Vienos šeimos trijų kartų santykių drama. „Mūsų giminė tarsi prakeikta. Mamos nemylėjo jos mama, o manęs – maniškė. Noriu, kad tai pasikeistų“, – TV3 laidos „TV pagalba“ vedėjams Renatai Šakalytei ir Andriui Kaluginui pasakojo devyniolikmetis Vilius.

 

1 (Small)

 

 

Vos prieš kelis mėnesius vaikinukas išėjo iš vaikų globos namų. „Ten aš atsidūriau būdamas dvylikos. Tada nesupratau, kodėl aš buvau nereikalingas mamai. Mane tiesiog iš jos atėmė. Tuos metus, praleistus valdiškuose namuose, prisimenu kaip didžiausią košmarą. Vis laukdavau mamos, ji kartais aplankydavo. Tada man būdavo pati didžiausia šventė“, – prisiminė Vilius.

 

2 (Small)

 

Pasak vaikino, jis niekada nesijautė mylimas. Tokius pačius išgyvenimus patyrė ir jo močiutė Nina. „Kai augau, tėvas buvo netikęs, visa namų našta teko mamai, tad ji neturėjo laiko pasirūpinti mumis. Mes augom prižiūrimi giminaičių“, – guodėsi moteris.

 

3 (Small)

 

Į studiją išėjusi Viliaus mama Violeta negailėjo karčių žodžių Ninai. „Tai tu kalta, kad neįskiepijai meilės, neišmokei būti mama. Neišmokei, kaip reikia kažkuo rūpintis. Mes buvom tau nereikalingi. Tik mano brolį mylėjai, o aš tau buvau niekas“, – rėžė Violeta.

 

4 (Small)

 

Moteris priekaištavo, kad net tada, kai iš jos buvo atimti šeši vaikai, tarp jų ir Vilius, Nina neištiesė savo anūkams pagalbos rankos. „Juk tu galėjai juos pasiimti, galėjai bent šiek tiek man padėti“, – priekaištavo Violeta.

 

Moteris pripažino – labiausiai jai skauda širdį dėl to, kad iš vaikų globos namų išėjęs Vilius bandė glaustis pas močiutę Niną. Tačiau jos gerumas tetruko kelias savaites. „Vieną vakarą grįžau namo ir radau užrakintas duris, o šalia jų sukrautus daiktus. Močiutė mane išvarė“, – pasakojo Vilius.

 

Naktį gatvėje atsidūręs vaikinas neturėjo kur eiti. „Žinojau, kad mama dabar gyvena mažame kambarėlyje su vaikais ir sugyventiniu, ten man vietos nėra. Tikrojo tėvo namai jau kuris laikas labiau primena landynę, todėl ten glaustis man reikštų viena – kritimą į dugną. O aš noriu stotis ant kojų, noriu dirbti, užsidirbti, sukurti savą šeimą, turėti namus“, – sakė Vilius.

 

„TV pagalbos“ studijoje pavyko rasti išeitį. „Man Vilius pasirodė labai geras vaikinas, toks nesugadintas ir ieškantis pozityvių dalykų. Lietuvių bendruomenė Anglijoje sutiko pagelbėti jam, pasirūpinti gyvenama vieta, darbu, padėti Viliui atsistoti ant kojų“, – sakė TV3 laidos vedėja Renata Šakalytė.

 

„Jaučiuosi kaip gavęs didžiausią likimo dovaną. Niekada nesulaukiau gerumo ir meilės iš savo artimųjų, o štai jūsų studijoje pasijutau ir reikalingas, ir mylimas, ir kad manimi tikima“, – dėkojo Vilius. Iškart po filmavimo UAB „Alespa“ vadovas Saulius Sutkus vaikinui pažadėjo saugiai jį nugabenti į Didžiąją Britaniją.

 

Skaudi Viliaus šeimos istorija ir šiek tiek sėkmingesnė jo paties savarankiško gyvenimo pradžia – šį vakarą 16.30 val. laidoje „TV pagalba“ per TV3.