Kartais įžengus sporto klubą atrodo, kad egzistuoja tik du kūno tipai: liesi, lankstūs atletai, kurie treniruojasi ant bėgimo takelių ir dviračių ir raumeningi stipruoliai, kurie gali pakelti, regis, bet ką, bet kokiu laiku ir bet kokia poza.

 

sportas

Blizgantys žurnalai, Holivudas ir mados pramonė suformavo įvaizdį, kad sportiškas kūnas yra arba lieknas ir stangrus, arba itin raumeningas. Tačiau iš tikrųjų sportiški gali būti visi, nepriklausomai nuo to, kiek sveria. Be to, atidžiau įsižiūrėję į sportuojančius asmenis pastebėtumėte, kad tarp jų yra įvairiausių figūrų tipų ir dydžių žmonių. Štai keletas patarimų „plius dydžio“ moterims, kaip tapti atletiškesnėms.

 

Geri patarimai „plius dydžio“ moterims apie sportą:

 
  • Nelaukti. Klasikinė situacija: moteris nori numesti svorio dar prieš įžengdama į sporto klubą ir pasimatuodama sporto aprangą. Tačiau sulieknėti nesportuojant labai sudėtinga. Nerekomenduojama laukti, kol, jūsų nuomone, jau galėsite pradėti sportuoti. Galima išsikelti tikslą, kiek norite numesti kilogramų, tačiau sportuoti reikia pradėti dabar, nepriklausomai nuo to, kokios yra dabartinės jūsų kūno apimtys. Tai reiškia, kad reikia įsigyti savo dydžio aprangą ir pasitarti su treneriu, kokia sporto programa jums labiausiai tiktų šiuo metu ir palaipsniui ją koreguoti. Nereikia laukti, kol kūnas pasikeis, sportuoti reikia pradėti jau dabar!
 
  • Sportuoti turi būti smagu. Jeigu sportas atrodys kaip bausmė, tai niekada netaps mėgstama veikla. Todėl reikėtų ne kankinti kūną varginančiais pratimais, o pasirinkti tokią sporto programą, kuri atrodytų smagi ir įdomi. Trumpai kalbant, nepraleiskite valandų valandas vien tik ant bėgimo takelio, išbandykite ir kitus pratimus, padedančius deginti kalorijas. Jeigu patinka būti lauke, kartais galima iškeisti sporto salę į bėgiojimą parke arba važiavimą dviračiu po apylinkes. Jeigu patinka muzika, užsirašykite į šokių pamokas, jei komandiniai žaidimai – suburkite komandą ir žaiskite krepšinį ar futbolą arba prisijunkite prie žygeivių grupės ir vaikščiokite po gamtą su šiaurietiškomis lazdomis. Jeigu prieš tai nesportavote, geriausia išbandyti daug skirtingų būdų sportuoti, kad rastumėte tai, kas patinka labiausiai. Kai mankštai teiks malonumą, nereikės nė prisiversti sportuoti.
 
  • Įsigyti kokybišką sporto aprangą. Jeigu sporto apranga netinka, gali būti nepatogu sportuoti, veržiantys drabužiai gali trinti odą. Nieko nuostabaus, kad į sporto klubą nesinori. Nebūtina, kad drabužiai būtų brangūs ar ypač madingi, svarbiausiai, kad su jais būtų patogu, kad jie prilaikytų tai, ką reikia, ir kad juos vilkėti būtų smagu. Šiandien yra gana plati pasiūla ir didesnių dydžių sportinės aprangos, tad rinktis tikrai yra iš ko.
 
  • Įsigyti idealiai tinkančią sportinę liemenėlę. Neretai moterys vengia sporto, nes jas trikdo per sporto treniruotę šokinėjančios ir besitrinančios viena į kitą krūtys. Todėl prieš pradedant sportuoti reikia atlikti namų darbus – įsigyti idealiai tinkančią liemenėlę sportui su nugaroje susikryžiuojančiomis petnešėlėmis ir papildoma atrama. Jeigu reikia, galima užsisegti net dvi sportines liemenėles, kad prilaikytų dar geriau.
 
  • Mąstyti plačiau. Reikia dirbti su savo kūnu, norint atrasti geriausiai tinkantį sportą. Jeigu bėgioti ar daryti šuoliukus nepatogu ir nesmagu, pagalvokite, kuo būtų galima tai pakeisti. Galima išbandyti plaukimą, važiavimą dviračiu, jogą, žygiavimą, svorių kilnojimą. O jeigu patinka bėgioti ir šokinėti per virvutę – tai pirmyn – darykite tai.
 
  • Naudoti kremą nuo pritrynimo sportuojantiems. Nepriklausomai nuo dydžio, pritrinti odą gali visiems. Stambesnio sudėjimo moterys dažnai gėdijasi dėl pritrynimų tarp šlaunų ar po liemenėle. Tačiau jos tikrai neturėtų manyti, kad tai yra tik jų vienų problema. Taip gali nutikti ir itin lieknoms moterims. Tad nereikėtų to gėdytis, o pritrynimų išvengti ir juos gydyti gali padėti specialūs kremai.
 
  • Išsikelti tikslą ne žūtbūt suplonėti, bet sustiprėti. Reguliarus sportas leis dalyvauti aktyviuose žaidimuose su vaikais, bus lengviau dirbti sode ir darže, lipti laiptais, atsiras naujų pomėgių, pavyzdžiui, atrasite malonumą važinėtis dviračiu po vaizdingas apylinkes, su šeima pasivaikščioti po parką po pietų ir pan. Skaičiai, kuriuos rodo svarstyklės, turėtų rūpėti mažiausiai – svarbiausia, kad sportas padeda sustiprėti, gerina sveikatą ir bendrą savijautą, suteikia daugiau energijos ir jėgų.