Eurolyga – geriausia krepšinio lyga ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, jeigu ieškote organizuoto ir komandinio krepšinio. Natūralu, kad kaip ir kiekviena lyga, taip ir ši – turi savo lyderius ir žvaigždes. Kas jie tokie? Visos lažybų bendrovės nori tai žinoti dar prieš sezoną, tačiau tik išmetus pirmą ginčo kamuolį galima matyti, kas sezoną pasitiko rimtai, o kieno forma krito. Šiame straipsnyje pristatysime TOP 5 krepšininkus, kurie 2021-2022 metų Eurolygos sezone yra patys geriausi.

 

Žaidėjus skelbsime nebūtinai paeiliui.

 

Lorenzo Brown, UNICS Kazan

 

UNICS klubas, rodėsi, kad Eurolygoje bus konkurencingas, tačiau tikrai ne tiek, kiek yra dabar. Šiuo metu jie yra viena stipriausių ir pavojingiausių komandų, kurioje puolime pirmuoju smuiku griežia M.Hezonja. Tačiau naudingiausias komandos žaidėjas tikrai yra Lorenzo Brown‘as.

 

Gynėjas turi nemažai Eurolygos patirties, tačiau tai, kaip jis tinka šio sezono Eurolygos komandoje, yra kažkas, kone magiško. Jis naudingas ne tik puolime, kur pataiko 57% dvitaškių ir beveik 90% baudų. Amerikietis taip pat atkovoja po 4 kamuolius, atlieka po beveik 6 rezultatyvius perdavimus ir renka maždaug 17 naudingumo balų per rungtynes. Geriausias rungtynes L.Brown‘as, rodos, visada sužaidžia atkakliausiose kovose, tad apie jį šį sezoną galima sakyti tik gerus žodžius.

 

Mike James, AS Monaco

 

mike-james(1)

 

Mike‘as James‘as turi tokį įspūdingą talentą, kad bet kuriai komandai, kurioje žaidžia, tenka susitaikyti su jo, ne pačiu lengviausiu charakteriu ir kartais nenuspėjamais sprendimais. Daug kas labai peikia šį amerikietį dėl to, kad jis negali leisti kitiems krepšininkams žibėti ryškiau už save, bent jau Eurolygoje. Savo žaidimu jis šiek tiek primeną Chimki laikų A.Švedą, nes M.James‘as išmeta labai daug metimų, tačiau ir pataiko jų, ganėtinai nemažai.

 

Keliose sezono rungtynėse įžaidėjas atliko ir labai daug rezultatyvių perdavimų ar perkopė 25 taškų ribą. Dėl to net ir ne pats statistiškai geriausias jo sezonas leidžia įdėti jį į TOP 5. Visgi aukščiau penktos vietos jį vertinti būtų labai sunku.

 

Will Clyburn, CSKA Moscow

 

Po to, kai patyrė rimtą kelio traumą, CSKA lyderis W.Clyburn‘as, rodos, nebeturėtų būti toks efektyvus ir naudingas, koks buvo iki to laiko. Visgi šis sezonas jam yra tikrai geras, nepaisant to, kad taiklumas ir procentinis pataikymas krito, bendri statistiniai rodikliai pagerėjo. W.Clyburn‘u visada galima pasitikėti dėl gynybos, atkovotų kamuolių, aktyvaus žaidimo be kamuoliu bei drąsios lyderystės rungtynių gale, sunkiomis akimirkomis. Tai – viską darantis krepšininkas, be kurio CSKA tikrai pralaimėtų ne vienas atkaklias rungtynes.

 

Walter Tavares, Real Madrid

 

walter-tavares-real-madrid(1)

 

Eurolygoje turbūt niekada nebuvo taip dominuojančio žaidėjo, kaip W.Tavares‘as. Net 220cm ūgio milžinas blokuoja daugiausiai metimų ir totaliai sugniuždo beveik bet kokį oponentą, prieš kurį reikia žaisti vienas prieš vieną. Itin ilgas rankas turintis Žaliojo Kyšulio salų pilietybę turintis krepšininkas yra neuždengiamas, jeigu atsiduria pakankamai arti krepšio ir taip pat puikiai ginasi prieš metimus baudos aikštelėje.

 

Savo ūgiui jis yra stebėtinai mobilus ir gali puikiai įsipaišyti į greitą P.Laso vadovaujamo Real žaidimo ritmą. Visgi gerą planą paruošusios gynybinės komandos Tavarešo efektyvumą apriboja, tačiau, jeigu jam neskiriama pakankamai dėmesio, jis labai stabiliai, aukštu tikslumu drasko oponentų viltis puolime ir gynyboje.

 

Nikola Mirotic, FC Barcelona

 

Daugiausiai Eurolygoje uždirbantis krepšininkas kartais gali atrodyti, kaip M.Jordan‘as karjeros pike, žaidžiantis su mėgėjais. Prieš Zenit jis surinko 20 taškų per 15 minučių, prieš Baskonia – 25 per 18, prieš Real‘ą – 31 per 28. Visa tai ispanų/kroatų krepšininkas daro nežmonišku tikslumu. Stebėtina tai, kad jis ne tik rezultatyviausias, bet ir vienas taikliausių ir efektyviausių krepšininkų. Negana to, jis žaidžia ir bene stipriausioje komandoje. Jeigu ne jis jau dabar šio sezono MVP – tada kas?