Pirmąjį gegužės sekmadienį minėsime ne tik Motinos, bet ir tarptautinę dieną be dietų (pastaroji minima kasmet gegužės 6-ąją). Griežtos dienos tik alina organizmą ir numestas svoris greitai grįžta su kaupu, vos šiek tiek atlaisvinus vadeles. Šiandien mitybos specialistai vis dažniau kalba apie būtinybę maitintis sveikai, bet dietų vengti. Numesti keletą kilogramų galima ir be dietų, ir be intensyvių sporto treniruočių. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti!

 

dietos

Geri patarimai, kaip švęsti dieną be dietų:

 
 • Su draugais ir draugėmis padiskutuoti apie mums primestus gražaus kūno standartus ir tai, koks kūnas yra iš tikrųjų gražus.
 
 • Nediskriminuoti žmonių pagal jų svorį, dydį, nebijoti storumo ir pagalvoti, ką kiekvienas iš mūsų galėtų padaryti, kad tokios diskriminacijos pagal svorį būtų kuo mažiau, kad žmonės pradėtų labiau save mylėti ir nenusisuktų nuo apkūnesnių žmonių.
 
 • Bent vieną dieną valgyti tai, ko iš tikrųjų norite ir tada, kada to norite.
 
 • Išvalyti savo socialinius tinklus nuo informacijos, kuri gali daryti jums neigiamą įtaką, formuojant įvaizdį apie tai, koks neva turi būti sveikas ir gražus kūnas.
 
 • Atsistoti ir šoki. Tai smagus būdas daugiau pajudinti kūną.
 
 • Nustoti galvoti, ką žmonės pasakys arba, kad neva užimate per daug vietos. Jūs taip pat kaip ir visi kiti esate vertas kartais ištrūkti iš namų ir užsiimti mėgstama veikla!
 
 • Ant balto popieriaus lapo surašyti dalykus, dėl ko mylite savo kūną ir perskaitykite šį sąrašą garsiai. Ko gero, maloniai nustebsite, kiek daug gerų dalykų savyje atradote!
 

5 patarimai, kaip numesti svorio be dietų ir be sporto:

 
 • Gerti pakankamai vandens. Yra begalė priežasčių, kodėl grynas vanduo yra geriausias dalykas jūsų talijai. Geriant šaltą vandenį suaktyvinamas metabolizmas, nes organizmui tenka intensyviau dirbti, kad jį sušildytų, o tai reiškia, kad kūnas sudegins daugiau kalorijų. Be to, vanduo užpildo skrandį, todėl ilgiau galima jaustis sotiems, o tai gerai, nes mažina norą užkandžiauti neretai nelabai sveikais maisto produktais. Vandens gėrimas prieš sportą paskatins raumenų statybą skatinančių hormonų išsiskyrimą, o tai ne tik suteiks daugiau jėgų, bet ir pagreitins medžiagų apykaitą.
 
 • Pakakamai miegoti. Pramogų pasaulio įžymybės ir gydytojai lyg susitarę tvirtina, kad grožio ir geros savijautos priežastis – geras miegas. Kodėl? Paprasčiausiai dėlto, kad, kai trūksta miego, mes esame linkę valgyti daugiau negu tada, kai esame gerai pailsėję. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad asmenys, kurie miegojo tik 4 valandas, suvartojo maždaug 300 kalorijų daugiau negu tie, kurie miegojo normaliai, rekomenduojamas 7 – 8 valandas per parą.
 
 • Kontroliuoti porcijų dydį. Net jeigu nesilaikote dietos, vis tiek turėtumėte sąmoningai suprasti, kiek iš tikrųjų maisto suvalgote. Smegenys pajaučia sotumo jausmą šiek tiek vėliau negu užsipildo skrandis, todėl nieko nemąstant, gresia persivalgymas. Todėl visada atkreipkite dėmesį į porcijų dydį, tada neteks ateityje galvoti, kaip numesti nepageidaujamus kūno kilogramus.
 
 • Gerti žaliąją arbatą. Medžiagų apykaitą skatina ne tik tyras vanduo. Tyrimai rodo, kad geriant žaliąją arbatą metabolizmas taip pat šiek tiek pagreitėja, o tai reiškia, kad per savaitę galima sudeginti papildomai 400 kalorijų. Be to, šis gaivinantis ir tonizuojantis gėrimas taip pat turtingas antioksidantų, kurie gerina sveikatą bei padeda ilgiau išlikti jaunatviškiems ir gražiems.
 
 • Turėti draugų. Laikytis sveikos gyvensenos principų lengviau turint palaikymą ir jaučiant kitų žmonių paramą, pastangas neprarasti motyvacijos. Sveikai gyvenančių draugų palaikymo grupė gali paskatinti ir patiems rinktis sveikesnes alternatyvas, daugiau judėti, atsisakyti itin kaloringų užkandžių ir desertų ir apskritai gyventi sveikiau, todėl netrukus svoris tarsi savaime nukris (nors tai taip tik atrodys jums, nes iš tikrųjų su draugų pagalba būsite daug visko savo gyvenime pakeitę).