono, bet ištiesę ranką priešais save, neretai miega užsispyrę, plačių pažiūrų, įtarūs ir ciniški asmenys. Poros, kurios miega „šaukštelių“ poza, dažniau prabunda naktį, bet artimo kūno jautimas skatina oksitocino išsiskyrimą. Šis hormonas stiprina tarpusavio ryšį, mažina stresą ir gali padėti užmigti greičiau. Bent 10 minučių gulėjimo susiglaudus pakanka, kad išsiskirtų daugiau oksitocino.