Kartais, ypač šaltuoju metų laiku, sveikindamiesi, paduodami ranką ar liesdami kitus objektus, pajaučiame elektros krūvį. Ypatingai elektrinimasis suintensyvėja, dėvint iš sintetinių audinių arba vilnos pagamintus drabužius ir kai jie yra nusivelkami per galvą. Kaip šio nemalonaus reiškinio būtų galima atsikratyti?

 

elektrinimasis

Geri patarimai, kaip sumažinti elektrinimąsi:

 
  • Perbraukti drabužius per metalinę pakabą. Anksčiau drabužinėse būdavo kabinamos metalinės pakabos. Jos yra gana sunkios ir gremėzdiškos, todėl ilgainiui jas pakeitė pakabos, pagamintos iš lengvesnių medžiagų – medžio ir plastiko. Tačiau metalinės pakabos yra nepakeičiamos, norint panaikinti elektros statiką. Drabužiai nustos elektrintis, perbraukus juos kažkokiu metaliniu daiktu, pavyzdžiui, ta pačia metaline pakaba.
 
  • Į drabužius įsegti žiogelį. Ne dėlto, kad apsisaugotumėte nuo nužiūrėjimo, bet dėlto, kad sumažintumėte elektros krūvį. Žiogelis, įsegtas išvirkščioje drabužio pusėje, apsaugos nuo krūvio kaupimosi. Drabužiai nustos elektrintis ir nustos lipti prie kūno.
 
  • Sudrėkinti rankas su vandeniu ir perbraukti per įsielektrinantį drabužį. Šį patarimą žino ir yra išbandę tikriausiai visi. Šis būdas veiksmingai padeda, jei dėl elektrinimosi prie pėdkelnių limpa sijonai ir suknelės. Labiausiai šis patarimas padeda ant tankaus audinio drabužių, bet šilko ir kitų subtilių audinių neveikia.
 
  • Papurkšti antistatinės priemonės. Šios priemonės nėra brangios, o elektrinimąsi sumažina greitai ir efektyviai. Prekybos vietose galima įsigyti dviejų rūšių antistatikų: alkoholio ir vandens pagrindo. Alkoholio pagrindu pagaminti antistatikai nekenkia audiniams, išgaruoja iš drabužių ir gerai nuima elektrinimosi krūvį. Drabužius šia priemone išpurkšti gerai vėdinamoje patalpoje, nes šis antistatikas nėra paties maloniausio kvapo. Vandens pagrindu pagaminti antistatikai purškia smulkią miglą ir yra saugūs vartoti, bet jautrią odą gali suerzinti. Šie antistatikai nėra prastesni nei pagaminti alkoholio pagrindu.
 
  • Prisiminti chemijos pamokas. Galima pasigaminti patiems namuose: į buteliuką su purkštuku įpilti vandens ir sumaišyti su audinių minkštikliu santykiu 1 : 30. Tačiau net ir neatitaikius tiksliai šių proporcijų, naminis antistatikas vis tiek veiks.
 
  • Naudoti plaukų laką. Dauguma plaukų lakų pagaminti taip, kad sumažintų plaukų elektrinimąsi. Juos galima naudoti ir ant drabužių. Drabužį išversti ir padėti ant lygaus paviršiaus. 30 cm atstumu papurkšti šiek tiek plaukų lako. Po to galima rengtis.
 
  • Avėti batus su odiniais padais. Odinė avalynė apsaugo nuo elektros krūvio susidarymo ir tai reiškia, kad jūsų išvaizda visada bus nepriekaištinga.
 
  • Drėkinti plaukus. Plaukai mažiau elektrintis, kai bus pakankamai sudrėkinti ir pamaitinti. Todėl ypač šaltuoju metu reikėtų nepamiršti naudoti plaukų kondicionierių, balzamų, kaukių. Rinktis plaukų priežiūros priemones, pagamintas aliejų (pavyzdžiui, argano aliejaus) pagrindu. Naudoti specialias priemones, skirtas plaukų elektrinimuisi mažinti arba tiesiog užpurkšti šiek tiek plaukų lako ant šukų ir keletą kartų jomis perbraukti per visus plaukus.